Tavo LRT

2016.08.26 11:31

LRT naujajame sezone švęs dvi svarbias datas

Ketvirtadienio vakarą Valdovų rūmuose LRT TELEVIZIJA pristatė 91-ąjį sezoną. Renginyje dalyvavo ir nacionalinį transliuotoją naujo sezono atidarymo metu sveikino šalies vadovai, politikai, verslininkai, kultūros atstovai.

Naujajame sezone pagrindiniu akcentu taps Lietuvos televizijos 60-metis, taip pat artėjantis Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio minėjimas.

„Šiame sezone turbūt svarbiausias įvykis – televizijos įkūrimo Lietuvoje 60-metis. Tai yra kartu ir mūsų televizijos įkūrimas, ir bendrai televizijos, kaip reiškinio, techninės naujovės, atsiradimas Lietuvoje“, – iškilmingo koncerto metu teigė LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.

91-ajame sezone žiūrovai išvys ne tik jau pamėgtas, bet ir naujas laidas. Nuo rudens televizijoje prasidės interaktyvus žaidimas „Paklauskim Lietuvos“, o žiūrovus juokins konkursas „Humoro lyga“.

Televizijos eteryje pasirodys naujas serialas apie tarpukario Lietuvos istoriją „Laisvės kaina. Savanoriai“ bei atkuriamosios dokumentikos ciklas „Nematoma Lietuvos istorija“.

„Tai yra ne tiek serialas, kuris atkuria faktus, o labiau detektyvinė istorija, atskleidžianti, kaip, traukiant už siūlo galo, galima išvynioti visą didžiulį kamuolį. Manau, tai tikrai įspūdinga, ir net tie žiūrovai, kurie nemėgsta kriminalinių istorijų ar kuriems jos galbūt atgrasios ar atstumiančios, tikrai tai gali žiūrėti“, – apie naują laidą kalbėjo laidų vedėjas, atkuriamosios dokumentikos ciklo „Nematoma Lietuvos istorija“ prodiuseris Edmundas Jakilaitis.

Taip pat televizijos ekranuose naujos kelionės įspūdžiais dalysis „Nacionalinės ekspedicijos: Nemunu per Lietuvą“ dalyviai, o artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimui LRT kanale pasirodys šiai progai skirtos laidos „Laisvės vėliavnešiai“ bei „Lietuvos Kolumbai“.

„Tai yra laida apie visus įmanomus Lietuvos ryšius: kultūrinius, istorinius, emocinius. Gilinsimės į praeitį“, – intrigavo laidų vedėja, laidos „Lietuvos Kolumbai“ prodiuserė Edita Mildažytė.

LRT naujojo sezono atidarymo šventės metu svečiai nestokojo gražių žodžių ir palinkėjimų nacionaliniam transliuotojui.

„Išlikti tais, kuo jie dabar yra. Galvoju, kad tai yra pirmaujanti, visos Lietuvos žmones patenkinanti programa“, – sakė kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus.

Naujojo sezono pristatymo koncertas žiūrovams bus transliuojamas rugsėjo 4-ąją iškart po naujienų laidos „Panorama“, o oficiali LRT naujojo sezono pradžia – jau rugsėjo 5 dieną.