Naujienų srautas

Tavo LRT2015.08.06 08:30

Prezidentė: „VP grupės“ reputacija buvo ir liko negraži

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.08.06 08:30

Nors akivaizdu, kad buvę kolegos aiškinasi asmeninius santykius, bet tai suteikia žinių, į kurias didelį dėmesį turėtų atkreipti Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). Taip apie bendrovės „VP grupė“ mokesčių slėpimo skandalą sako šalies vadovė Dalia Grybauskaitė.

Nors akivaizdu, kad buvę kolegos aiškinasi asmeninius santykius, bet tai suteikia žinių, į kurias didelį dėmesį turėtų atkreipti Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). Taip apie bendrovės „VP grupė“ mokesčių slėpimo skandalą sako šalies vadovė Dalia Grybauskaitė.

„Ši įmonių grupė nuo pat įsikūrimo buvo apgobta įtarimų šešėliu dėl įvairių mokesčių vengimo modelių taikymo. Netgi aš buvau su tuo susidūrusi, kai dirbau finansų ministre. Šių mechanizmų mastai, rodos, dabar yra dar labiau ištobulinti ir dar labiau naudojami. Tai, – be jokios abejonės, nesąžiningo ir negarbingo verslo pavyzdžiai“, – LRT RADIJUI sako D. Grybauskaitė.

– NATO nusprendė nuo rugsėjo perpus sumažinti oro policijos misiją Baltijos šalyse. Ar tai nepakenks Lietuvos saugumui?

– Pirmiausia norėčiau atkreipti dėmesį, kad Baltijos šalyse išliks aštuoni, t. y. dvigubai daugiau oro policijos lėktuvų, negu buvo nuspręsta prieš krizę Ukrainoje. Taigi mes išlaikome padvigubintą oro policijos misiją. Lenkija [saugumą – LRT.lt] užsitikrins pati, taigi sumažinimas nėra toks reikšminis. Žinome, kad NATO dėmesys Lietuvai ir Baltijos šalims išlieka padidintas. Pirmiausia dėl to, kad aljansas supranta grėsmes ir mėgina kompleksiškai užtikrinti saugumą mūsų regione.

Kiti sprendimai papildo šį saugumo elementą tuo, kad turime gerokai padidintas ypač greito reagavimo pajėgas – daugiau kaip 40 tūkst. Sprendimas Velse buvo tik 5 tūkst., taigi matome aštuonis kartus padidėjusias greitojo reagavimo NATO pajėgas. Taip pat NATO karinių pratybų mastai ir intensyvumas regione (tiek Lietuvoje, tiek Baltijos šalyse, tiek Lenkijoje) – beprecedentis. Rugsėjo mėnesį Vilniuje, kaip ir kitose mūsų regiono šalyse, atidaroma NATO vadavietė. Tai – labai svarbūs elementai, kurie papildo saugumą.

Metų pabaigoje taip pat sulauksime ir JAV sunkiosios karinės technikos dislokavimo Lietuvoje. Šį rudenį susitiks Rytų Europos ir Baltijos šalių valstybių vadovai. Tarsimės, kokių papildomų priemonių reikėtų. Taip pat aptarsime savo poziciją, ruošiantis NATO viršūnių susitikimui, kuris vyks Varšuvoje jau kitais metais. Į saugumo situaciją reikia žiūrėti kompleksiškai, visapusiškai. Manau, kad labai reaguoti dėl oro policijos mažinimo šiuo metu turbūt nėra reikalo. Sprendimai daromi, atsižvelgiant į visų kitų saugumo elementų stiprinimą regione.

– Viešai iškilo vienos iš didžiausių verslo įmonių UAB „VP grupė“ skandalas – įmonė nemokėjo mokesčių. Kaip vertinate šią informaciją?

– Matome, kad akcininkai, buvę kolegos, tarpusavyje aiškinasi santykius, bet mums, ko gero, tas aiškinimasis suteikia tam tikrų žinių. Manau, kad būtent VMI turi atkreipti papildomą dėmesį į tai, kas šiuo metu skelbiama viešoje erdvėje. Tai – mokesčių vengimo schemos, apie kurias kalba vienas iš vadovų.

Ši įmonių grupė nuo pat įsikūrimo buvo apgobta įtarimų šešėliu dėl įvairių mokesčių vengimo modelių taikymo. Netgi aš buvau su tuo susidūrusi, kai dirbau finansų ministre. Šių mechanizmų mastai, rodos, dabar yra dar labiau ištobulinti ir dar labiau naudojami. Tai, – be jokios abejonės, nesąžiningo ir negarbingo verslo pavyzdžiai.

Manau, kad, reputacija, kurią bendrovė turėjo nuo pat savo iškilimo ir įsikūrimo pradžios, deja, liko negraži. Dabar matome dar daugiau šešėlių, kurie iškilo virš šios grupės. Tai – iššūkis Vyriausybei, Finansų ministerijai ir, žinoma, mūsų VMI. Turime parodyti gebėjimą kovoti su tokiu nesąžiningu verslu. Realiai tai yra ir valstybės, ir mūsų žmonių apiplėšimas, nes mokesčių vengimas padaro didžiulę žalą valstybei ir jos gyventojams. To toleruoti tikrai negalima.

– Vyksite į Anykščius, kur bus atidaromas medžių lajų takas. Kokia Jūsų nuomonė apie naujus tokio pobūdžio objektus Lietuvoje?

– Man teko likimas, keliaujant JAV, lankytis panašioje vietoje. Medžių viršūnių takai supažindina ne tik su pačia gamta, bet ir su kraštovaizdžiu. Tai – ne tik muziejus, pramoga, bet ir tam tikras pažinimas. Tai – labai įdomūs, svarbūs objektai, parodantys visą mūsų šalies grožį.

Toks medžių lajų takas Anykščiuose – unikali vieta. Ji pastatyta prie pat medžių viršūnių. Anykščiai turi didžiulį paveldą: daug muziejų, įspūdingą gamtą, literatūrinį paveldą. Šis miestas tampa vis gražesnis ir įspūdingesnis. Jis pritrauks ir dar daugiau turistų. Tuo labiau kad kol kas tai bus vienintelis toks takas Baltijos šalyse ir visoje Rytų Europoje. Labai džiaugiuosi, kad šis objektas – sėkmingas pavyzdys, kaip įgyvendintas europinis projektas. Jame taip pat dalyvavo ir valstybė, ir savivaldybė. Anykščiai dar labiau didina savo patrauklumą ir tampa gražiu mūsų gamtos perlu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą