Naujienų srautas

Verslas2017.11.29 17:20

Supaprastino trumpalaikį įdarbinimą: bus lengviau pasisamdyti auklę

Siekdama mažinti nelegalų darbą, vyriausybė nutarė taikyti supaprastintą įdarbinimo tvarką trumpalaikių namų tvarkymo, vaikų priežiūros, neįgaliųjų globos paslaugoms ir kitiems namų ūkio darbams. Iki šiol naudojantis vadinamaisiais paslaugų kvitais atliekami laikini žemės ūkio ir miškininkystės darbai. 

Su vadinamais paslaugų kvitais žemės ūkio ir miškų tvarkymo darbus žmogus gali dirbti ne daugiau kaip 60 dienų per metus. O jeigu paslaugos teikiamos keliems ūkiams – ne ilgiau kaip 90 dienų. Nemažai jų užsiregistravę Darbo biržoje, gauna socialines išmokas. Dirbdami pagal kvitus, paramos jie nepraranda.

„Ši tvarka pasiteisino, žmonės, vaizdžiai tariant, išlindo iš šešėlio, legaliai teikia savo paslaugas, moka mokesčius valstybei. Tą patį reiktų daryti pagal paslaugų kvitus ir tokioms paslaugoms, kaip namų tvarkymas, auklės ir kitoms panašioms veikloms, kurios nėra nuolatinės. Tiesiog yra pasirašomas kvitas, o mokesčiai yra labai paprasti, yra sveikatos draudimo mokestis, o gyventojų pajamų mokestis mokamas tik tuomet, jei apyvarta viršija per metus 1750 eurų“, – aiškina finansų ministras Vilius Šapoka.

Įstatymo projektui dar turės pritarti Seimas. O paslaugų, teikiamų namų ūkyje pagal kvitus, sąrašą patvirtins vyriausybė.

Išsamiau – Salomėjos Pranaitienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi