Naujienų srautas

Tavo LRT2018.04.12 20:03

Tarp konkurso „Pragiedruliai“ laureatų – ir LRT laidų kūrėjai

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.04.12 20:03

Ketvirtadienį sostinės Vaidilos teatre įvyko iškilminga ceremonija, kurios metu buvo apdovanoti geriausių lietuviškų radijo ir televizijos laidų autoriai. Tarp laureatų pateko ir LRT laidų kūrėjai.  

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) jau šešioliktą kartą paskelbė seniai jau tapusį tradiciniu konkursą „Pragiedruliai“. Jo metu buvo vertinamos 2017 m. pirmą kartą transliuotos radijo ir televizijos laidos, teigiama LRTK pranešime spaudai.

Geriausia 2017 m. televizijos dokumentikos laida – „Alfonsas Svarinskas“, autoriai Andrius Gudauskas ir Juozas Sabolius, transliuota per LRT TELEVIZIJĄ.

Daugiausia balų šioje nominacijoje vertinimo komisijos nariai taip pat skyrė laidoms: „Pažintys. Dailininkas Andrius Seselskas“, autorė Rita Ščiglinskienė, transliuota per Šiaulių televiziją; „Vladas Nagius Nagevičius“ iš ciklo „Laikinosios sostinės fenomenas“, autoriai  Justinas Lingys, Audronė Kosciuškienė, transliuota per INIT TV; „Dievui ir Žmogui. Vincas Svirskis“, autorius Saulius Pučinskas, transliuota per Šiaulių televiziją.

Geriausias televizijos  portretas – „Kelias į namus su Gražina Balandyte“, autorė Ginta Liaugminienė, transliuota per LRT KULTŪRĄ.

V. Skaraičio nuotr.

Daugiausia balų taip pat surinko: Ingridos Laimutytės  laidos – „Kelias į namus su Agne Žagrakalyte“ ir „Kelias į namus su Joanna Moro“, transliuotos per LRT KULTŪRĄ ir „Legendos. Valentinas Masalskis“, autoriai – Aistė Stonytė-Budzinauskienė, Česlovas Stonys ir Audrius Stonys, transliuota per LRT KULTŪRĄ.

Geriausia  televizijos aktualijų laida – „Grįžtantys“, autoriai – Gailė Garnelytė, Haroldas Klevinskas, Aleksas Matvejevas, Giedrius Karaliūnas, Algirdas Žvinakevičius, VŠĮ „TV Europa“, transliuota per Šiaulių televiziją.

Daugiausia balų taip pat surinko dvi laidos iš televizijos laidų ciklo „Pasirinkę Lietuvą“ – apie imigrantų verslą Lietuvoje ir apie svetimšalius, pasirinkusius mokyti ir gyventi Lietuvoje, autoriai – Indrė Juškutė, Monika Vilkaitė, Irmantas Jankaitis, Ignas Žvinakis (iš MB TV Europa ir partneriai), transliuota per INFO TV; televizijos laidų ciklo „Svarbios detalės“ laida apie propagandą, autoriai – Živilė Kropaitė, Edvardas Žičkus, Katrina Zeiter, Aivaras Averjanovas, Jurgita Lieponė, Viktorija Kuliomina,  transliuotos per LRT TELEVIZIJĄ ir „Pažvelk į profesiją kitaip“, autoriai – Andrius Baranovas, Vytautas Selelionis, Raimonda Jonuškienė, Žilvinas Slauskis, MB „Keturios medijos“, transliuota per LRT KULTŪRĄ.

Geriausias  televizijos socialinis projektas – Unicef 2017 koncertas „Už kiekvieną vaiką“, autoriai Jovita Majauskienė-Staniulienė, Gediminas Jaunius ir Agneta Gabalytė. Laida buvo transliuota per televizijos programą „TV3“.

Geriausias televizijos istorinių apybraižų ciklas – televizijos laidų ciklo „Praeities kartų liudytojai“, autorius Saulius Pučinskas, transliuota per „INIT TV“.

Daug balų šioje nominacijoje dar surinko laida „Vyrų šešėlyje. Paulina Mongirdaitė“, autoriai – Justinas Lingys, Algirdas Žvinakevičius, Povilas Vaičiulis, Artūras Kavaliauskas, Virgilijus Kubilius, Valdas Stanaitis, VŠĮ “TV Europa”, transliuota per INIT TV.

Geriausias  televizijos pramoginis projektas – „Lietuvos balsas“ – 5-to sezono laidos, autorius Gediminas Jaunius, transliuota per LNK.

Taip pat daug balų surinko laida „Aš tikrai myliu Lietuvą“, autoriai –  Kūrybos namai „Elitaz“, prodiuseris Gediminas Jaunius, transliuota per „TV3“.

Geriausia  radijo aktualijų laida – „Džinsai“, autorė Inga Janiulytė, laida transliuota per LRT KLASIKĄ.

Daugiausia balų šioje nominacijoje dar surinko laidos: „Apie smurtą“ ir „Aplink Lietuvą“ iš ciklo „60 minučių“, autoriai – Edvardas Kubilius ir Rūta Kupetytė, transliuota per LRT RADIJĄ ir „Apie organų donorystę iš ciklo „Jūsų lūpomis“, autoriai – Vilma Kulytė, Patricija Tilvikaitė, transliuota per „Start FM“.

Geriausia radijo dokumentika – Radijo dokumentika. „Kančios ir tradicijos Bavarijoje“, autorė  Vaida Pilibaitytė, laida transliuota per LRT RADIJĄ.

Taip pat daug balų surinko „Radijo dokumentika. Vienos dainos istorija“, autorė Vita Ličytė, transliuota per LRT RADIJĄ ir „Radijo dokumentika. Gimę ne savo kūne“, autorė Indrė Anskaitytė, transliuota per LRT RADIJĄ.

Geriausia radijo pokalbių laida – „Tarp kabučių“, autorė Eglė Malinauskienė, laida transliuota per „FM99“.

Daugiausia balų šioje nominacijoje dar surinko trys Sigučio Jačėno laidos iš ciklo „Susitikimai Teatro aikštėje“: apie Juozą Liepuonių, apie Antaną Stanevičių ir apie Gražiną Juodytę, transliuota per Extra FM.

Originaliausia radijo laida buvo išrinkta „Kriminomitologija“ I ir II epizodai iš radijo teatro ciklo „Bilietų nėra“, autoriai: Julija Šatkauskaitė, Raimundas Paulauskas, Ignas Šatkauskas, Rasa Kregždaitė, Ignas Gužauskas, Vygandas Vadeiša, Milda Noreikaitė, Paulius Markevičius, Marija Petravičiūtė, Gediminas Rimeika, Šarūnas Zenkevičius. Laida transliuota per Vilniaus universiteto radijo programą „Start FM“.

Specialusis prizas šiais metais atiteko uždarajai akciniai bendrovei RADIJO STOTIS „ULTRA VIRES“, transliuojančiai radijo programą „Lietus“, už lietuviškos muzikinės kultūros puoselėjimą.

Konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti originaliais diplomais, kuriuos kūrė grafikas Egidijus Rudinskas.

Kiekvienais metais organizuodama šį konkursą LRTK siekia paskatinti kūrėjus kurti kokybiškesnio ir įvairesnio turinio radijo ir televizijos laidas, todėl ir vertino jas atsižvelgdama į jų aktualumą, išliekamąją ir meninę vertę, originalumą, poveikį ugdant kultūrines, bendražmogiškąsias, pilietines ir estetines vertybes bei darbo profesionalumą ir kūrybiškumą. LRTK taip pat siekia, kad šis konkursas taptų prestižiniu, Lietuvos valstybei ir jos kultūrai reikšmingu renginiu, o apdovanojimas šiame konkurse laidų kūrėjams – reikšmingu įvertinimu.

Vertinimo komisiją šiais metais sudarė LRTK nariai: poetas, vertėjas Antanas Jonynas, Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno apskrities skyriaus valdybos narys Vidas Mačiulis, poetė Dalia Teišerskytė, teatro ir kino aktorius ir režisierius Algis Matulionis, politologas, VU TSPMI dėstytojas Laurynas Jonavičius, žurnalistė Liudvika Pociūnienė, mokslininkas Mantas Martišius, žurnalistas, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, politologas Vincentas Vobolevičius, ryšių su visuomene specialistas Ričardas Slapšys.

Šių metų konkursui buvo pateiktos 84 laidos: 61 televizijos ir 23 radijo laidos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi