Tavo LRT

2017.04.24 16:56

„Nacionalinės ekspedicijos“ išmintis sugulė į kelionių vadovą

Praėjusių metų birželį į įspūdingą žygį Nemunu jau antrą kartą leidosi LRT TELEVIZIJOS projekto „Nacionalinė ekspedicija: Nemunu per Lietuvą“ įgula. Po mažiau nei metų ekspedicijos dalyvių įspūdžiai ir žinios sugulė į knygą „Nemunu per Lietuvą“.

„Neturime tokio vieno kelionių vadovo upe. Knygoje ne tik pasakojama apie dvejų metų ekspedicijas, tačiau daug rašoma apie Nemuną, jo geografiją, atsiradimą“, – pasakoja vienas ekspedicijos dalyvių gamtininkas, rašytojas Selemonas Paltanavičius.

Be jo į kelionę Nemunu leidosi ekspedicijos vadovas Alfredas Bumblauskas, etnomuzikologė Zita Kelmickaitė, žurnalistas Edmundas Jakilaitis, lenktynininkas Benediktas Vanagas, atlikėjas Gabrielius Liaudanskas-Svaras bei Arūnas Valinskas jaunesnysis.

„Viskas gyvenime yra paprasta, kol nepasirausi giliau“, – sako S. Paltanavičius, pripažįstantis, kad ir pats sužinojo daug naujo. 

Knygą „Nacionalinė ekspedicija. Nemunu per Lietuvą“ sudaro trys dalys: „Nemunas“, „Nemuno ir apylinkių gyventojai“ bei „Senosios kelionės Nemunu“.

Plačiau – laidos reportaže.