Tavo LRT

2018.12.20 15:05

Diagnozę išgirdusi E. Čekuolienė: supratau, kiek nedaug turiu laiko

LRT.lt 2018.12.20 15:05

Šiais metais buvęs televizijos laidų vedėjas, žurnalistas Algimantas Čekuolis ir jo žmona psichologė Edita Čekuolienė prie Kūčių stalo sės dviese. „Juk Kūčios – savęs nepametimo laikas“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Stilius“ sako A. Čekuolis. Anot žinomos poros, Kūčių diena jiems svarbi ir dėl kitos priežasties – tądien prieš 20 metų jiedu įteisino savo santuoką.

Pastarieji metai žinomos poros gyvenime pakeitė daug ką. „Aš supratau, kad Kūčios yra tokia vieša išpažintis savo giminei bei artimiesiems“, – teigia E. Čekuolienė, neseniai patyrusi itin sunkų gyvenimo periodą. Šiemet ji netikėtai sužinojo apie klastingą ligą. Psichologė neslepia – išgirsta diagnozė išgąsdino tiek ją pačią, tiek jos vyrą. Tačiau šiandien apie ligą E. Čekuolienė stengiasi kalbėti be kruopelės savigailos.

„Tai vėžys, ne paslaptis. Jis buvo pakankamai išplitęs, ketvirta stadija. Esu dėkinga gydytojams, kitiems pagalbininkams, artimiesiems, kurie viską darė, kad mane ne tik palaikytų, bet padėtų man suprasti, kas aš esu ir kodėl taip man atsitiko. Aš labai greitai supratau, kiek nedaug turiu laiko. Suvokiau, jog gavau gyvenimo pamoką“, – atvirai kalba E. Čekuolienė.

A. Čekuolio žmona viltingai žiūri į ateitį. „Džiaugiuosi, jog gavau tik pastuksenimą, manau, iš karto po Kūčių sužinosiu, jog esu sveika“, – sako ji.

Kūčių diena Čekuoliams – ypatinga. A. ir E. Čekuoliai, susituokę prieš dvidešimt metų, šiandien abu šypsodamiesi prisimena, kad įteisinti savo santykius pasirinko Kūčių dieną – esą dėl ilgamečio televizijos laidų vedėjo populiarumo. Tą kartą nė vienas žurnalistas nesužinojo apie įvykusias slaptas Čekuolių vestuves. Ir kiekvienų Kūčių vakarienės metą jiedu pirmiausia pasveikina vienas kitą sutuoktuvių proga.

Sutuoktiniai prisipažįsta, jog per dvidešimt santuokos metų neprireikė gesinti šeimos gaisrų. Ir nors jųdviejų santykiuose dominuoja ironija, viską valdo pagarba vienas kitam. Jau nieko nebestebina, kad vienas į kitą Čekuoliai kreipiasi „Jūs“. Be to, A. Čekuolis tikina, metams bėgant keičiasi ir sutuoktinių vaidmenys šeimoje.

„Aš noriu pasakyti jaunavedžiams, jog visada pirmus metus vyras bus „gaspadorius“ namuose. Antrus, trečius dar būsi namų šeimininkas, bet kuo toliau, tuo labiau žmona perims valdžią į savo rankas. Aš truputį pabandau su Edita ginčytis, bet nustoju“, – sako A. Čekuolis.

Šį rudenį atšventęs 87-ąjį gimtadienį, žurnalistas su šypsena kalba apie savo amžių. „Viduje esu jaunas kaip velnias“, – šypsosi televizijos legenda.

Apie sunkius ir lengvus laikus, užklupusias negandas, pozityvumą ir artėjančias Kūčias, Čekuolių šeimos ritualus ir sėkmingos santuokos paslaptį – laidoje „Stilius“ gruodžio 22 d. 19.30 val. LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.lt. Vedėja – Violeta Baublienė.