Naujienų srautas

Tavo LRT2019.11.08 10:22

Tomas Ramanauskas ir Kristupas Sabolius LRT eteryje atidaro „Kūrybingumo mokyklą“

LRT.lt 2019.11.08 10:22

Jau pirmadienį, lapkričio 11 d., LRT TELEVIZIJOS eteryje pasirodys pirmasis laidos „Kūrybingumo mokykla“ epizodas. Kūrybiškumo paslaptis nagrinėjančio projekto autoriai – VU profesorius Kristupas Sabolius ir reklamos specialistas Tomas Ramanauskas.

„Kūrybingumo mokykla“ pristato didžiausius kūrybingumo mitus ir siekia juos paneigti, pasitelkus įkvepiančius ir kūrybinį mąstymą skatinančius mokslo, meno, pramogų pasaulio pavyzdžius. Pirmosiose laidose projekto autoriai kels klausimus, ar kūryba – tik genijų reikalas, ar kūrybai reikia absoliučios laisvės, ar jai būtinas įgimtas talentas ir kt.

„Pirmiausia siekėme susikalbėti su jaunais ir smalsiais, todėl pamokas kūrėme išlaikydami didelį tempą, intensyvumą, guvumą. Atvejus taip pat rinkome remdamiesi aktualiomis ir spalvingomis personalijomis. Todėl tikime, kad jos negali būti nuobodžios“, – pasakoja T. Ramanauskas.

Laidos kūrėjai įsitikinę, kad daugeliui kurti trukdančios nuostatos yra iš piršto laužtos, todėl kiekviena iš dvidešimties interaktyvios mokyklos pamokų paneigiamas vis kitas įsitikinimas apie kūrybingumą, kartu atskleidžiant, kad kurti pajėgūs yra ne tik menininkai.

„Kūrybingumas yra tarsi burtažodis, kuris skamba įvairiose konferencijose, ieškant inovacijų ar steigiant startuolių platformas. Jo pasigendama, kai paaiškėja, kad vis dėlto stokojame įdomių idėjų ir būdų jas įgyvendinti. Todėl verta atsigręžti į pradžią – švietimo sistemoje tam vis dar stinga reikiamo dėmesio. Šia tema retai dirbama sistemingai, nors įvairūs tyrimai teigia, kad tik kūrybingos asmenybės gali būti pasiruošusios ateities specialybėms“, – sako projekto bendraautorius K. Sabolius.

Dešimties minučių trukmės laidas „Kūrybingumo mokykla“ televizijos žiūrovai stebėti galės kiekvieną darbo dieną 16.35 val. per LRT TV, o sau patogiu metu visus laidos epizodus ras LRT mediatekoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą