Verslas

2019.06.06 10:16

„NEO Finance“ išplatino akcijų už 605 tūkst. eurų

Lukas Blekaitis, ELTA 2019.06.06 10:16

Lietuvos fintech startuolis „NEO Finance“, administruojantis tarpusavio skolinimo platformą „Paskolų klubas“ ir teikiantis „Neopay“ mokėjimo inicijavimo paslaugą, sėkmingai įgyvendino savo pirminį viešą akcijų platinimą (IPO). Iš viso startuolis išplatino 192 907 akcijas už 605 tūkst. eurų.

Artimiausiu metu „NEO Finance“ akcijomis planuojama pradėti prekiauti akcijų biržoje „Nasdaq Vilnius“ „First North Lietuva“ rinkoje, skirtoje mažoms ir vidutinėms, sparčiai augančioms bendrovėms. „NEO Finance“ yra pirmasis fintech startuolis Baltijos šalyse, žengiantis į biržą, skelbiama pranešime spaudai.

Investuotojai IPO metu pateikė 409 paraiškas įsigyti akcijų už bendrą 644 tūkst. eurų sumą. Pasiūlyta vidutinė svertinė akcijos kaina siekė 3,34 euro, arba buvo 6 proc. didesnė, nei nustatyta pradinė kaina.

Įvertinus visus investuotojų IPO metu pateiktus pasiūlymus, „NEO Finance“ valdyba nustatė akcijų platinimo kainą: 3,14 euro už akciją, kuri galioja visiems investuotojams. Valdyba taip pat nusprendė priimti visas pateiktas paraiškas.

„Tiems, kurie savo siūlymuose buvo pateikę aukštesnę kainą, sumokėtas perviršis bus grąžintas į sąskaitas šią savaitę“, – pranešime cituojamas „NEO Finance“ valdybos narys Deividas Tumas.

„NEO Finance“ IPO pirmą kartą Lietuvoje vyko olandiškojo aukciono principu, kai kiekvienas gyventojas, teikdamas siūlymą, nustatė savo kainą, tačiau visos akcijos parduodamos už vienodą patvirtintą kainą.

Bendra išplatinta akcijų emisija yra 21 proc. didesnė, nei buvo nustatyta minimali emisijos suma. Po šio akcijų platinimo „NEO Finance“ vertinimas siekia 11,5 mln. eurų. 

Iš viso per platinimą akcijų įsigijo 291 fizinis ir juridinis asmuo. 66 proc. akcijų įsigijo Lietuvos, 10 proc. - Estijos, 8 proc. - Nyderlandų, likusią dalį – kitų šalių investuotojai.   

Tai pirmas kartas Lietuvoje, kai akcijos buvo platinamos per specialiai tam sukurtą internetinę platformą, per kurią buvo išplatinta 91 proc. visų akcijų. Likusi dalis – per Baltijos šalių bankus.