Naujienų srautas

Tavo LRT2019.06.20 16:28

„Labas rytas“ vasaros keliones po dvarus pradeda mažojoje kultūros sostinėje

LRT.lt 2019.06.20 16:28

Nuostabūs parkai, botanikos sodai, ekologiški ūkiai, bitynai, privačios rezidencijos – naujoji atsikuriančių Lietuvos dvarų realybė. Ją žiūrovams pristatys LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, nuo rytojaus pradedanti vasaros keliones po garsiausius šalies dvarus.

Jau rytoj, penktadienį, LRT žiūrovų laukia pažintis su 2019-ųjų Lietuvos mažąja kultūros sostine – Adomynės dvaru Kupiškio rajone, šeštadienį – su Bistrampolio dvaru netoli Panevėžio.

Liepą „Labas rytas, Lietuva“ aplankys Kėdainių rajone esantį medinį Aristravėlės dvarą ir du Suvalkijos dvarus – Zyplių (Šakių raj.) bei Paežerių (Vilkaviškio raj.). Vėliau planuojamos išvykos į Panemunės pilis, Plungės ir Užutrakio (Trakų raj.) dvarus.

„Dvaras” daugeliui asocijuojasi su kilmingumu, didingumu, prabanga, bet reikia prisiminti, kad tai, pirmiausia, bajorų šeimos namai. Deja, tokių tikrų namų Lietuvoje beveik neišlikę, – pasakoja „Labo ryto“ vedėjas Ignas Krupavičius. – Dvarai dabar virtę muziejais, bendruomenių ir savivaldybių, turizmo, paslaugų centrais.

Dvaruose ir restoranai, ir viešbučiai, ir renginių erdvės – tai, kas žmonėms aktualu vasarą. „Labas rytas, Lietuva” nuo penktadienio pradės kelionę po kone dešimtį dvarų, kuriuose ieškos namų, o atradę, žiūrovams į namus spinduliuos dvarų kultūrą, kuri, žinoma, neįsivaizduojama be žmonių šurmulio ir klegesio.“

Pasak Igno, jau penktadienio rytą Adomynės dvare „Labo ryto“ komandą pasitiks bajorų šeimyna, vietos folkloro grupė, istorijomis ir dainomis pasidalins 90-metė Adomynės gyventoja.

Plačiau apie Adomynę ir kitus gražiausius Lietuvos dvarus – Igno Krupavičiaus pokalbyje su Lietuvos dvarų kultūros tyrinėtoju Mariumi Daraškevičiumi:

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą