Naujienų srautas

Tavo LRT2019.10.22 17:16

Po skaudžios žmonos išdavystės atsitiesęs emigrantas: geriau jau kukliau, bet kartu

Laidoje „(Ne)emigrantai“ savo skaudžia gyvenimo istorija dalinsis Danijoje gyvenantis lietuvis Vaidotas Norkus. Vyras atvirai sako, dėl ko nusprendė viešai prabilti: „Noriu tai papasakoti, nes galbūt yra ir daugiau vyrų emigrantų, kurie bus įskaudinti taip, kaip buvau įskaudintas aš“, – apie skaudžiausią savo gyvenime įvykį kalba pašnekovas.

Danijoje šiuo metu Vaidas turi mėgstamą darbą – prižiūri kailiams auginamas audines. Verslo savininkas danas Vaidotu visiškai pasitiki, tad lietuviui vienam tenka atsakomybė už tūkstančius čia auginamų gyvūnų.

Vaidotas audines pašeria, kiekvieną gyvūną kruopščiai apžiūri, duoda vaistų, tvarko ataskaitas. Toks darbas reikalauja didžiulės atsakomybės, tačiau yra puikiai apmokamas.

Laisvalaikį vyras leidžia su šeima jaukiuose namuose. Antroji jo žmona Živilė skaniai gamina, o po vakarienės šeima mėgsta pasivaikščioti po mažą savo miestelį.

Ankstyvą rudenį Meilse žalia, ramu, kraštovaizdis primena Lietuvą. Iš pažiūros Norkų šeimos gyvenimas atrodo kaip pasaka, kurioje nieko netrūksta. Tačiau ši ramybė atėjo po didelių audrų ir sunkių gyvenimo išbandymų.

Pirmąkart į Daniją uždarbiauti Vaidotas atvyko beveik prieš 20 metų. Dirbo daug ir sunkiai, o padirbėjęs vis grįždavo į Lietuvą, bet čia neradęs, kur galėtų uždirbti daugiau, apsisukdavo ir vėl skrisdavo į Daniją, kur pamažu sekėsi vis geriau.

Tačiau kuo daugiau dirbo užsienyje, tuo labiau tolo nuo Lietuvoje likusios žmonos: „Dirbau sunkiai, 7 dienas per savaitę, nemažas sumas į Lietuvą išsiųsdavau per metus. Jai likdavo su viskuo apie 5 tūkst. litų kiekvieną mėnesį,“ – laidoje „(Ne)emigrantai“ pasakoja vyras.

Vieną kartą vyras nusprendė padaryti žmonai staigmeną ir į Lietuvą grįžo truputį anksčiau. Taip netikėtai ir išsiaiškino žmonos neištikimybę. Emigrantas sako, kad tokio pažeminimo niekada nebuvo patyręs.

Nors artimi draugai žinojo, kad Vaidoto žmona nėra ištikima, visi tylėjo: „Draugai nesakė, sako: ką mes kišimės, vis tiek čia svetima šeima, o jeigu susitaikysit, paskui mes būsim kalti,“ – apie atsainų draugų požiūrį kalba Vaidotas.

Po skyrybų į Daniją Vaidotas išvažiavo prislėgtas, jam prireikė nemažai laiko, kad vėl atsitiestų. Buvo sunku suvokti, kodėl tai nutiko jam, juk tiek daug dirbo dėl šeimos, o mylima moteris šitaip su juo pasielgė.

Darbas šiek tiek prablaškydavo, tačiau grįžus vėl užplūsdavo mintys, kad visą gyvenimą taip ir praleis vienas. Tuomet vyras sugalvojo pabandyti susirasti draugę internetu.

Grįžęs iš fermos, Vaidotas sėsdavo prie kompiuterio ir ieškodavo. O vieną dieną jam ir pavyko: „Pamačiau simpatišką nuotrauką ir parašiau žinutę. Aišku, nesitikėjau, kad gausiu atsakymą iš jos, nes mano mintimis buvo, kad vis tiek užimta, bet parašiau ir po kelių dienų žiūriu – yra žinutė. Atidarau, parašo, kad laisva,“ – laidoje Vaidotas prisimena malonias akimirkas.

Taip susipažino du emigrantai. Živilė, išsiskyrusi vieniša mama, tuo metu gyveno Anglijoje. Ten irgi sunkiai dirbo, o pokalbiai su Vaidotu jai labai praskaidrindavo kasdienybę.

Kai Vaidotas įsidrąsino ir pakvietė kelioms dienoms atvykti į Daniją, Živilė ilgai dvejojo, ar tikrai reikia skristi pas vyrą, kurį matė tik kompiuterio ekrane. Bet galų gale smalsumas nugalėjo ir emigrantė iš Anglijos atskrido į Daniją trumpų atostogų.

Živilė atvirauja, jog tuomet jau nebesitikėjo dar kartą įsimylėti. Tačiau dabar sako, jog susitikdama su Vaidotu, ji nesuklydo. „Tai buvo geriausias sprendimas mano gyvenime“, – šypsosi ji.

Dar po kurio laiko Živilė apsigyveno su Vaidotu Danijoje. Tada jie dar negalvojo apie vedybas, manė – pagyvens ir pažiūrės, kaip seksis. Bet vestuves pagreitino viena labai maloni staigmena.

Paklausta, ko pasiilgsta iš Lietuvos, Živilė graudinasi. Taip, čia, Danijoje, jie laimingi, tačiau artimųjų ir Lietuvos labai trūksta: „Iš Lietuvos galbūt orų, gamtos, daugiausia dabar tėvų, vyrui dabar sakau: kol tėvai gyvi, noriu kuo daugiau būti namie, nes laikas labai greitai eina,“ – laidoje „(Ne)emigrantai“ graudinasi moteris.

Emigrantą Vaidotą praeityje gyvenimas gerai papurtė, tačiau su nauja žmona jis viską pradėjo iš naujo, ir dabar sako, kad dėl jokio, net geriausiai apmokamo, darbo jis nesiskirtų su šeima. Ir geriau jau kukliau, bet kartu.

Graži ir jautri meilės istorija jau šiandien 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ laidoje „(Ne)emigrantai.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi