Tavo LRT

2016.07.04 16:24

LRT.lt skaitytojams – viskas apie LRT HD dažnių pasikeitimus

LRT.lt 2016.07.04 16:24

Nuo birželio 3-iosios Lietuvoje pradėjo veikti pirmas nemokamas aukštos raiškos (HD) nacionalinės aprėpties kanalas – LRT TELEVIZIJA HD. LRT.lt skaitytojams atsakome į dažniausiai užduodamus klausimus apie LRT HD dažnių pasikeitimus.

1. Kuo skiriasi HD nuo SD?

Raiškioji televizija (HD) pasižymi geresne vaizdo ir žymiai geresne garso kokybe. Taip pat suteikiama galimybė pasirinkti programos kalbą ir titrus. 

2. Kodėl HD kanalas neveikia, jei po automatinio kanalų derinimo jis atsirado kanalų sąraše?

HD kanalas gali neveikti, jei televizorius ar televizijos priedėlis nepalaiko raiškiosios televizijos formato.

3. Ar matysiu HD kanalą, jei televizorius nepalaiko HD formato, o priedėlis palaiko?

Jeigu priedėlis palaiko HD formatą, LRT TELEVIZIJĄ HD matyti galima, tačiau vaizdo kokybė bus tik standartinės raiškos. Tačiau garso bei subtitrų pasirinkimo galimybės bus prieinamos.

4. Ar kabelinės televizijos vartotojai turi atlikti kanalų derinimą?

Kabelinių televizijų žiūrovams nieko daryti nereikia, kanalų dažnių atnaujinimu pasirūpins kabelinės televizijos tiekėjas.

5. Jei mano televizorius nepalaiko HD formato, tai reiškia, kad nuo liepos 1 d. nematysiu LRT TELEVIZIJOS?

Jei televizorius ir priedėlis nepalaiko HD formato, LRT TELEVIZIJĄ bei LRT KULTŪRĄ ir toliau matysite standartinės raiškos formatu. Liepos 1 d. tiesiog bus išjungti senieji dažniai ir mūsų programas matysite naujaisiais.

6. Kodėl HD negirdime komentarų ir filmus matome užsienio kalba?

Jei filmus ir serialus matote originalo kalba arba negirdite komentatorių sporto varžybų metu, reikia pakoreguoti televizoriaus ar jūsų priedėlio nustatymus. HD kanalas suteikia galimybę pasirinkti originalo kalbą, tad jūsų įrenginyje reikėtų pasirinkti atitinkamą kalbą. Televizoriaus arba imtuvo nustatymuose prioritetine kalba reikėtų nustatyti lietuvių. Pvz., dažnai pasitaikantiems „Samsung“ televizorių turėtojams reikėtų, naudojantis distanciniu pulteliu, paspausti mygtuką „tools“ ir pasirinkti atitinkamą kalbą.

7. Ar kabelinės televizijos tiekėjai turi transliuoti LRT HD nemokamai?

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija LRT HD kanalą transliuoja nemokamai, tačiau kebelinės televizijos tiekėjai turi teisę šį kanalą įtraukti į mokamų kanalų paketą. Dėl papildomos informacijos ir sutarties sąlygų turite kreiptis į savo kabelinės televizijos tiekėją arba Lietuvos kabelinės televizijos asociaciją.