Naujienų srautas

Verslas2019.09.09 10:28

Nuo kito mėnesio sąskaitų iš „Lietuvos energijos“ nebegausite: bendrovė keičia pavadinimą

atnaujinta 12.00
Jonas Deveikis, LRT.lt 2019.09.09 10:28

„Lietuvos energijos“ grupė ir jai priklausančios įmonės konsoliduoja savo prekės ženklus bei keičia pavadinimus į „Ignitis“. Anot „Lietuvos energijos“ generalinio direktoriaus ir valdybos pirmininko Dariaus Maikštėno, tai padės įmonei panaikinti monopolinį įvaizdį bei leis lengviau įeiti į užsienio rinkas. Prekės ženklo atnaujinimas įmonei kainavo 42 tūkst. eurų.

Didžioji dalis „Lietuvos energijos“ įmonių grupės keičia pavadinimus į „Ignitis“. Savo vardo nekeičia vienintelė grupės įmonė AB Energijos skirstymo operatorius (ESO).

Anot „Lietuvos energijos“ generalinio direktoriaus ir valdybos pirmininko D. Maikštėno, šį pokytį lėmė trys pagrindinės priežastys.

Pirmoji – siekis efektyviau naudoti lėšas ir konsoliduoti daugiau negu 14 grupėje valdomų prekės ženklų pavadinimų į vieną lengvai Lietuvoje ir užsienyje suprantamą prekės ženklą.

Antroji priežastis yra patogumas klientams – jiems nebereikės kreiptis į skirtingas bendroves, o visos svarbiausios energetikos paslaugos bus teikiamos iš vienų – „Ignitis“ – rankų.

Trečioji priežastis – siekis sulaužyti monopolinį įvaizdį ir sėkmingai konkuruoti rinkoje.

Anot D. Maikštėno, šiandien „Lietuvos energija“ švenčia ne tik gimtadienį, bet ir atgimimą to, kas prasidėjo dar 1927 metais. „Atsigimstame kaip tarptautinė energetikos bendrovė, tačiau su labai panašiais tikslais. Tai, ką mūsų pirmeiviai pradėjo tarpukariu, tą mes dabar tęsiame“, – pastebi D. Maikštėnas.

Jis teigia, kad „Ignitis“ keičiasi ir daugiau orientuosis į užsienio rinkas. Keisti pavadinimą, anot jo, nebuvo lengva, kadangi daug kas turėjo sentimentų su senuoju pavadinimu.

„Viskas prasidėjo nuo racionalių dalykų. Iš pradžių kalbėjome apie paprastą verslo efektyvų sprendimą. Veikiame daugybėje tarptautinių rinkų su 14 skirtingų prekės ženklų. Per kitus 12 metų beveik pusę investicijų bus daroma užsienio teritorijose, todėl turime optimizuoti savo veiklą. Turime investuoti į savo žinomumą labai efektyviai tam, kad būtume išgirsti. Suprantama, kad turime daryti prekės ženklų konsolidaciją ir vietoje 14 turėti tik vieną“, – prekės ženklo keitimo priežastis vardija D. Maikštėnas

Gali keistis elektros kaina

Rudenį keisis ne tik sąskaitų pavadinimai, tačiau gali keistis ir elektros tiekėjas bei kaina. Prieš keletą savaičių Energetikos ministerija parengė elektros energijos liberalizavimo planą, pagal kurį kiekvienas vartotojas galėtų rinktis savo elektros energijos tiekėją.

Kad rinkoje privatūs žaidėjai turėtų daugiau paskatų, „Lietuvos energijos“ garantinis elektros energijos tiekimas būtų 25 proc. didesnis. 1,25 koeficiento siekiantis antkainis būtų pridedamas prie vidutinės elektros biržos „Nordpool“ kainos, o vartotojas už elektrą mokėtų daugiau dėl garantinio elektros tiekimo. Socialiai remtiniems 25 proc. antkainis nebūtų taikomas.

Energetikos ministerija projektą siekia įgyvendinti iki 2023 metų, o jei taip ir įvyktų, būtų sukurta konkurencinga elektros energijos tiekimo rinka. Taip pat, Valstybinė elektros reguliavimo tarnyba daugiau nebenustatinėtų elektros energijos kainų, kaip tai darė iki šiol, o tai sukurtų papildomas iniciatyvas privačiam verslui ateiti į rinką.

