Tavo LRT

2019.10.30 14:07

Monika Garbačiauskaitė-Budrienė: LRT bus mylima ir vertinama, jei girdės savo auditoriją

LRT.lt2019.10.30 14:07

Baigėsi kelis mėnesius trukusi akcija, kurios metu Lietuvos gyventojai kviesti dalintis savo nuomone apie LRT. Apie visuomeninį transliuotoją žmonės iš įvairių Lietuvos vietų diskutavo dešimtyje tiesioginių LRT RADIJO transliacijų, o naujienų portale LRT.lt paskelbtoje anketoje savo nuomonę ir komentarus paliko apie tūkstantį žmonių.

Rugpjūčio–spalio mėnesiais beveik kiekvieną penktadienį LRT RADIJO žurnalistų Edvardo Kubiliaus ir Rūtos Kupetytės vadovaujama komanda transliavo iš vis kitos 2019-ųjų mažosios kultūros sostinės: Veisiejų (Alytaus apskrityje), Kulių (Telšių apskr.), Žiežmarių (Kauno apskr.), Mosėdžio (Klaipėdos apskr.), Adomynės (Panevėžio apskr.), Baisogalos (Šiaulių apskr.), Nemėžio (Vilniaus apskr.), Liudvinavo (Marijampolės apskr.), Dusetų (Utenos apskr.) ir Vadžgirio (Tauragės apskr.).

„Lankydamiesi mažosiose kultūros sostinėse domėjomės vietos žmonių aktualijomis, o taip pat klausėme, kokią vietą jų kasdienybėje užima LRT. Vien tik analizuodami reitingus matytume ribotą Lietuvos žmonių lūkesčių paveikslą, todėl nusprendėme atvažiuoti pas žmogų ir tiesiai paklausti, ar mes jiems tinkame ir kokiu keliu turėtume eiti.

Apie LRT su vietos gyventojais kalbėjomės ir tiesioginiame eteryje, ir dar kurį laiką jam pasibaigus. Prisipažinsiu – nustebau, koks žmonėms svarbus LRT ir kaip skirtingai jie mus mato”, – sako Edvardas Kubilius.

Radijo eterio diskusijose LRT išgirdo įvairių pastabų ir rekomendacijų. Jauni žmonės siūlė LRT kanalams keltis į jiems prieinamas platformas – socialinius tinklus ir tinklalaides. Vyresnieji teigiamai vertino specialiąsias transliacijas – rinkiminius debatus, Prezidento inauguraciją, popiežiaus vizitą, bet pasigedo naujų serialų.

LRT buvo kritikuotas dėl to, kad transliuojami ne visi svarbūs sporto renginiai, žmonių manymu, Europos, pasaulio čempionatai, olimpinės žaidynės turi būti transliuojami LRT. Taip pat buvo išsakyta pastabų mediatekai, pageidavimų dėl mobilios programėlės.

Kad LRT yra svarbus Lietuvos gyventojams, parodė ir jų aktyvumas pildant naujienų portale LRT.lt anketą, paskelbtą iškart po to, kai visuomenei buvo pristatyta 2018-ųjų LRT veiklos ataskaita. Iš anketoje pasisakiusių 996 respondentų 71 proc. sakė, kad teigiamai vertina tai, ką LRT siūlė per praeitus metus, 14 proc. – neigiamai.

Aukšti LRT žurnalistikos standartai ir LRT tiriamoji žurnalistika, respondentų nuomone, labiausiai prisideda prie demokratijos Lietuvoje, taip manė atitinkamai 65 proc. ir 58 proc.

Kultūros ir sporto renginių viešinimas (60 proc. respondentų), parama Lietuvos kinui ir lietuviškų vaidybinių ir dokumentinių filmų transliavimas (54 proc.), lietuvių kalbos puoselėjimas (54 proc.) labiausiai atspindi LRT indėlį Lietuvos kultūrai ir švietimui.

Respondentų nuomone, svarbių mokestinių ir panašių reformų nušvietimas (59 proc.) ir ekonominės temos žinios (54 proc.) – ryškiausias LRT indėlis į ekonomikos pažangą ir inovacijas.

Anketoje beveik 4 mėnesius buvo galima palikti ir laisvos formos komentarų, – tokių parašyta per tūkstantį. Jie nuolat sisteminti ir buvo atiduodami atitinkamų padalinių vadovams tolesniam darbui – priimant įvairius sprendimus visuomet įvertinama LRT auditorijos išsakyta nuomonė.

„Būti atviriems ir girdėti auditoriją yra svarbus mūsų prioritetas, kuriam LRT ir toliau skirs daug dėmesio, nes tik taip galime kurti sėkmingą visuomeninį transliuotoją. Tokį, su kuriuo praleistas laikas yra tikrai prasmingas.

Dėkojame visiems, skyrusiems laiko išsakyti savo nuomonę, lūkesčius ir kritiką, mums tai yra svarbi informacija. Šis LRT RADIJO laidų ciklas iš mažųjų Lietuvos kultūros sostinių baigėsi, tačiau jau esame suplanavę kitų projektų regionuose, – ir toliau norime su auditorija bendrauti tiesiogiai“, – sakė LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Pasibaigus šiai akcijai, aktyviai kvietusiai pasidalinti savo nuomone apie LRT, savo atsiliepimą ar klausimą visuomet galima palikti čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt