Tavo LRT

2020.09.16 15:57

Dokumentinėje apybraižoje „Zachor. Atsimink“ – žydiškoji Plungė

LRT.lt2020.09.16 15:57

Rugsėjo 21 d. LRT TELEVIZIJA kviečia žiūrėti dokumentinę apybraižą „Zachor. Atsimink“, kuri šįkart pakvies žiūrovus atrasti žydiškąją Plungę ir jos istoriją. 

Sakoma, kad Plungė yra žydų sala viduryje Žemaitijos. Čia gimė ir augo daug garsių litvakų – amerikiečių skulptorius Louisas Rosenthalis, vienas žymiausių Pietų Afrikos Respublikos skulptorių Lippy Lipshitzas, chirurgas Borisas Efrosas, rašytoja Marija Rolnikaitė, tautodailininkas, paskutinis Plungės žydas Jakovas Bunka, o čia gyvenę Plungianskiai, kaip manoma, buvo paties karaliaus Dovydo palikuonys.

Keliaudami kartu su Eliju Martynenko ir Dovile Kundrotaite sužinosite, kaip atrodė Plungės kromai ir kas juose prekiavo, kas Lietuvoje atliko pirmąją širdies operaciją.

Žurnalistas ir kraštotyrininkas Eugenijus Bunka taip pat papasakos apie Plungės burmistrą Boruchą Dovydą Goldvaserį ir išmokys naujo žodžio, kurį ištarus Rygos turguje pardavėjai iškart sumodavo, kad prieš jį – atvykėlis iš Plungės.

Plungės žydų gyvenimas nebuvo lengvas, tačiau nepaisant visko, žydai niekada nenustojo juoktis. „Mokėjimas iš savęs pasijuokti yra Dievo dovana“, – sako Lietuvos tautinių bendrijų tarybos pirmininkas Daumantas Levas Todesas.

Dokumentinę apybraižą „Zachor. Atsimink“ žiūrėkite pirmadieniais 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt