Tavo LRT

2016.06.03 18:29

LRT inovacijų vadovas: siūlome naujovę, kokios Lietuvoje dar nebuvo

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.06.03 18:29

LRT pristato naujieną visoje Lietuvoje – atsirado naujas antžeminis LRT tinklas, suteiksiantis galimybę vaizdą matyti HD formatu, programų klausytis „Dolby Surround“ formatu, užsienio filmus ir serialus žiūrėti orginalo kalba bei pasirinktinai matyti subtitrus. Tokius naujojo tinklo privalumus LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ vardijo LRT inovacijų vadovas Arnas Zuikis.

„Naują antžeminį tinklą sudaro 37 siųstuvai visoje Lietuvoje, jis dengia daugiau nei 95 proc. šalies teritorijos ir daugiau nei 98 proc. gyventojų gali matyti LRT TV programas naujais dažniais“, – teigia LRT inovacijų vadovas.

Anot jo, tai yra ne tik LRT TELEVIZIJOS ir LRT KULTŪROS kanalai, kuriuos įpratę matyti antžeminės ir kabelinės televizijų vartotojai, bet ir nemokamas, laisvai prieinamas antžeminis LRT TELEVIZIJOS HD kanalas.

„Paprastai aiškinant, antžeminė televizija yra ta, kuriai žmonės naudoja kambarines ar stogo antenas. Naujus LRT dažnius puikiai pagaus abiejų rūšių antenos. Antžemine televizija naudojasi apie 40 proc. žmonių, tad tikimės, kad žmonės, sužinoję, kad naujame tinkle yra ir naujas, ryškus LRT TELEVIZIJOS HD kanalas, juo susidomės.

Manau, kad yra žmonių, kurie mažai žiūri televiziją, nes neįsiveda jokios kabelinės televizijos, o antžeminės televizijos kokybė jų iki šiol netenkino. Tad mes siūlome naują vaizdo kokybę, kurios techninė raiška skiriasi 5 ir daugiau kartų nuo iki šiol matytos. Be to, žiūrėdami užsienio serialus arba filmus turėsime galimybę pasirinkti originalų garso takelį, taip pat suteikiame galimybę klausytis visų laidų „Dolby Surround“ formatu“, – tikina A. Zuikis.

Dar viena LRT siūloma naujovė Lietuvoje – pasirenkami subtitrų takeliai. Tas laidas, kurias LRT žiūrovai yra įpratę žiūrėti subtitruotas, – Algimanto Čekuolio laidą, „Gustavo enciklopediją“, „Elito kino“ filmus – bus galima žiūrėti pasirinktinai su subtitrais arba be jų. Juos įjungti ir išjungti bus galima nuotolinio valdymo pulteliu.

„Tad idealiu atveju jūs galite žiūrėti filmą originalo kalba su lietuviškais subtitrais ir taip mokytis kalbų arba pagerinti savo žinias“, – pasakoja inovacijų vadovas.

Įdiegiant šias naujoves, keičiami LRT TV kanalų dažniai. Pasak A. Zuikio, pasikeisti televizijos dažnius galima tiesiog atlikus automatinę kanalų paiešką.

„Jei tiksliai neprisimenate, kaip tai padaryti, tiesiog atsiverskite savo televizoriaus naudojimosi instrukciją. Paprastai paieškai atlikti pakanka vos trijų žingsnių: įeiti į meniu skiltį, tuomet – kanalų ir pasirinkti automatinę kanalų paiešką.

Nuo birželio 23 d. nebeliks LRT TELEVIZIJOS ir LRT KULTŪROS kanalų senųjų dažnių, tad siūlome LRT kanalų paiešką atlikti jau šiandien. Atliekant kanalų paiešką šalia televizijos pavadinimo matysite užrašą „iki birželio 23 d.“, tai padės identifikuoti senąjį kanalą, tad reikės pasirinkti LRT TELEVIZIJOS kanalą be prierašų“, – pataria specialistas.

A. Zuikis džiaugiasi, kad LRT TELEVIZIJOS žiūrovai netrukus galės mėgautis Europos futbolo čempionatu, transliuojamu HD raiška. „Jau netrukus prasidėsiančio Europos futbolo čempionato varžybas ir stadiono žole riedantį kamuolį sporto gerbėjai galės matyti aukštąja raiška, o stadiono garsus girdėti „Dolby Surround“ formatu. Manau, tai suteiks naujų įspūdžių ir naujų potyrių mūsų žiūrovams“, – dėsto inovacijų vadovas.

LRT TELEVIZIJOS HD kanalą matys tie žiūrovai, kurie turi naujus televizorius, turinčius imtuvus, kurie palaiko HD formatą.

„2012-aisiais, kai buvo pereita prie antžeminės skaitmeninės televizijos, žmonės pirko daug televizorių ir priedėlių, tad didžioji dauguma televizorių palaiko HD formatą. Papildomą informaciją galite surasti LRT.lt portale adresu http://www.lrt.lt/hdtv arba paskambinti mums telefonu 8 5 236 3202, pasistengsime atsakyti į jūsų klausimus“, – teigia A. Zuikis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt