Tavo LRT

2018.09.01 00:29

Garsūs žmonės LRT linki rasti savąjį „aš“ ir atsilaikyti prieš kritiką

Gabija Kavaliauskaitė, Virginija Sližauskaitė, Gertrūda Stripeikytė2018.09.01 00:29

LRT sukaupta tiek istorijos, patirties ir intelekto, todėl svarbu atrasti savąjį „aš“ ir tai, kas sekasi geriausiai, naujojo LRT sezono atidaryme linkėjo laidų vedėjas Giedrius Drukteinis. Anot fotografo Algio Kriščiūno, LRT yra geriausia vieta žmonėms kurti tai, ką jie nori, o režiserius Oskaras Koršunovas neabejojo, kad LRT sustiprintų daugiau laidų apie kultūrą ir politikos analizių.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas LRT linki drąsos ir atvirumo: „Drąsos priimti sprendimus ir atvirumo tam, kad išgirstume žmones, nes televizija, radijas ir portalas turi į tai atsižvelgti. Labai linkiu LRT portalui tapti vis stipresniu ir lygiaverčiu kitų didžiųjų portalų atžvilgiu.“

J. Sakalausko teigimu, LRT turėtų atstovauti svarbiausioms vertybėms – demokratijai, kultūrai, atvirumui ir profesionalumui.

Prodiuseris Saulius Urbonavičius-Samas LRT linki stiprybės darant pokyčius ir bandant atsilaikyti prieš kritiką.

„Kai keities, reikia labai daug stiprybės ir matymo į priekį. O kaip tik dažnai ne tik žiniasklaidai, bet ir politikai pritrūksta vizijos. Norisi iš esmės sulopyti visas skyles, o ne toliau plaukti su prakiurusiu laivu“, – sako S. Urbonavičius-Samas.

Kai kurie naujojo LRT sezono atidaryme dalyvavę svečiai linkėjo labai trumpai ir aiškiai – žurnalistas ir kultūrinių laidų vedėjas Rytis Zemkauskas nacionaliniam transliuotojui linki drąsos, o laidų vedėjas Algis Ramanauskas – žydėjimo ir gerų pajamų.

Dizaineris Juozas Statkevičius noriai linkėjo, kad LRT klestėtų: „Linkiu energijos, sveikatos, įdomesnių laidų ir stipresnių prodiuserių.“

LRT naujojo sezono atidaryme dalyvavęs politologas Linas Kojala, paklaustas, ko palinkėtų LRT, teigė norintis, kad nacionalinis transliuotojas augtų, stiprėtų ir gražėtų.

Fotografas A. Kriščiūnas linki, kad LRT nepamestų čia jau esamų profesionalų ir ugdytų naujus: „LRT yra geriausia vieta žmonėms kurti tai, ką jie nori, būti tokiais, kokie yra. Noriu, kad tokie jūs ir būtumėte.“

E. Genio/LRT nuotr.

Režisierius Oskaras Koršunovas, kalbėdamas sezono atidarymo šventėje, akcentavo LRT kultūrinį turinį, džiaugėsi, kad šis kanalas – inteligentiškiausias šalyje. „Todėl linkiu dar daugiau laidų apie kultūrą ir politikos analizių“, – sako režisierius.

Kino kūrėjas Šarūnas Bartas teigia linkintis LRT puikių laidų ir geranoriškų žiūrovų, taip pat – dar didesnės auditorijos.

Rašytojas G. Drukteinis akcentavo savojo „aš“ suradimą: „Linkiu susikristalizuoti, rasti savąjį „aš“ ir tai, kas sekasi geriausiai, surasti vidinių resursų išspręsti problemas, kurios galbūt dar gali kilti. Žinoma, visuomet turiu dar vieną palinkėjimą – sėkmės, laikyti aukštai iškėlus vėliavą ir nepasiduoti šmeižtui. Čia sukaupta tiek istorijos, patirties, intelekto.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.