Tavo LRT

2019.01.12 23:54

Paramos Ukrainai koncertas „Kartu iki pergalės“

LRT.lt2019.01.12 23:54

Tiesioginis TV tiltas tarp Lietuvos ir Ukrainos, abiejų valstybių prezidentai, dvi televizijos studijos su garsiais visuomenės veikėjais, tiesioginiai reportažai iš karščiausių karo Rytų Ukrainoje taškų ir populiariausios abiejų šalių muzikos žvaigždės – visa tai LRT TELEVIZIJOS ir ukrainiečių kanalo „Pryamiy“ žiūrovai išvys šeštadienį nuo 21 val. paramos Ukrainai koncerto „Kartu iki pergalės“ metu.

Jau trečius metus iš eilės Lietuvos piliečiai bus raginami padėti nuo karo nukentėjusiems civiliams ukrainiečiams ir už Ukrainos laisvę fronte kovojantiems kariams savanoriams. Į lietuvių ir ukrainiečių žiūrovus kreipsis abiejų šalių prezidentai – koncerto globėja Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Ukrainos prezidentas Petro Porošenka, palydoviniu ryšiu tiesiogiai jungsis ir situaciją karo zonoje komentuos budintys žurnalistai, o ukrainiečių „Pryamiy“ kanalo studijoje dirbs ypatingas žmogus.

„Labai džiaugiamės, kad studijoje Ukrainoje tiesioginiame eteryje dirbs Kremliaus žodžio laisvės cenzūrą patyręs ir į Ukrainą priverstas emigruoti vienas garsiausių Rusijos žurnalistų Jevgenijus Kiseliovas. Politikos apžvalgininkas viešojoje erdvėje visuomet skelbė tiesą apie Sausio 13-osios įvykius Lietuvoje ir drąsiai kritikavo Rusijos proimperialistinę užsienio politiką“, – sakė renginį organizuojančios kompanijos „TymDrym“ prodiuseris Dominykas Kubilius.

„TymDrym“ prodiuserė Laura Paukštė filmuoti į karščiausius karo zonos Ukrainoje taškus vyko kartu su ukrainiečiams pagalbą teikiančia organizacija „Blue/Yellow“. Organizacijos įkūrėjas režisierius Jonas Ohmanas pabrėžia, kad „Blue/Yellow“ misijos įmanomos tik žmonių gerumo valia – šiemet Ukrainos žmonėms galima padėti skambinant numeriu 1406 (auka – 2 eurai) ir apsilankius Blue-yellow.lt svetainėje.

Koncerto metu skambės abiejų šalių dainos – ant scenos Lietuvoje populiariausius savo kūrinius atliks Andrius Mamontovas, Veronika Povilionienė, Merūnas Vitulskis, Lukas, Saulius Urbonavičius-Samas, Monika Marija, Liepa Mondeikaitė, Egidijus Sipavičius ir kiti. Į žiūrovus kreipsis Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kunigas Ričardas Doveika, Lietuvos kariuomenės vadas Vytautas Žukas, kiti aukšto rango pareigūnai. Renginio vedėjai – Eglė Daugėlaitė ir Giedrius Masalskis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt