Tavo LRT

2016.01.30 10:06

Klausiate – atsakome. Ar kenksminga žmogui dantų rentgeno nuotrauka?

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2016.01.30 10:06

Kiekvienas rentgeno tyrimas gali daryti didesnę ar mažesnę žalą organizmui, tad, prieš jį atliekant, visuomet pasveriama, ar būsima tyrimo nauda bus didesnė, nei galima žala. Taip sako Nacionalinio vėžio instituto Radiologijos skyriaus vedėja Rūta Grigienė.

LRT RADIJO klausytoja Onutė iš Vilniaus teiraujasi, ar labai žalingos žmogaus organizmui yra rentgeno nuotraukos. „Prieš metus man pašalinta skydliaukė dėl onkologinės ligos. Ar gydant dantis galima daryti dantų rentgeno nuotrauką? Ar ji kenksminga žmogaus organizmui?“ – domisi klausytoja.

Pasak Nacionalinio vėžio instituto Radiologijos skyriaus vedėjos R. Grigienės, viskas priklauso nuo to, kiek tyrimas svarbus žmogaus sveikatai.

„Prieš jį atliekant, visuomet pasveriama būsima nauda ir galima žala. Žinoma, rentgeno tyrimai visuomet turi didesnį ar mažesnį neigiamą poveikį žmogaus sveikatai, tačiau šie tyrimai daromi dėl to, kad yra ir kažkuo naudingi. Todėl, prieš atliekant tokį tyrimą, gydytojas apsvarsto, ar tikrai šis tyrimas yra reikalingas, ir tik tuomet jis yra atliekamas“, – aiškina specialistė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.