Naujienų srautas

Tavo LRT2016.07.03 12:39

Klausiate – atsakome. Kaip apsaugoti automobilio kapotą nuo kačių?

LRT.lt 2016.07.03 12:39

Sušilus orams vis daugiau kačių patogiai įsitaiso ant automobilių kapoto. Vairuotojams šis įprotis sukelia galvos skausmą ne tik dėl gyvūnų pėdų antspaudais nusėto automobilio paviršiaus, bet ir dėl nagais braižomo dažų sluoksnio. Pasak veterinarijos klinikos „Veta“ atstovės, išspręsti šią problemą keblu, tačiau yra keletas specialių priemonių. 

LRT.lt skaitytojas Povilas domisi, kaip atsikratyti nemalonios kačių draugijos. „Atėjus vasarai, nebeįmanoma išvengti ant automobilio kapoto gulinčių kačių. Kaip spręsti šią problemą ir kokios efektyvios priemonės gyvūnus nubaidytų visam laikui?“ – teiraujasi jis.

 „Veiksmingai išspręsti šią problemą galima tik specialiomis priemonėmis. Dauguma kačių bijo mėtų kvapo, todėl rekomenduojami purškalai, kvepiantys būtent mėtomis. Tiesa, šimtaprocentinės sėkmės negalima žadėti, nes kiekvienai katei nepriimtini skirtingi kvapai. Taigi vieną gyvūną šios priemonės gali veikti labai efektyviai, o kitas gali visai nereaguoti“, – sako veterinarijos klinikos atstovė.

Jos teigimu, yra keletas skirtingų kates atbaidančių preparatų – purškalų, kuriuos galima įsigyti veterinarijos klinikose ar gyvūnų prekių parduotuvėse. Vieno tokio buteliuko kaina siekia 5–7 eurus.

„Šios priemonės nepakenks gyvūnų sveikatai. Jei preparatas veikia tinkamai, sklindantis kvapas kates atbaido iš tolo. Taigi gyvūnai net neturi kontakto su purškalu“, – ramina klinikos darbuotoja.

Tiesa, nesuveikus rekomenduojamiems purškalams, prevencinių priemonių galima bandyti pasigaminti namuose. Dažniausia priemonė – pašlakstyti automobilio kapotą acto ir vandens tirpalu ar eteriniu eukaliptų aliejumi. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi