Naujienų srautas

Verslas2016.02.10 23:13

Lietuviai renkasi kokybiškus naudotus baldus iš Vakarų Europos

Mažesnių miestelių verslininkai, prekiaujantys naudotais baldais ir kitais daiktais, pernelyg nesiskundžia. Pirkėjai ieško, kad ir ne naujų, bet geresnės kokybės Vakarų Europoje pagamintų baldų ir indų.

Į vienintelę ne naujais baldais ir indais prekiaujančią parduotuvę Pakruojyje vieni pirkėjai užsuka iš smalsumo, kiti ieškodami originalesnių ir pigesnių prekių.

„Gyventojai renkasi indus, galbūt todėl, kad šie dažniausiai dūžta, ir daugiausiai jų reikia. Nusiperka tą už kelis eurus, aną už pusę euro, kurių galbūt negauna Lietuvoje, nei už tokią sumą, nei tokios kokybės“, – pasakoja verslininkas Vaidotas Misiūnas.

Naudotų baldų verslininkas atsiveža iš Vokietijos, kurių, net ir geresnės kokybės, nepardavinėja brangiai. Panorėjęs didesnio pelno sako, kad bankrutuotų, nes Pakruojo gyventojai neįpirktų, o į nuošalų rajoną nedaug turtingesnių pirkėjų užklysta.

„Bandėme parvežti olandiškų baldų, kurie buvo brangesni, tai ir sustojo pirkimas, daugiau tikriausiai neberizikuosime“,– aiškina V. Misiūnas.

17 metų ne naujais baldais prekiaujantis biržietis verslininkas sako, kad seniai praėjo tie laikai, kai vokiečiai senus daiktus veltui atiduodavo. Vos įvedus eurą lietuviai dar pirko negalvodami, kol susigriebė, kad euras – ne litas. 

„Mums gali parduoti baldus už 60-70 eurų, bet prisideda transporto išlaidos, mokesčiai, dokumentų tvarkymas, aukštai pakyla kaina. Mes nebegalime parduoti už tą pačią kainą, nors kiti sako, atsivežate už dyką ir pinigus imate“,– prekybos subtilybes aiškino UAB „Liutera“ savininkas Leopoldas Liutikas.

Skirtingai negu Pakruojyje, Biržuose perkamiausi – antikvariniai baldai, jų dairosi pagyvenę žmonės. Ieškodami pigesnių baldų atvyksta latviai, tačiau daugiausia pirkėjų sulaukiama iš aplinkinių rajonų. Žiemą prekyba paprastai sulėtėja, bet tikimasi, kad atėjus pavasariui atsigaus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi