Verslas

2017.04.24 17:45

Automobilio parkavimas Kauno centre gali tapti brangesnis

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.04.24 17:45

Kauno savivaldybės taryba svarstys galimybę nuo vasaros pabranginti parkavimą miesto gatvėse. Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjo Pauliaus Kero teigimu, akivaizdu, kad dabartinis rinkliavos už automobilių stovėjimą dydis neatlieka savo paskirties.

„Ne vienas kaunietis yra susidūręs su situacija, kai atvažiavus į miesto centrą, ypač Laisvės alėjos prieigose, yra sudėtinga rasti stovėjimo vietą automobiliui. Automobilių vairuotojai, ieškodami stovėjimo vietos, suka ratus ir tokiu būdu sukuria dar didesnį eismo srautą bei spūstis“, – sako P. Keras ir priduria, jog dabartinė parkavimo kaina yra nepakankama, kad skatintų mažiau automobilių atvykti į Kauno centrą.

Siekiant mažinti automobilių srautus, Kauno savivaldybė nusprendė svarstyti naujus rinkliavos dydžius miesto dalyje, kurioje yra didžiausios automobilių spūstys.

„Kalbame apie Laisvės alėjos prieigas, geltonąją ir raudonąją zonas, ir Rotušės aikštę. Labai svarbu pasakyti, kad likusioje senamiesčio dalyje, žaliojoje ir mėlynojoje zonose, tarifas išliks nepakitęs“, – apie būsimus pokyčius pasakoja pašnekovas.

Plačiau – laidos „Laba diena, Lietuva“ įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt