Naujienų srautas

Verslas2017.11.26 20:52

Žemdirbiai nerimauja dėl ekstremalių orų ir didėsiančių mokesčių

Kaune vykusiame pirmajame Agroverslo forume šalies ūkininkai aptarė situaciją rinkoje ir problemas. Šiemet nuo liūčių nukentėję žemdirbiai skundžiasi mokesčių politika – esą kitais metais planuojamos pertvarkos dar pablogins padėtį.

Ūkininkai skundžiasi, kad supirkimo kainos mažėja, o produkcijos gamybos sąnaudos auga. Prie to prisideda ūkininkauti nepalankūs orai, svyravimai pasaulinėse rinkose. O kitais metais padidės ir mokesčiai.

Šiemet nuo liūčių nukentėjusių ūkininkų negali paguosti ir ekspertai. Dėl klimato kaitos ekstremalių oro sąlygų gali tik daugėti. Žemdirbystės sąlygas taip pat sunkina svyravimai pasaulinėse rinkose. Prie nuolat kintančių rinkų, pasak specialistų, priprasti turi ne tik ūkininkai, bet ir vartotojai.

Pavasarį pasaulinėse rinkose didėjusios pieno riebalų kainos, pastaruoju metu mažėja, tačiau ar į rekordines aukštumas šovusios sviesto ir kitų pieno riebalų gaminių kainos grįš kokios buvusios – neprognozuojama.

Pasak „Pienas LT“  valdybos pirmininko Naglio Narausko, šiemet pieno gamyba Lietuvoje sumažėjo 1 proc. Tuo metu kaimyninėje Lenkijoje 5 proc. paaugo. Esą, jei nebus skubiai imtasi priemonių, per artimiausius kelerius metus pieno ūkių Lietuvoje kritiškai sumažės.

Plačiau apie tai – Loretos Mačiulienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi