Tavo LRT

2020.10.19 10:38

LRT jungiasi prie tarptautinės vaikų draugystės iniciatyvos ir pradeda kampaniją MATAU TAVE

LRT.lt2020.10.19 10:38

LRT ir laidos „Tūkstantmečio vaikai“ kūrėjai jungiasi prie Europos transliuotojų sąjungos (angl. European Broadcasting Union, EBU) tarptautinės vaikų draugystės iniciatyvos „Say Hi“ ir kartu su kitais visuomeniniais transliuotojais iš Europos bei Japonijos kviečia vaikus būti draugiškais vieni kitiems, priimti kiekvieno išskirtinumus ir visiems kartu atlikti bendrą dainą bei šokį, simbolizuojančius pakantumo ir draugystės idėjas. Lietuvoje šios kampanijos šūkis – MATAU TAVE.

„Apklausos ir statistika Europos šalyse rodo, kad didelė dalis vaikų jaučiasi vieniši. Šiais metais EBU kartu su kitais visuomeniniais transliuotojais, tarp jų ir LRT, vaikų draugystės kampaniją įgyvendina platesniu mastu. Iniciatyvoje dalyvaujantys visuomeniniai transliuotojai siekia ugdyti vaikų savivertės jausmą, įkvėpti juos gerinti savo elgseną ir santykius su aplinkiniais, prisidėti prie pozityvios vaikų aplinkos kūrimo per linksmą ir įtraukiančią dainą ir šokį“, – sako LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas.

Akcijos kulminacija taps lapkričio 12 d. vienu metu transliuojama visų iniciatyvos dalyvių Europoje ir Japonijoje atliekama daina ir šokis. Tarptautinei akcijai Norvegijos visuomeninio transliuotojo NRK užsakymu buvo sukurta daina „Ser Deg“ (liet. „Matau tave“). Muzikos ir žodžių autoriai – Oda Evjen Gjøvåg ir Magnus Bertelsen, dainos atlikėjas Magnus Bertelsen.

Lietuvišką dainos versiją atlieka Vidas Bareikis, Jessica Shy ir LRT projekte „Dainuok su manim“ suspindėjęs Kristupas Kerulis. Kampanijai pasiūlyto bendro šokio pamokas Lietuvos vaikams paruošė šokio namai „Fond of Sounds“, kuriai vadovauja „The Roop“ šokėja Miglė Praniauskaitė.

Pirmą kartą EBU įgyvendinama tarptautinė vaikų draugystės iniciatyva remiasi Norvegijos visuomeninio transliuotojo NRK ir Belgijos Flandrijos regiono radijo ir televizijos VRT daugiamete patirtimi savo šalyse įgyvendinant kampanijas, kurios padeda mažinti atskirtį ir kovoti su patyčiomis.

„Vaikų tarpusavio patyčios yra vienas iš dažniausių sunkumų, dėl kurių vaikai kreipiasi emocinės paramos į „Vaikų liniją“. Efektyviam patyčių problemos sprendimui reikia nuoseklių mokykloje diegiamų prevencinių programų, sistemingo suaugusiųjų reagavimo į patyčias. Tačiau šalia šių priemonių ne mažiau svarbu yra ir pačius vaikus skatinti būti jautrius pastebimam žeminančiam elgesiui, stiprinti jų gebėjimus megzti draugišką, palaikantį ir bendradarbiaujantį santykį su bendraamžiais“, – teigia „Vaikų linijos“ psichologė dr. Jurgita Smiltė Jasiulionė.

Tarptautinei vaikų draugystės iniciatyvai EBU subūrė transliuotojus iš 14 šalių: Austrijos (ORF), Belgijos (VRT), Čekijos (Čekijos radijas, CR), Italijos (Rai), Ispanijos (RTVE), Japonijos (NHK), Kosovo (RTK), Lietuvos (LRT), Norvegijos (NRK), Sakartvelo (GPB), Slovėnijos (RTVSLO), Vengrijos (MTVA), Vokietijos (ZDF/KIKA).

Vaikai kviečiami išmokti šokį, nusifilmuoti, kaip jį atlieka, o vaizdo įrašus siųsti el. paštu matautave@lrt.lt arba pasidalinti jais socialiniuose tinkluose su grotažymėmis #matautave ir #sayhi. Dėl COVID-19 situacijos prašome nesiburti į dideles grupes ir laikytis visų saugumo reikalavimų.

Lapkričio 12 d. 13 val. LRT TELEVIZIJA transliuos visą Europą sujungsiantį šokį bei kvies prie jo prisijungti vaikų ugdymo įstaigas.

Šokio pamokos įrašas: