Tavo LRT

2018.11.23 22:05

L. Norkevičienės daiktų TOP: šiais laikais viską kaupiame telefonuose

Viktorija Juškauskaitė, LRT.lt2018.11.23 22:05

Dabar viskas kaupiama telefonuose, neįmanoma pavartyti ar pačiupinėti nuotraukų, todėl nebelieka sentimentų, jausmo. Taip portalui LRT.lt sako LRT TELEVIZIJOS laidos „Klauskite daktaro“ vedėja Liepa Norkevičienė. Anot atlikėjos, įrėmintos fotografijos – vienas būtiniausių dalykų, kurį galima rasti jos namuose.

Dainininkė ir laidų vedėja L. Norkevičienė išvardijo tris pačius nereikalingiausius ir pačius būtiniausius daiktus, kuriuos turi savo namuose.

E. Genio/LRT nuotr.

1. Statulėlės

Portalui LRT.lt kalbėdama apie nebūtinus daiktus jos namuose, L. Norkevičienė kaip pačias nereikalingiausias išskiria statulėles.

„Anksčiau jas pirkdavau, bet iš tiesų tik užima vietą, renka ir kaupia dulkes, neatlieka jokios funkcijos. Dabar mano manija visokiausioms statulėlėms baigėsi, nes prieš tai pirkdavau keramines – ar tai drambliukus, kačiukus, angeliukus“, – vardija atlikėja.

Pasak jos, nors šių daiktų plika akimi pas ją namuose nepamatysi, jie turi savo vietą: „Laikui bėgant supratau, kad tai man visiškai nereikalinga – nepuošia namų, o tik apkrauna. Dabar jie stovi garaže, dulka dėžėje, nebe ant lentynų.“

E. Genio/LRT nuotr.

2. Receptų knygos

Savo sąrašą L. Norkevičienė papildo kulinarinėmis knygomis, kurių, kaip pati tikina, turi daug, bet visai nenaudoja.

Jų taip pat esu prisipirkusi nemažai, bet turbūt nei karto nesu atsivertusi būtent dėl to, kad kažką gaminčiau. Virtuvėje lentynoje stovi 10 kulinarinių knygų. Susimąsčiau, ar esu gaminusi pagal tuos receptus – pasirodo, tikrai ne“, – kalba LRT TELEVIZIJOS laidos „Klauskite daktaro“ vedėja.

Receptų knygos, gulinčios lentynose, ir dovanotos, ir pirktos: „Man smagu turėti kulinarines knygas, pavartyti. Anksčiau galvoju, kad reikėtų pabandyti ir pagaminti kažką iš pateiktų receptų, tačiau atėjus šventėms, kai reikia ruošti patiekalus, dėl laiko stokos darau tai, ką moku – neeksperimentuoju.“

E. Genio/LRT nuotr.

L. Norkevičienė viliasi, kad ateis laikas ir knygos nebedulkės. „Atrodo, būtų smagu išmėginti kažką naujo, nes yra daug puikių knygų, kaip ir puikių mūsų kulinarų, – sako ji. –  Aš vis tikiuosi, kad kada nors panaudosiu. Knygos guli jau penkerius metus, o atsverčiau tik užmesti akį.“

3. Pagalvėlės

„Man nereikalingos dekoratyvinės pagalvėlės. Esu mėgėja ir jas kaupti – pamatau gražesnę, su neįprastu užrašu ar dirbtiniu kailiuku ir nusiperku“, – išduoda atlikėja.

Anot L. Norkevičienės, dėl šūsnies pagalvėlių nėra nei kur atsisėsti, nei kur atsigulti.

„Pirmame namo aukšte turime sofą, ant kurios neįmanoma atsisėsti, nes apkrauta tomis pagalvėlėmis. Jos įvairiausių dydžių, spalvų, pagamintos iš skirtingų medžiagų. Ant jų miegoti nepatogu, o ir tragiškai atrodo prie namų interjero“, – šypsosi ji.

L. Norkevičienė kalba, kad atėjo metas dekoratyvines pagalvėles sukrauti į maišą ir šviesti į tą patį garažą.

E. Genio/LRT nuotr.

Kalbėdama apie reikalingus daiktus, L. Norkevičienė ilgai negalvojusi pabrėžia tris, be kurių savo namų neįsivaizduoja.

1. Apklotai

„Aš nežinau, kiek tai iš tiesų reikalinga, bet man patinka įvairiausi pledai. Mėgstu, nes man visada šalta. Žiūrėdama televizorių ar skaitydama knygą, apsigaubiu šiltais apklotais“, – portalui LRT.lt pasakoja atlikėja.

Tiesa, ji neslepia, kad ir pastarieji gali tuoj būti nebereikalingi, nes kas per daug, tas nesveika: „Namuose jų tikrai daug, neatsispiriu ir vis nusiperku. Tikriausiai po kurio laiko jie taip pat bus nereikalingi, nes sukaupsiu per daug, neturėsiu, kur jų dėti.“

E. Genio/LRT nuotr.

2. Vazos

Vazos – ne tik puiki vieta laikyti gėles, bet ir papuošti namus, pažymi L. Norkevičienė: „Man labai reikalingos vazos. Vis gaunu gėlių iš vyro ar kitų artimų žmonių. Vazų turiu labai daug – tai ir puiki interjero detalė.“

Pasak dainininkės, visas vazas sieja bendra detalė – spalva.

„Jos iš tiesų panašios. Jei gaunu dovanų ar perku pati, renkuosi tokias, kad tarpusavyje derėtų. Namuose vyrauja baltai juodos vazos. Kai pamatau gražesnę, įdomesnę vazą, perku, nes man jos reikalingos“, – aiškina ji.

3. Rėmeliai

Didžiausią svarbą L. Norkevičienei turi įrėmintos fotografijos: „Mėgstu išsiryškinti turimas nuotraukas. Namuose yra komoda, ant kurios jas dėlioju.“

E. Genio/LRT nuotr.

Atlikėja tikina, kad žmonės pamiršta ryškinti fotografijas dėl turimų technologijų.

„Šiais laikais nuotraukų neryškiname, nes turime telefonus ar kompiuterius. Tačiau aš stengiuosi prisiminti ir kartas nuo karto atsispausdinti vieną kitą fotografiją.

Kai nuvažiuoju pas tėvus, visada pavartau nuotraukų albumus, nes anksčiau juk viskas į juos ir buvo dedama. Dabar viskas kaupiama telefonuose, neįmanoma pavartyti ar pačiupinėti nuotraukų, todėl nebelieka sentimentų, jausmo“, – kalba L. Norkevičienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.