Tavo LRT

2021.03.04 12:26

„Dainuok su manim“ pasirodymus vertinanti Vakarė: kai komisija turi favoritus, rodos, net išmokęs skraidyti nenustebintum

LRT.lt2021.03.04 12:26

Šeštadienį 21 val. LRT TELEVIZIJOS žiūrovai išvys dar vieną pasaulinio pripažinimo sulaukusio lietuviško muzikinio projekto „Dainuok su manim“ dalį. Duetus, kaip jau įprasta, vertins dvi komisijos – suaugusiųjų ir vaikų. Prie šio stalo galima sutikti ir pirmojo sezono nugalėtoją Vakarę Jarmalavičiūtę.

Jaunoji atlikėja neslepia, kad sudėtingas laikotarpis jai neleido iki galo pasidžiaugti pergale projekte ar bendrais darbais su buvusiu scenos partneriu Edgaru Lubiu.

„Su Edgaru turėjome daug idėjų, planų. Kadangi gyvenu Alytuje, nelabai galiu išvažiuoti. Matyt, kaip ir visiems šiuo metu, man sekasi sunkiai. Labai trūksta scenos, žmonių. Negana to, teko ir pačiai garsiuoju virusu persirgti, todėl viską reikėjo trumpam atidėti. Bet po truputį vėl grįšime į įprastą ritmą ir prizą būtinai išnaudosime!“ – pasakoja ji.

Vakarė atskleidžia, kad po pergalės projekte jos gyvenimas liko toks pat. „Niekas nepasikeitė, dėl to labai džiaugiuosi. Būtų nesmagu, jei staiga laimėjus projektą ant pirštų nebegalėčiau suskaičiuoti draugų ir mokytojai nešiotų ant rankų.

Su mokyklos draugais ir mokytojais sutariu puikiai, jiems esu labai dėkinga už palaikymą projekto metu. Viskas liko taip pat, tik projekte dar geriau pažinau save, išsinešiau daug pamokų. Kai nereikėjo dėvėti kaukių, žmonės dažnai sustabdydavo gatvėje, užkalbindavo, pasveikindavo. Dabar visus atpažinti sunkiau“, – šypsosi atlikėja.

Komisijos nario vaidmuo Vakarei tinka ne mažiau, nei buvimas scenoje. Vis dėlto, ji neslepia, kad noras dainuoti niekur nedingo, nors šį kartą jos pareigos – visai kitos.

„Visada esu labai atvira, kartais net per daug. Manau, kad komisijos narys turi išsakyti viską, ką mano apie pasirodymą, nuo prasčiausių vietų iki nerealiausio momento, tam, kad dalyviai galėtų tobulinti savo tolimesnius žingsnius projekte.

Žmogus, sėdintis komisijos kėdėje, turi pamiršti visas draugystes, nuoskaudas, praeitus pasirodymus ar favoritus. Būtent taip ir elgiuosi. Vis dėlto, būnant studijoje pirmiausia kyla didelis noras pačiai lipti ant scenos ir dainuoti, dainuoti, dainuoti! Visko jaučiu labai daug...

Nostalgija, atsakomybė, jaudulys, pasididžiavimas, liūdesys, džiaugsmas, emocijų ne ką mažiau nei ant scenos! Labai jaudinuosi dėl kiekvienos poros ir džiaugiuosi, kad visi taip puikiai „sulipo“, – atskleidžia dainininkė.

Paklausta, ar jau turi savo favoritus, jaunosios komisijos narė – kategoriška: „Neturiu, nesiruošiu turėti. Pati puikiai žinau, kaip sunku pasirodyti dalyviams, kai komisijos nariai turi ryškius favoritus. Tada atrodo, kad net išmokęs skraidyti nepadarysi jokio įspūdžio.

Net prasčiausiai pradėjęs duetas gali laimėti projektą. Labiausiai mane žavi tikrumas ir unikalūs pasirodymai. Svarbiausia, kad žmonės, stovintys ant scenos, spinduliuotų energiją, o ne ją vaidintų. Ta energija, graudinanti ar raunanti stogus, visada pasiekia žiūrovą, tai mane labiausiai ir žavi.“

Projekto virtuvę puikiai pažįstanti atlikėja sako, kad svarbiausia čia dalyvaujantiems vaikams – nepamiršti savęs. „Labai linkiu išlikti ištikimu sau, tačiau išlipti iš sau jau pažįstamos teritorijos. Sudainuoti tai, ko pats iš savęs nesitikėtum. Dainuoti taip, kad po pasirodymo nutirptų kojos iš laimės. Nebandyti niekam įtikti ir visu savimi „pagyventi scenoje“, – linkėjo V. Jarmalavičiūtė.

Drauge su Vakare vaikų komisijoje pasirodymus vertina pirmąjį sezoną žiūrovus pakerėjęs Ąžuolas Račinskas ir pirmojo sezono žvaigždė – drauge su Monika Linkyte dainavęs Kristupas Kerulis. Prie žiūrovų pasiilgtų suaugusiųjų komisijos narių Dovilės Filmanavičiūtės ir Ramūno Zilnio šį sezoną prisijungė aktorė ir dainininkė Inga Jankauskaitė.

Šeštadienį 21 val. LRT TELEVIZIJOS žiūrovai išvys jau ketvirtąją „Dainuok su manim“ laidą, kurioje dainuos scenos profesionalų ir jaunųjų talentų duetai. Savo pasirodymus dovanos: Alana ir „Twosome“, Milėja ir Rūta Loop, Augustė ir Karina Krysko, Milėja ir Jurgis Brūzga, Kotryna ir Monika Marija, Rusnė ir „Baltos varnos“, Radvilė ir Liepa, Jogilė ir Jeronimas Milius.

Laidos vedėjai – Jurgita Jurkutė-Širvaitė ir Vidas Bareikis. Po šios laidos, susumavus dviejų pasirodymų balus, tolimesnę muzikinę kelionę tęs septyni duetai.