„Lietuvos energijos“ atstovas spaudai Artūras Ketlerius pažymi, kad 25 proc. didės tik elektros kainos dalis, o infrastruktūros mokestis nesikeis. Preliminariais skaičiavimais, elektros energijos kaina už kilovatvalandę galėtų didėti tik apie 0,01 euro.

D. Maikštėnas teigia, kad 25 proc. didėtų tik garantinis tiekimas: „Jeigu tam tikras vartotojas, kuriam ateis periodas, kai turės pasirinkti nepriklausomą tiekėją, nepasirinks nepriklausomo tiekėjo, arba nepriklausomas tiekėjas išeis iš rinkos ir vartotojas bus nepasirinkęs, tai tam trumpam periodui įsijungs garantinis tiekėjas. Garantinio tiekimo misiją turės ESO ir tam vienam mėnesiui, kad nenutrūktų tiekimas, ta kaina bus didesnė“, – pažymi D. Maikštėnas.

Jo paklausus, ar tai nepaveiks „Lietuvos energijos“ gaunamų pajamų iš Lietuvos rinkos, jis minėjo, kad gali paveikti, tačiau tikimasi daugiau pajamų gauti iš užsienio rinkų.

„Taip, ateina tie laikai, kai iš Lietuvos uždirbsime mažiau. Todėl turime iš vienos pusės atsiverti konkurencijai. Iš kitos pusės – išmokti konkuruoti ir laimėti ir didesnėse užsienio rinkose. Mes nesipriešiname dereguliacijai. (...). Yra regioninės rinkos, kur mes susitiksime su 10 – 20 kartų didesniais žaidėjais. Tačiau matome, kad galime tą sėkmingai įveikti. Tą jau darome. Turime kalbėti, kaip galime uždirbti vertę Lietuvai“, – sako D. Maikštėnas.

Žengs į tarptautinę rinką

D. Maikštėnas, kalbėdamas apie įmonės misiją, teigia, kad ateityje žadama investuoti į daugiau modernių energetikos paslaugų klientams. Taip pat investuoti į naujos kartos klientų aptarnavimą skaitmeniniais kanalais.

Tarp prioritetinių sričių buvo įvardintos ir investicijos į žaliosios energetikos plėtrą sausumoje ir jūroje, aktyvus dalyvavimas sinchronizavimo projekte, rinkos konkurencijos įgalinimas Lietuvoje.

D. Maikštėnas pažymi, kad įmonė veikia aktyviai Baltijos šalyse, Lenkijoje, Suomijoje, o grupės pirmojo pusmečio pajamos užsienyje išaugo 4 kartus iki 175,7 mln. eurų.

„Ta plėtra ir toliau tęsis. Ji buvo labai svarbi. Veikla prasideda nuo didmeninės, tačiau ir toliau vystome kitus projektus, toliau seks ir tiekimo projektai. Tapsime vienu svarbiausių tarptautinių žaidėjų naujos energetikos zonoje“, – įsitikinęs D. Maikštėnas.

Nuo rugsėjo 6 dienos „Lietuvos energija“ tapo „Ignitis grupe“, „Lietuvos energijos tiekimas“ tapo „Ignitis“, „Lietuvos energijos gamybos“ pavadinimas pakeistas į „Ignitis gamyba“, o „Lietuvos energija renewables“ – į „Ignitis renewables“. Tarptautinėse rinkose grupė taip pat veiks „Ignitis“ prekės ženklu. „Energijos skirstymo operatoriaus“ pavadinimas nesikeis.

Svarbu pažymėti, kad „Lietuvos energijos tiekimo“ klientams sąskaitas nuo šiol išrašys „Ignitis“, šią bendrovę reikės pasirinkti ir kaip įmokų surinkėją, mokant už elektros energiją ar gamtines dujas. Tačiau klientams pasirašyti naujų sutarčių ar atlikti kitų veiksmų nereikia – visos sutartys automatiškai pratęsiamos su bendrove „Ignitis“.

Visos „Ignitis grupės“ akcijos priklauso Lietuvos valstybei.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi