Tavo LRT

2022.01.14 11:17

Antroje atrankos į „Euroviziją“ laidoje – sugrįžusi Ieva Zasimauskaitė ir debiutuojančių dalyvių staigmenos

LRT.lt2022.01.14 11:17

Šeštadienio vakarą LRT TELEVIZIJOS eteryje – jau antroji „Pabandom iš naujo!“ laida, kurioje vienuolika dalyvių varžysis dėl vietos didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje. Po atrankos šeši atlikėjai keliaus tiesiai į pusfinalį, kuriame dėl bilieto į finalą susikaus su stipriausiais dalyviais.

Antroje atrankos į „Euroviziją“ laidoje varžosi Viktorija Kajokaitė, Gabrielė Senkevičiūtė-Gabrea, „Clockwork Creep“, Emilija Katauskaitė, Justė Kraujelytė, Titas ir Benas, „Queens of Roses“, Cosmic Bride, „Justin 3“ feat. nanaart, „Moosu X“.

Į atrankas grįžta ir Ieva Zasimauskaitė, kuri 2018-aisiais pakerėjo Europą su daina „When we`re old“ ir „Eurovizijos“ finale užėmė 12-ąją vietą.

Praėjusį šeštadienį kelialapį į atrankos pusfinalį iškovojo Erica Jennings, Augustė Vedrickaitė, Urtė Šilagalytė, Joseph June, Mary Mo ir Elonas Pokanevič.

Šio šeštadienio vakarą susumavus teisėjų balus ir žiūrovų balsus paaiškės dar šeši atlikėjai, kurie pasirodys kitame atrankos etape. Kiekviename pusfinalyje pasirodys po devynis atlikėjus ir grupes, o į finalą, vyksiantį vasario 12 dieną, pateks aštuoni pretendentai atstovauti Lietuvai didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje.

Antrojoje „Pabandom iš naujo!“ laidoje dalyvių pasirodymus komentuos ir vertins LRT populiariosios muzikos vyriausiasis redaktorius Ramūnas Zilnys, dainininkė Giedrė Kilčiauskienė, elektroninės muzikos kūrėjas, muzikos prodiuseris Leonas Somovas, kompozitorius, muzikos prodiuseris Vytautas Bikus ir atlikėja Ieva Narkutė.

Balsuoti už labiausiai patikusią dainą žiūrovai galės skambindami arba siųsdami trumpąsias žinutes telefono numeriu 1669 (vieno skambučio ar žinutės kaina – 0,60 euro). Iš vieno mobilaus telefono numerio per vakarą bus galima atiduoti daugiausia penkis balsus. Žiūrovų balsavimo rezultatai, kaip ir komisijos balai, bus skelbiami laidos pabaigoje. Už žiūrovų skambučiu ir trumpąsias žinutes surinktų lėšų dalis, kuri tenka LRT, bus skirta nacionalinę atranką laimėjusiam atlikėjui ar grupei.

Taip pat asociacija LATGA dainos nugalėtojos autoriui skirs 5000 eurų prizą. Autorių teises atstovaujančios asociacijos direktorė Laura Baškevičienė sako, kad finansinė paskata mūsų kūrėjams atveria platesnes galimybes pristatyti savo kūrybą.

„Džiaugiamės galėdami tęsti gražią partnerystę su nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos organizatore LRT. Esame įsitikinę, kad šis bendradarbiavimas skatina autorius kurti dainas šiam daugybę žiūrovų prie ekranų sutraukiančiam konkursui. Linkime didžiausios sėkmės dėl pergalės kovojančių dainų autoriams, o finale tradiciškai apdovanosime dainos nugalėtojos autorius 5000 eurų dydžio piniginiu prizu“, – sako Asociacijos LATGA direktorė Laura Baškevičienė.

„Eurovizijos“ konkurse, kuris gegužės 10-14 dienomis vyks Italijos mieste Turine, susirungs 41 šalies atlikėjai. Tai – dviem valstybėmis daugiau nei praėjusių metų gegužę, kai „Eurovizija“ įvyko Roterdame. Po pertraukos į konkursą grįžo Armėnija ir Juodkalnija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt