Veidai

2021.08.29 17:47

„Nuostabiosios draugės“ išgarsintos septyniolikmetės – skirtingos ir ekrane, ir gyvenime

LRT.lt2021.08.29 17:47

Serialas „Nuostabioji draugė“ išgarsino pagrindinius vaidmenis atlikusias italų aktores – Margheritą Mazzucco ir Gaią Girace. Kaip ir jų vaidinamos herojės, abi merginos gyvenime yra labai skirtingos asmenybės. Tiesa, ne mažiau nei serialo herojų likimai sukrečia dar vienos serialo aktorės Ludovicos Nasti istorija apie kovą su leukemija.

Pagal Elenos Ferrantes knygų seriją HBO sukurtas serialas „Nuostabioji draugė“ pasakoja apie dvi drauges Lilą ir Eleną, gyvenančias 20 a. vidurio Italijoje, skurdžiame Neapolio priemiesčio kvartale. Istorija apie mokyklos suole užgimusią draugystę, nuolat besikeičiantį merginų ryšį, tarpusavio konkurenciją, kovą dėl išsilavinimo ar žmogiškos pagarbos, margi herojų likimai sudomino ir LRT TELEVIZIJOS žiūrovus.

Žiūrovų simpatijas pelnęs serialas išgarsino dvi paaugles italų aktores – Eleną įkūnijusią Margheritą Mazzucco ir Lilos vaidmenį atlikusią Gaią Girace. Septyniolikmetės šiandien yra tikros žvaigždės savo šalyje.

Nors žiūrint serialą nesuabejotum, kad M. Mazzucco – profesionali aktorė, iš tiesų „Nuostabioji draugė“ – jos aktorinis debiutas. „Neturiu aktorės išsilavinimo, nelankiau jokių vaidybos pamokų. Į atranką atėjau iš gatvės. Tiesiog buvo smalsu, norėjau kiek sujudinti nusistovėjusią paauglystę“, – interviu news.com.au prisiminė mergina, vieninteliu savo vaidybos mokytoju vadinanti serialo režisierių Saverio Costanzo.

Tiesa, mergina atskleidė, kad jai teko ne tik perprasti aktorinio meistriškumo subtilybes, bet ir prisijaukinti kostiumus – ji praleido valandas grimerio kėdėje, kad jai ant veido „atsirastų“ aknė, o tam, kad jos liauna figūra atrodytų putlesnė, mergina turėjo vaidinti su specialiais įdėklais po drabužiais.

Ir nors jos vaidyba sulaukė kritikų ir žiūrovų pagyrų, mergina išlieka kukli – „Vogue“ ji prisipažino, kad iki šiol svarsto, kodėl kūrėjai pagrindiniam vaidmeniui pasirinko būtent ją. Be to, nėra tikra, kaip viskas susiklostys ateityje, tad rimtai žiūri į mokslus. Net ir po ilgos dienos filmavimo aikštelėje ji stengėsi neatsilikti nuo klasės draugų ir tinkamai pasiruošti atsiskaitymams. Prieš tai ketinusi studijuoti kalbas ar architektūrą, dabar pasvarsto apie kiek kitokią profesiją. „Norėčiau studijuoti ir įgyti laisvųjų menų diplomą“, – atskleidė ji.

Rodos, mokslai M. Mazzucco tokie pat svarbūs, kaip ir jos įkūnytai herojei, nors „The Guardian“ duotame interviu Margaretha prisipažino, kad iš pradžių Elenos personažo nemėgo ir buvo tikra, kad jos neturi nieko bendra. Elena aktorei atrodė per daug rami ir pasyvi. „Tik pradėjusi perprasti savo heroję pamėgau ją. Iš tiesų ji labai drąsi ir užsispyrusi, kas turi jai padėti ištrūkti iš skurdo ir pakeisti jos gyvenimą“, – sakė M. Mazzucco.

Tuo tarpu G. Girace patirtis kiek kitokia – „The Guardian“ ji teigė, kad savo įkūnytą Lilą įsimylėjo nuo pat pirmos scenos.

„Lila yra užjaučianti, pastabi. Kurti šį vaidmenį nėra lengva, nes ji ganėtinai sudėtinga, nenuspėjama. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad ji yra bloga, tačiau iš tiesų ji yra trapi, tik šią savo savybę slepia. Kas yra Lila supratau tik ją vaidindama“, – „The Guardian“ teigė G. Girace.

O ir šio vaidmens ji siekė ne iš smalsumo, kaip M. Mazzucco, o todėl, kad nuo vaikystės svajojo būti aktore. Ir nors vaidybos pamokas pradėjo lankyti tik gavusi Lilos vaidmenį, atrankoje pasirodė užtikrinta ir žinanti ko nori. „Būsiu aktorė ir taškas“, – režisieriui sakė ji.

Tiesa, nors jos svajonė tapti aktore pildėsi, G. Girace apie tai, kad filmuojasi seriale savo klasės draugams nesigyrė, priešingai – niekam apie tai nepasakojo, o yla iš maišo išlindo pasirodžius serialo reklamoms. „Tai asmeniška ir turėjo likti tik man“, – „Vogue“ sakė ji. Ir nors aktorė turi tiek pat energijos ir užsispyrimo, kiek jos herojė, kolegos sako, kad gyvenime ji ganėtinai kukli.

Gaia Girace yra kilusi iš Neapolio, tad „Vogue“ ji pasakojo, jog didžiuojasi, kad tam tikra Neapolio istorija ir atmosfera buvo atvaizduota juostoje bei parodyta daugybėje pasaulio šalių. Tiesa, istorijoje narpliojamos temos – ne autorės išmislas, o prabėgusio šimtmečio realybė.

„Močiutė pasakojo apie savo gyvenimą anuomet. Žmonės mylėjo kitaip nei dabar. Išorėje buvo demonstruojama abipusė pagarba, tačiau namuose realybė buvo kitokia. Moterys turėjo būti pavaldžios vyrams ir buvo laikomos prastesnėmis. Ir seriale pasakojama, kaip mergina įsimyli iš pirmo žvilgsnio revoliucingą vyrą, kuris iš tiesų su ja elgėsi kaip su daiktu“, – atsiduso G. Girace.

Beje, visai neseniai pasirodė ir trumpametražis filmas „A Future Together“, pristatantis Salvatore Ferragamo 2021-ųjų rudens ir žiemos mados namų kolekciją. Jame nusifilmavo ir Lilos vaidmens išgarsinta G. Girace.

Ir nors šiandien daugiausia dėmesio sulaukia G. Girace ir M. Mazzucco, „Nuostabiosios draugės“ žiūrovams įsiminė ir dar dvi pradedančios aktorės, įsiamžinusios seriale. Lilą ir Eleną vaikystėje suvaidinusios mergaitės.

Elenos vaikystėje vaidmuo atiteko Elisai del Genio, kuri kaip ir M. Mazzucco, sakėsi į aktorių atranką atėjusi vedina smalsumo, nors prieš tai apie aktorystę nesvajojo.

O štai tamsiaakė Ludovica Nasti, įveikusi kelis tūkstančius mergaičių siekusių Lilos vaidmens, ir pati galėtų papasakoti sukrečiančią istoriją. Kaip jos motina Stefania pasakojo Italijos žiniasklaidai, būdama penkerių Ludovica susirgo leukemija. Penkerius metus ji kovojo su liga, jai buvo atliekama chemoterapija, ji buvo netekusi savo juodų it anglis garbanų. Ilgai auginusi kasas mergaitė jas nusirėžė dėl Lilos vaidmens.

Naujausios serialo „Nuostabioji draugė“ serijos – LRT mediatekoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt