Naujienų srautas

Tavo LRT2019.08.28 17:02

LRT eteryje – veiksmo trileris „Greiti ir įsiutę 7“, skirtas žuvusio Paulo Walkerio atminimui

LRT.lt 2019.08.28 17:02

Per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT PLIUS rugpjūčio 28 d. – rugsėjo 1 d. kviečiame žiūrėti:

LRT TELEVIZIJA

Penktadienis 2019-08-30 22:55

„Greiti ir įsiutę 7“ (Furious 7), veiksmo trileris, JAV, Kinija, Japonija, Kanada, Jungtiniai Arabų Emyratai

2015

N-14

Režisierius: James Wan

Vaidina: Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson, Jason Statham, Lukas Black, Michelle Rodriguez, Kurt Russell, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Ludacris, Elsa Pataky, Luke Evans

Kai šeštoje „Greitų ir įsiutusių“ dalyje Dominikas Toretas ir jo komanda nugalėjo piktadarį Oveną Šo, jiems buvo leista grįžti į Jungtines Valstijas ir vėl gyventi savo gyvenimus nesislapstant.

Vis dėlto ramus gyvenimas ilgai nesitęsia. Domą ir jo draugus ima medžioti už brolio žūtį keršijantis Dekardas Šo. Dar kartą suvieniję jėgas su specialiuoju agentu Luku Hobsu Domas, Brajenas, Leti, Mija ir kiti kompanijos, tapusios tikra šeima, nariai vėl stoja į žūtbūtinę kovą.

Septintoji „Greitų ir įsiutusių“ dalis tapo paskutiniu Brajaną O’Konerį suvaidinusio Paulo Walkerio filmu. Įpusėjus šios juostos filmavimo darbus 2013 metų lapkričio 30 dieną aktorius žuvo autoavarijoje. Filmas skirtas jo atminimui.

Šeštadienis 2019-08-31 07:30

„Pagrobta princesė“ (The Stolen Princess), animacinė pasaka, Ukraina

2018

Režisierius: Oleh Malamuž

Seniai seniai pasaulio pakrašty gyveno galingas burtininkas Piktabarzdis, kuris kartą per šimtą metų pagrobdavo po įsimylėjusią princesę. Jam jos reikėdavo tam, kad atnaujintų savo stebuklingas galias.

Atėmęs iš merginos meilės jėgą jis ją paversdavo akmenine statula. Šį kartą į jo pinkles patenka žavioji Mila. Jos ieškoti leidžiasi merginą įsimylėjęs, riteriu apsimetęs linksmasis gatvės artistas Tajus. Jaunasis karžygys pakeliui sutinka visokiausių pasakiškų padarų – išmintingą katiną, akmeninį monstrą bei kalbančią galvą, kuri saugo stebuklingą kardą.

Šeštadienis 2019-08-31 22:40

„Aukšta klasė 2“ (Pitch Perfect 2), muzikinė komedija, JAV

2015

N-14

Režisierė: Elizabeth Banks

Vaidina: Anna Kendrick, Rebel Wilson, Hailee Steinfeld, Brittany Snow, Skylar Astin, Adam Devine, Katey Sagal, Anna Camp, Ben Platt, Alexis Knapp, Hana Mae Lee

Anksčiau sukurtas muzikinis filmas „Aukšta klasė“, pasakojantis apie studentus, dainuojančius be akompanimento (a cappella), rado daugybę gerbėjų visame pasaulyje. Tad netrukus sukuriamas filmo tęsinys.

Bardeno universiteto merginų grupė „The Bellas“, kurioms išskirtinio balso naujokė Beka padėjo nugalėti savo amžinus konkurentus vaikinų grupę, iškovoja pagrindinį prizą aukštųjų mokyklų dainavimo konkurse. Bet siaubingai susimauna prezidento sveikinimo koncerte, tad turi daug nemalonumų.

Joms ir šįkart pavyksta košę išsrėbti ir dabar jos turi teisę atstovauti Jungtinėms Valstijoms tarptautinėse a cappella varžybose. Jos puikiai supranta, kad tai paskutinė galimybė dalyvauti studentiškame konkurse, mat mokosi jau paskutiniame kurse, ir yra pasirengusios atiduoti visas jėgas.

Tačiau tose varžytuvėse Amerikos atstovams iki šiol laimėti nėra pavykę. Tam įtakos turėjo ir visuotinė antipatija amerikiečiams. Gražuolėms „Belloms“ teks grumtis ne tik su viešąja nuomone, bet ir tikrai labai stipriais varžovais vokiečiais. Jos vyksta į Danijos sostinę.

Pelnyta „Grammy“ nominacija už geriausią garso takelį filmui. Taip pat 5 „Teen Choice Awards“ prizai. Iš viso juosta laimėjo 9 kino apdovanojimus ir 16 nominacijų.

Sekmadienis 2019-09-01 22:30

„Toks gyvenimas!“ (C’est la vie! / Le sens de la fête), romantinė komedija, Belgija, Kanada, Prancūzija

2017

N-14

Režisieriai: Olivier Nakache, Eric Toledano

Vaidina: Jean-Pierre Bacri, Gilles Lellouche, Suzanne Clément, Jean-Paul Rouve, Judith Chemla, Vincent Macaigne, Eye Haidara, Hélène Vincent

Pobūvių organizatorium Maksas dirba jau daugiau nei trisdešimt metų. Ir jis tikrai geriausias! Surengė šimtus švenčių ir jau kyla noras nuo viso šito pailsėti. Tačiau reikia įvykdyti dar vieną užsakymą – XVII amžiaus dvare surengti prabangias Pjero ir Elen vestuves.

Kaip visada Maksas viską kruopščiai suplanavo: pasamdė padavėjų komandą, virėjus, indų plovėjus, davė nurodymus fotografui, užsakė muzikantus, gėlių dekoracijas – visus idealios šventės elementus. Bet kaip tyčia viena paskui kitą pasipila klaidos, o tai gali sugadinti gražiausias šventės akimirkas ir nepriekaištingą planą paversti chaosu.

Filmas nominuotas 10 prancūziškų „Cezarių“. Pelnyta Europos kino akademijos nominacija publikos prizui. Rodytas San Sebastiano ir Siatlo tarptautinių kino festivalių konkursinėje programoje.

Sekmadienis 2019-09-01 00:25

„Ani Hol“ (Annie Hall), komedija, JAV

1977

N-14

Režisierius: Woody Allen

Vaidina: Woody Allen, Diane Keaton, Tony Roberts, Carol Kane, Paul Simon, Shelley Duvall, Janet Margolin, Collen Dewhurst, Chistopher Walken, Mordecai Lawner, Joan Neuman

Filmas pasakoja dviejų neurotiškų žmonių meilės istoriją: apie pirmą susitikimą, draugystę, nesutarimus ir išsiskyrimą. Jis, Alvis Singeris, paniškai bijantis mirties komikas ir Niujorko intelektualas, ji – Ani Hol, gerai išauklėta panelė iš padorių namų, pradedanti dainininkė, kuri nesugeba rasti savo vietos gyvenime.

Jiedu susitinka atsitiktinai ir nusprendžia būti kartu. Myli, pykstasi, daug kalba apie savo santykius, o kartu labai bijo pastovių santykių ir tarpusavio priklausomybės. Išsiskiria, grįžta atgal ir vėl skiriasi.

Kartą Allenas pasakė, kad komedijos taptų geresnės, jei komikai bent kartkartėmis kurtų rimtus filmus. Viename žymiausių savo filmų „Ani Hol“ jis pirmąkart pabandė ne tik parodijuoti, bet ironiškai pažiūrėti į savo likimą ir biografiją.

Čia simpatiškai pasišaipoma iš Niujorko intelektualų, gyvenančių netikrą, knyginį gyvenimą, iki kraštų pripildytą beprasmės žodžių ekvilibristikos. Ankstyvojo Woody Alleno meilė – Niujorkas. Daugelis jį vadino Niujorko poetu.

Filmas pelnė 4 „Oskarus“ už geriausią režisūrą, scenarijų ir pagrindinio vaidmens atlikėja Diane Keaton, o jos porininkas Allenas, kaip geriausias aktorius, buvo nominuotas. Iš 5 „Auksinio gaublio“ nominacijų prizas atiteko tik aktorei. Pelnė 5 BAFTA apdovanojimus. Iš viso laimėta 30 kino apdovanojimų ir 8 nominacijos.

LRT PLIUS

Trečiadienis 2019-08-28 21:30

Elito kinas

„Žmogus, pažinęs begalybę“ (The Man Who Knew Infinity), biografinė drama, Didžioji Britanija, JAV

2015

N-14.

Režisierius: Matt Brown.

Vaidina: Dev Patel, Jeremy Irons, Malcolm Sinclair, Raghuvir Joshi, Stephen Fry, Dhritiman Chatterjee, Devika Bhise, Arundathi Nag, P?draic Delaney, Toby Jones, Richard Cunningham.

Biografinė drama sukurta remiantis to paties pavadinimo Roberto Kanigelio knyga apie trumpą matematiko, užaugusio Indijos skurde, gyvenimą.

Savamokslis matematikos genijus Srinivasa Ramanudžanas nebūtų tapęs garsenybe, jei ne jo mokytojas anglų matematikas G. H. Hardis. Juodadarbiu Indijos mieste Madrase dirbantis ir skurstantis Srinivasa atkreipia savo darbdavių dėmesį neįtikėtinomis matematikos žiniomis ir šie pasiūlo pabandyti susisiekti su universiteto matematikos profesoriais.

