Veidai

2020.01.10 20:54

Pirmieji nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyviai prisiminė labiausiai jiems patikusias eurovizines dainas

išgirskite
Eimantė Juršėnaitė, Viktorija Lideikytė, LRT.lt2020.01.10 20:54

Ant LRT didžiosios studijos scenos lipę ir savo dainas pristatę pirmieji dvylika nacionalinės „Eurovizijos“ dalyvių pasidalijo, kokios visų laikų dainų konkurso dainos jiems labiausiai patiko. Vieni minėjo nugalėtojus, kiti – į finalą taip ir nepatekusius „Eurovizijos“ dalyvius, o atlikėjų skoniai kaip reikiant išsiskyrė.

Nacionalinių „Eurovizijos“ atrankų senbuvis atlikėjas Justinas Lapatinskas sako, jog visą gyvenimą yra atsidavęs „Eurovizijos“ gerbėjas, todėl ir jo mylimiausių dainų sąraše – ne vienas hitas.

„Mano mylimiausia eurovizinė daina yra 2018 m. konkurso nugalėtoja tapusios Izraelio atlikėjos Nettos atlikta „Toy“. Labai graži daina, labai fainas tekstas. Taip pat man labai patinka švedų atlikėjo Frans daina „If I Were Sorry“, o iš senų laikų, kai dar buvau vaikas, buvau sužavėtas „Olsen Brothers“ dainos „Fly on the Wings“, – savo favorites vardija J. Lapatinskas.

Taip pat jo atmintin įstrigusi ir brolių latvių Walters & Kazha kūrinys „The War is Not Over“. „Ši daina – labai melodinga, graži, su labai prasmingais žodžiais, aktualiais ypač šiandien, kai pasaulis kenčia nuo karų“, – sako J. Lapatinskas.

Atlikėjas juokauja, jog didelį įspūdį, nors ir ne patį geriausią, jam padarė 2017 m. konkurse dalyvavęs Juodkalnijos atstovas Slavko Kalezič, ant scenos energingai ratais sukęs ilgą kasą.

Grupės „Baltos varnos“ narė Milda sako, kad jai labai patiko Lietuvos nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje dalyvavusi grupė „Godo“ su daina „Fire Fountain“. „Man labai patiko ši nuostabi daina ir jos stilius. Ji turėjo folkiškumo, kuris ir mums pačioms nesvetimas. Turbūt todėl ji man įsiminė ir aš jos kartais vis dar pasiklausau“, – kalba „Baltų varnų“ narė.

Abi sesės vieningai sutarė, jog didelį įspūdį joms padarė ir praėjusių metų lenkių „Tulia“ pasirodymas. „Labai daug kam merginų vokalas pasirodė atšiaurus ir atgrasus, nes jis labai aštrus. Tačiau mums, kadangi tai vėl buvo folkas, jų pasirodymas buvo labai artimas“, – šypsosi seserys Milda ir Teresė.

Teresei labai patiko ir 2017-ųjų „Eurovizijos'“ nugalėtojo Salvadoro Sobralio daina. Paklausta, ar ketina apsilankyti Lietuvoje jau koncertavusio ir šiemet vėl pasirodymą čia surengsiančio portugalo koncerte, Teresė patikino, kad, jei neužklups savi darbai, būtinai tai padarys.

„Man labiausiai patiko praėjusių metų italo Mahmoodo daina „Soldi“. Labai užkabinanti, gerai sustruktūruota daina“, – sako geltona sportine apranga nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje akį patraukęs Saulius Šemiotas, prisistatantis Meandi pseudonimu.

Agnė Šiaulytė-Petunija, save vadinanti didžiule „Eurovizijos“ gerbėja, taip pat kaip vieną iš labiausiai įsiminusių dainų išskyrė dainą „Soldi“, praėjusiais metais užėmusią antrąją vietą.

„Jau kurį laiką ji domisi Eleni Foureira iš Kipro kūryba. Ji su daina „Fuego“ didžiojoje „Eurovizijoje“ dalyvavo užpernai“, – pasakoja Petunija.

Paklaustas apie mylimiausią eurovizinę dainą, atrankoje savo kūrybos kūrinį „Atsiprašyk“ atlikęs Lukas Norkūnas ėmė niūniuoti 1970 m. „Eurovizijos“ nugalėtojų airių dainą „All Kinds of Everything“, kurią atliko atlikėja Dana.

L. Norkūnas prisipažino, jog praėjusiais metais nusiminė, kad į „Euroviziją“ lietuviai neišsiuntė „Antikvarinių Kašpirovskio dantų“, atlikusių hitą „Mažulė“.

Rokeriai iš grupės „Glossarium“ Saulius Šivickas, Tadas Kaminskas, Lukas Pumba Gubanovas, Aivaras Daniel, Aurimas Jazdauskas kiek padiskutavę išskyrė porą kūrinių, kurie visiems grupės nariams paliko gerą įspūdį.

Pirmasis – 2004 m. konkursą laimėjusios Ukrainos atstovės Ruslanos „Wild Dances“.

Taip pat grupės nariai išskyrė praėjusiais metais „Eurovizijoje“ dešimtą vietą užėmusių Islandijos atstovų „Hatari“ kūrinį. „Jie buvo kitokie, įdomūs, atnešė aiškią žinią, išreiškė savo poziciją. Tai buvo labai gerai“, – portalui LRT.lt sako grupės nariai.

Įsimintiniausia eurovizinė daina Donatai Virbilaitei – 2010-aisiais Turkiją atstovavusios grupės „Manga“ kūrinys „We Could Be The Same“.

„Beje, kai persikėliau gyventi į Turkiją, ten koncertuodama susipažinau su šios grupės nariais! Buvo labai smagu“, – džiaugiasi D. Virbilaitė.

Andrius Vaicenavičius sceniniu vardu Andy Vaic sako, kad jam labiausiai patinka dainos, sukuriančios savo pasaulį.

„Pavyzdžiui, tokia man pasirodė užpernai „Euroviziją“ laimėjusio portugalo Salvadoro Sobralio daina „Amar Pelos Dois“. Atlikėjas atėjo į konkursą nešdamas aiškią žinią ir nebandė niekam įtikti.

Iš senesnių kūrinių išskirčiau suomių grupę „Lordi“ bei jų „Hard Rock Hallelujah“ (2006 m.) ir Moldovos atstovus „Zdob Si Zdub“ su daina „Boonika Bate Toba“ (2005 m.). Tiesiog simpatizuoju savotiškai eurovizinei alternatyvai, atveriančiai žmonėms naujas erdves“, – sako Andy Vaic.

Jekaterina Fiodorova, atrankoje dalyvaujanti kaip Aika, net nedvejodama savo favorite vadina 2016-aisiais „Euroviziją“ laimėjusios ukrainietės Jamalos dainą „1944“.

„Jamala tam tikra prasme mane įkvepia. Neseniai vėl pradėjau klausytis jos albumo „1944“ ir jis man labai patinka. Man artima jos psichofizika“, – sako Aika.

2015 m. Belgijai atstovavusio Loic Nottet daina „Rhythm Inside“ konkurse užėmė ketvirtąją vietą, tačiau atlikėjai Aistei Tomkevičiūtei-Pajaujienei, nacionalinėje atrankoje prisistatančiai kaip Aistay, ši daina iš visų eurovizinių kūrinių įsiminė labiausiai.

„Man šis kūrinys atrodo charizmatiškas, savitas. Labai patiko sąskambiai, ritmika, stilius – viskas tiesiog vow“, – priduria Aistay.

Atlikėja Monika Marija išskiria du kūrinius. „Man labai patinka Nyderlandus atstovavusių „The Common Linnets“ daina „After The Storm“, 2014-ųjų „Eurovizijoje“ užėmusi antrąją vietą.

Šis kūrinys man be galo gražus ir galima sakyti, kad kažkiek netgi įkvėpė kuriant mano šių metų atrankos kūrinį. Jų atliekamas stilius man arčiausiai širdies“, – sako atlikėja.

Dar vienas jos favoritas – 2012-aisiais nugalėjusios švedės „Loreen“ kūrinys „Euphoria“.

Loreen „Euphoria“ – labiausiai patinkantis kūrinys ir atlikėjui Gabrieliui Vageliui. „Ši daina man labai patiko dar prieš konkursą ir pamenu, kad labai dažnai skambėdavo mano grotuve.

Tikriausiai iš visų eurovizinių dainų šios klausiausi daugiausia. Matyt, ji man ir paliko didžiausią įspūdį“, – šypsosi G. Vagelis.