Tavo LRT

2017.01.14 09:05

Paramos koncerte „Kartu iki pergalės“ – didžiulis finansinis palaikymas Ukrainai

„Prisiminkime Sausio 13-ąją prieš 26-erius metus. Mes tikėjomės pagalbos, dairėmės, kas mums gali padėti. Viena iš tautų, kuri buvo kartu su mumis, buvo ukrainiečiai. Dabar tokios pagalbos reikia Ukrainai, jos žmonėms, todėl būkime pilietiški, būkime atsakingi ir supraskime, kad mūsų laisvės nebus be jų laisvės“, – tokiais žodžiais į Lietuvos žmones Sausio 13-osios vakarą kreipėsi Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Panašu, kad paramos koncerto „Kartu iki pergalės“ žiūrovai išgirdo premjero žodžius – koncerto metu Ukrainos žmonėms suaukota daugiau nei 110 tūkst. eurų.

Minint 26-ąsias Sausio 13-osios metines, LRT su partneriais surengė koncertą „Kartu iki pergalės“ ne tik šios įsimintinos datos aukoms atminti, bet ir pakvietė ištiesti pagalbos ranką karo nualintai Ukrainai. Šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė ir renginio vedėjai Ignas Krupavičius ir Eglė Daugėlaitė su koncerto žiūrovais sveikinosi ne tik lietuviškai, bet ir ukrainietiškai – paramos koncertas transliuojamas ir kaimyninėje valstybėje.

Renginio metu surinktos lėšos bus skirtos organizacijai „Blue Yellow“, kuri teikia visokeriopą pagalbą Ukrainos kariams, jų artimiesiems, našlaičiais likusiems vaikams, jų mamoms ir karo nusiaubtų miestų bendruomenėms.

Nelikti abejingais kvietė Lietuvos Respublikos prezidentė D. Grybauskaitė. „Su jumis esame liudininkai to, kaip skaudžiai mūsų Sausio įvykiai atsikartojo Ukrainoje – ir šarvuočiai, ir tankai, ir automatų šūviai į žmones, ginančius savo valstybę ir savo laisvę. Ukrainai iki šiol tai yra dabartis, kai tenka vienu metu kariauti fronte, ginti šalį ir gyventi, siekti permainų, tikėti ateitimi.

Lietuva – viena tų, galinčių geriausiai suprasti brolius ukrainiečius. Niekada nepamiršime, kad 1991 m. sausį Ukrainos savanorių grupė buvo tarp Seimo gynėjų. Pastarąjį laiką nuolat bendrai išgyvename mūsų šalims kylančius iššūkius ir grėsmes. Visada tvirtai remiame vieni kitus. Tai – iš širdies kylantis noras padėti Ukrainai, apginti teisę į laisvę. Už jūsų ir mūsų laisvę. Slava Ukraini, Slava Litvy“, – į Lietuvos ir Ukrainos žmones kreipėsi D. Grybauskaitė.

Prisiminti 1991-ųjų įvykius ir paremti ukrainiečius kvietė ir premjeras S. Skvernelis. „Prieš 26-erius metus Lietuva išlaikė labai svarbų egzaminą – pilietinės visuomenės egzaminą, mūsų valstybingumo egzaminą. Mes susidūrėme su, atrodo, nenugalima agresija, kuri norėjo palaužti mūsų laisvės troškimą, mūsų siekį ir norą turėti demokratinę laisvę, nepriklausomą Lietuvą.

Panaši situacija dabar yra mūsų broliškoje Ukrainoje, kuri susiduria su neadekvačia, labai didele agresija. Turbūt visi suprantame, kad yra noras palaužti tautą, palaužti nepriklausomybės siekimą ir grąžinti Ukrainą į tuos laikus, kai ji buvo vienas iš imperijos pakraščių. Prisiminkime Sausio 13-ąją prieš 26-erius metus. Mes tikėjomės pagalbos, dairėmės, kas mums gali padėti. Viena iš tautų, kuri buvo kartu su mumis, buvo ukrainiečiai. Dabar tokios pagalbos reikia Ukrainai, jos žmonėms, todėl būkime pilietiški, būkime atsakingi ir supraskime, kad mūsų laisvės nebus be jų laisvės. Padėkime, paremkime ir būkime kartu su jais šioje nelygioje kovoje“, – kalbėjo premjeras.

Paramos koncerto „Kartu iki pergalės“ metu rodyti specialūs siužetai iš Ukrainos karščiausių fronto vietų, nufilmuoti kartu lankantis su „Blue Yelllow“ organizacijos konvojumi, į sceną kviesti iš Ukrainos atvykę besigydantys karininkai. Į tautą taip pat kreipėsi Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Lietuvos kariuomenės vadas Vytautas Jonas Žukas, Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Volodymyras Jacenkivskis ir kiti. Tiesioginiame eteryje populiariausius savo kūrinius atliko Andrius Mamontovas, Merūnas Vitulskis, Evelina Sašenko, Jurga Šeduikytė, Marijonas Mikutavičius, Deivis Norvilas, Liepa Mondeikaitė, grupės „Naktinės personos“, „Biplan“.