Vienas laiškas patenka Kembridžo universiteto profesoriui Hardžiui ir jis susitinka su jaunuoju genijumi. Filmas pasakoja apie žmogaus gebėjimus pažinti matematikos pasaulį net neturint galimybių pasisemti žinių iš atrastų teorijų ir apie žmogaus genialumo bei intelekto galias.

Ketvirtadienis 2019-08-29 21:30

„Andromedos štamas“ (The Andromeda Strain), fantastinis trileris, JAV

1971

N-14.

Režisierius: Robert Wise.

Vaidina: Arthur Hill, David Wayne, James Olson, Kate Reid, Paula Kelly, George Mitchell, Ramon Bieri, Kermit Murdock, Peter Hobbs, Richard O’Brien, Peter Hobbs, Eric Christmas

Nedideliame kaimelyje Arizonos valstijoje nukrinta amerikiečių karinis palydovas su zondu. Kartu su juo žemėn patenka ir nežemiškos kilmės virusas. Kitą dieną kaime išlieka gyvi tik pagyvenęs alkoholikas ir kūdikis.

Dykumos viduryje esančioje požeminėje karinėje laboratorijoje mokslininkų grupė turi labai gretai ištirti išgyvenusius ir rasti priešnuodį mirtinam virusui, atkeliavusiam iš kitų planetų, kad šia greitai plintančia liga nebūtų užkrėsti kiti žmonės...

Filmas nominuotas „Oskarui“ už geriausią scenografiją ir montažą. Taip pat nominuotas „Auksiniam gaubliui“ ir „Hugo“ prizui.

Penktadienis 2019-08-30 21:30

Europos kinas

„Ryžtingoji Šarlin“ (Charleen macht schluss / About a Girl), drama, Vokietija

2014

N-7

Režisierius: Mark Monheim

Vaidina: Jasna Fritzi Bauer, Heike Makatsch, Aurel Manthei, Simon Schwarz, Lauritz Greve, Dorothea Walda, Amelie Plaas-Link, Sandro Lohmann, Nikolaus Frei, Heike Koslowski

Šarlin dar nėra nė šešiolikos. Išgyvenusi po bandymo žudytis ji siekia atkurti dvasinę pusiausvyrą, o tai ne taip paprasta. Jos motina Sabinė išvarė iš namų tėvą Džefą ir dabar gyvena su dukters biologijos mokytoju.

Mergaitė susipykusi su savo geriausia drauge Iza. Ir pagaliau labai išsiblaškiusio psichoterapeuto kabinete ji susiduria su bendraklasiu Linu – pirmūnu ir nevėkšla, kurio nemėgsta visi bendraklasiai. Jie susidraugauja. Ir pamažu šie beviltiškų nuotaikų apimti paaugliai suranda kelią į gyvenimo džiaugsmą.

Bavarijos kino festivalyje kaip geriausia aktorė apdovanota Jasna Fritzi Bauer. Iš viso filmas pelnė 8 kino apdovanojimus ir 3 nominacijas.

Šeštadienis 2019-08-31 21:00

Kino žvaigždžių alėja

„Šnipas, kuris mane mylėjo“ (The Spy Who Loved Me), veiksmo trileris, Didžioji Britanija

1977

N-14

Režisierius: Lewis Gilbert

Vaidina: Roger Moore, Barbara Bach, Curd Jürgens, Richard Kiel, Caroline Munro, Walter Gotell, Geoffrey Keen, Bernard Lee, Desmond Llewelyn, Lois Maxwell, George Baker, Edward de Souza

Dešimtasis bondiados filmas grįžo prie šaltojo karo realijų. Maskvoje ir Londone kilo baisus sąmyšis: paslaptingai dingo du modernūs britų ir rusų povandeniniai laivai su branduolinėmis raketomis. Tirti šį reikalą Londonas įpareigoja Džeimsą Bondą, o Maskva į pagalbą atsiunčia seksualią KGB majorę Anią Amasovą (eksbitlo Ringo Starro žmona Barbara Bach).

Vienintelis pėdsakas veda į Egiptą, pas žmones, kurie nori parduoti modernų povandeninių laivų sekimo prietaisą. Agentų porą netrukus susieja ne tik darbo santykiai, nukreipti prieš bendrą priešą Strombergą. Pamišėlis Strombergas trokšta pakeisti pasaulio istoriją sukurdamas naują, gražų pasaulį po vandeniu.

Šiame filme pirmą kartą pasirodo siaubingas gigantas metaliniais dantimis – Nasrai. Su juo susikauti Bondui teks dar ne kartą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą