Naujienų srautas

Tavo LRT2019.10.23 09:11

Dieną su sergančiu beglobiu vaiku praleidusi Monika Linkytė: savanorystės reikia išmokti

Trečiadienį 19.30 val. LRT TELEVIZIJOS laidos „Gyvenimo spalvos“ herojė – dainininkė Monika Linkytė, vienai dienai tapusi iniciatyvos „Niekieno vaikai“ savanore. Dieną ji praleis ligoninėje ir prižiūrės sergantį beglobį vaiką.

„Niekieno vaikai“ – iniciatyva, kurios savanorių misija – pasirūpinti, kad nė vienas vaikas ligos patale neliktų vienas.

Tokios savanorystės poveikis vaikų savijautai – sunkiai išmatuojamas: „Tai jam svetima aplinka, nepažįstamos procedūros, kažką skauda – gal ausį, gal temperatūra. Seselė ištisai paguosti negali – ji turi ir kitus pacientus.“

„Su vaikais randu bendrą kalbą. Taip pat žinojau, kad šalia bus savanorė, jos galėsiu bet ko paklausti, nereikės vienai penkių parų praleisti su nepažįstamu vaiku. Tai savanorystėje ir gerai – ji vyksta palaipsniui, tau padeda žmonės. Savanorystės, pagalbos kitam reikia išmokti, bet bijoti nereikia – viskas vyksta palaipsniui“, – sakys atlikėja.

M. Linkytė pasakos ir apie sunkumus, su kuriais teko susidurti jai pačiai. „Turiu tris M.A.M.A. statulėles šalia savęs. Jos sunkios ne tik fiziškai, man sunku ir viduje. Man atrodė, kad esu net neverta tų statulėlių“, – atviraus dainininkė.

„Gyvenimo spalvos“ – LRT televizijos laida, rodoma trečiadieniais 19.30 val.

Sėkmingi žinomi Lietuvos žmonės dienai tampa skirtingų sričių savanoriais. Dalydamiesi savo gyvenimo patirtimi ir laiku jie ne tik padeda sėkmės stokojantiems, bet ir patys iš naujo susipažįsta su savimi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą