Verslas

2020.05.01 12:22

Prie Sporto rūmų Vilniuje – tylioji turizmo verslo akcija

BNS2020.05.01 12:22

Penktadienio rytą prie Vilniaus koncertų ir sporto rūmų išrikiuotos tuščių kėdžių eilės su simboliniais eurų banknotais – tokia nebylia akcija Tarptautinę darbo dieną šalies turizmo verslo atstovai siekia atkreipti Vyriausybės dėmesį į Sporto rūmų vietoje vis žadamo įkurti Kongresų centro projektą, teigiama Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos išplatintame pranešime.

Šią akciją surengė Nacionalinė turizmo verslo asociacija (NTVA), Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija (LVRA) bei Lietuvos turizmo asociacija (LTA).

Jų teigimu, būtent čia kuo skubiau turėtų būti nukreiptos valstybės investicijos – laiku pastatytas Kongresų centras būtų viena efektyviausių ilgalaikių turizmo verslo gelbėjimo priemonių, padėtų išlaikyti esamas darbo vietas ir kurti naujas, o kartu skatintų ir bendrą šalies ekonomikos atsigavimą.

„Šioje vietoje jau daug metų laukiame įsikuriant Kongresų centro, bet krizės akivaizdoje mūsų sektoriui jis tampa kritiškai svarbus. Skaudžiai nukraujavusiems viešbučiams, restoranams ir kitiems paslaugų tiekėjams Kongresų centras padės atsitiesti ir sukurs naujų darbo vietų, todėl investicijų nukreipimas į šį projektą yra viena efektyviausių ilgalaikių kovos su krize priemonių“, – pranešime cituojama LVRA prezidentė Evalda Šiškauskienė.

Akcijos organizatoriai teigia, kad tuščios kėdės tarptautinę darbo dieną atspindi dabartinę visų turizmo sektoriuje dirbančių įmonių situaciją – išnykusius klientų srautus, simboliniai pinigų banknotai primena, kad situacijos sprendimas bei pinigai, kuriuos valstybė galėtų uždirbti, guli panosėje.

„Konferencijų turizmas yra gerokai pelningesnis nei laisvalaikio, o tarptautiniai renginiai sukuria didžiulę tiesioginę ir netiesioginę ekonominę vertę. Pavyzdžiui, vien per 2019 metus, „Go Vilnius“ duomenimis, tarptautiniai renginiai šaliai sukūrė 54 milijonus eurų ekonominės naudos – ši nauda skaičiuojama per surenkamus mokesčius, dalyvių išleidžiamus pinigus, sukuriamas darbo vietas“, – teigia NTVA prezidentė Žydrė Gavelienė.

„Svari dalis šių pinigų grįžta į valstybės biudžetą, todėl tarptautiniai renginiai ne tik palaiko su turizmu susijusius sektorius, bet ir prisideda prie bendro šalies ekonomikos skatinimo“, – sako ji.

Metas, kai renginiai nėra rengiami, anot akcijos organizatorių, yra pats geriausias laikas ruošti jiems infrastruktūrą – tai padėtų sustiprinti Lietuvos konkurencinį pranašumą.

Valstybės turtą valdantis Turto bankas metų pradžioje pranešė, kad dar šiemet planuojama paskelbti būsimo Konferencijų ir kongresų centro rangovo bei operatoriaus konkursus.

Vyriausybė rūmų atnaujinimą yra pripažinusi valstybei svarbiu projektu.