Verslas

2017.11.21 14:58

Parlamentarai galutinai neapsisprendė dėl žemės įsigijimo ribojimų

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.11.21 14:58

Seime kilus diskusijoms dėl „valstiečių“ noro įteisinti žemės pardavimo kainos vadinamąsias lubas, parlamentarai galutinai neapsisprendė, ar panaikinti visus dirbamos žemės įsigijimo ribojimus. Tačiau balsuodami už atskirus straipsnius, parlamentarai pritarė draudimui už žemę mokėti grynaisiais – pardavimo sandoriai turėtų būti vykdomi tik bankinių atsiskaitymų būdu. 

Atsisakyta ir reikalavimų pirkėjams turėti trejų metų ūkininkavimo stažą, žemės ūkio diplomą, būti deklaravusiems pasėlius, įregistravusiems savo ūkį. Seimas taip leido dovanoti žemę artimiausiems giminaičiams – dabar to negalima padaryti, ją galima tik paveldėti. Tačiau liko nuostata, kad įsigyti bus galima ne didesnį nei 500 hektarų plotą.

„Tie asmenys arba subjektai, kurie iš žemės ūkio veiklos gauna daugiau nei 50 proc. savo pajamų, jie turi pirmumo teisę prieš tuos, kurie neužsiima žemės ūkio veikla. Pirma kategorija [subjektų, kurie turi pirmumo teisę įsigyti žemę] – bendrasavininkiai, antra – subjektai, kurie nuomojasi, dirba tą žemę, trečia kategorija – kaimynai, kurių žemė ribojasi su parduodama žeme, ir ketvirta kategorija, apie kurią anksčiau nebuvo kalbama, ir darbo grupėje buvo daug ginčų – toje savivaldybėje ir su ja besiribojančių savivaldybių subjektai“, – pasakoja Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas.