Verslas

2018.04.13 19:29

Baimės dėl legendinės „Neringos“ griovimo – nepamatuotas išgąstis?

Vilniaus Gedimino prospekte esantis beveik prieš 60 metų statytas istorinis „Neringos“ viešbutis ir restoranas rekonstruojamas. Išsigandusius dėl pokyčių jo vadovas ramina – autentiškas restorano interjeras tikrai išliks, tačiau, kalbant apie senąjį viešbutį, galima sakyti, kad jo nebeliko.  

Pasak laikinojo „Neringos“ restorano direktoriaus Andriaus Tamulio, planuojamas viešbučio didinimas, be to, papildomi griovimo darbai prasidėjo suabejojus dėl saugumo.

„Planuojame rekonstruoti ir šiek tiek padidinti viešbutį, dėl to statome priestatą. Griovimo darbai iš esmės atsirado dėl to, kad, kai pradėjome rekonstrukciją, paaiškėjo, kad viešbučio perdangos nėra saugios, ir tiesiog teko atlikti papildomus griovimo darbus ir iš naujo statyti“, – LRT sako A. Tamulis.

A. Tamulio teigimu, savo originaliu interjeru garsėjantis „Neringos“ restoranas yra apsaugotas.

„Restoranas yra užkonservuotas. Jį stengiamės išsaugoti ir išlaikyti tokį, koks jis buvo. Kitoje fazėje, po viešbučio rekonstrukcijos, jis bus restauruojamas. Mūsų tikslas yra priartėti kuo arčiau istorinės 1959 metų erdvės, kuri buvo tuo metu“, – sako A. Tamulis.

A. Ufarto (DELFI) nuotr.

Anot jo, prieš vykdant rekonstrukcijos darbus buvo įrengta atskira perdanga, kuri apsaugotų restorano patalpas nuo poveikio.

Tikimasi, kad garsusis restoranas lankytojus priimti bus pasiruošęs 2019 metų 4-ąjį ketvirtį.

Daugiau apie tai – pokalbio įraše.