Tavo LRT

2021.01.19 09:31

Vaidotas Valiukevičius – apie pirmą meilę, pirmą sukurtą dainą ir netikėtą darbą

LRT.lt2021.01.19 09:31

Dėl pasaulį sukausčiusios COVID-19 pandemijos atšaukus pernykštį „Eurovizijos“ konkursą, vienu jo favoritų su grupe „The Roop“ laikytas Vaidotas Valiukevičius nenusimena: „Į daugelį klausimų pats sau esu atsakęs. Aš ramus dėl to, kaip viskas klostosi“.

„Mane žavi žmonės, kurie bėgant metams nenustoja keistis ir stebinti, o menininkai, radę savo stilių ir vis tiek ieškantys naujų kelių – dar labiau! – sako laidos „Kur važiuojam?“ vedėja Nomeda Marčėnaitė. – Svajojau pakalbinti Vaidotą Valiukevičių. Būdamas žinomas, turėdamas būrį gerbėjų, jis nepabijojo pradėti kurti visai naują skambesį ir įvaizdį, kurie nebūtinai turėjo būti priimti tos auditorijos, kurie žavėjosi Milano. Vaidotas tai padarė ir jam pavyko.“

Vaidotas muzika susidomėjo dar ankstyvoje vaikystėje. Mama, pastebėjusi, kad judrų, aktyvų berniuką raminamai veikia muzika, dažnai naudodavosi šia priemone. Pirmąją dainą Vaidotas sukūrė būdamas trylikos metų, scenoje dainuoti pradėjo septyniolikos. Grupių „Kosmo“ ir „Omega“ narys, greitai tapęs žinomas sceniniu vardu Milano, Nomedai pripažino visada jautęsis ne savo vietoje, bet gyvenimą keisti trukdė pokyčių baimė. Tačiau, konstatuoja, amžinai tai tęstis negalėjo.

Pirmiausia Vaidotas pakeitė gyvenimo būdą – tapo veganu, nustojo lankytis vakarėliuose, visiškai atsisakė alkoholio. Bandė verslauti ir neblogai sekėsi, tačiau giliai širdyje visada jautė, kad jo vieta – scenoje. Sugrįžimas buvo trankus: 2014 m. debiutinę dainą „Be Mine“ palankiai sutiko ne tik muzikos mylėtojai, bet ir kritikai. Su grupe „The Roop“. 2018-aisiais grupė pirmą kartą dalyvavo „Eurovizijos“ atrankoje, o pernai tapę nacionalinės atrankos nugalėtojais sulaukė palaikymo visame pasaulyje – daina „On Fire“ buvo vertinama kaip viena stipriausių paraiškų pergalei „Eurovizijoje“. Ir tada prasidėjo koronaviruso pandemija.

Vaidotas nejaučia apmaudo dėl neįvykusio dainų konkurso. „Padarėme tikrai daug, kad Lietuvos vardas nuskambėtų muzikos pasaulyje. Sulaukėme nemažai dėmesio ir palankių prognozių iš garsiausių muzikos kritikų, dar daugiau šilumos ir palaikymo iš publikos. Svarbiausia, nutildėme tuos amžinus skeptikus, kurie rimtu veidu mums teigė, kad Lietuva niekada nieko gero nepasieks muzikos srityje. Džiaugiuosi tuo, ką pavyko pasiekti mažos šalies nežinomai grupei. Ruošiamės naujiems iššūkiams: turime viziją ir turime naują dainą konkursui.“

Kaip vadinosi pirmoji Vaidoto sukurta daina? Kokį darbą jam teko dirbti norint patekti į mėgstamo atlikėjo koncertą ir kuo vardu pirmoji Vaidoto meilė, ir dar daugiau sužinosite pažiūrėję Nomedos Marčėnaitės laidą „Kur važiuojam?“ portale LRT.lt. Pokalbių laida „Kur važiuojam?“ transliuojama kiekvieną antradienį portale LRT.lt. Laidų įrašus galima peržiūrėti LRT mediatekoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt