Naujienų srautas

Tavo LRT2019.05.24 13:58

LRT eteryje – kultinis serialas „Kostiumuotieji” su Meghan Markle

LRT.lt 2019.05.24 13:58

Įtraukiantis scenarijus, puiki režisūra, stilinga vizualika, kokybiškas garso takelis ir išskirtiniai aktoriai, viena kurių – Meghan Markle, britų karališkosios šeimos narė. Tai – apie milijonus širdžių užkariavusį serialą „Kostiumuotieji“ („Suits“), kurį netrukus, nuo birželio 10-osios, pradeda rodyti LRT.

Tarptautinėje filmų duomenų bazės platformoje IMDb 9-iais iš 10 balų vertinamas, 1 kino apdovanojimą ir 9 nominacijas pelnęs serialas „Kostiumuotieji“ (rež. Aaron Korsh) pradėtas rodyti 2011-aisiais ir filmuojamas iki šiol.

Šiuo metu kuriamas jau 9-asis ir, kaip teigiama, paskutinysis sezonas. Jo premjeros laukiama dar šią vasarą.

„Tai modernus ir ne tik JAV aktualus serialas. Nors jo veiksmas rutuliojasi gana specifinėje Niujorko korporatyvinių teisininkų, advokatų aplinkoje, žiūrovus visame pasaulyje patraukė ne tik šio manipuliacijų kupino verslo užkulisiai.

Esminė „Kostiumuotųjų“ vertybė – talentingų aktorių kuriami puikūs psichologiniai personažų portretai, įvairios universalios situacijos, emocijos, su kuriomis susiduriame mes visi, – pasakoja LRT užsienio produkcijos įsigijimų konsultantas, kino žinovas Rolandas Maskoliūnas. – Labiausiai intriguoja herojų vidinė ir tarpusavio santykių evoliucija, moralinės ir etinės dilemos, kurias jiems tenka nuolat spręsti. Neatsitiktinai itin konkurencingoje JAV TV serialų aplinkoje „Kostiumuotieji“ išgyveno ir puikiai jautėsi aštuonis sezonus. Rašoma, kad devintasis sutrumpintas sezonas bus paskutinis.“

Serialo veiksmas vyksta pramanytoje prestižinėje Niujorko advokatų kontoroje. Nepripažintas genijus Mike‘as Rossas (vaid. Patrick J. Adams) nuo vaikystės svajojo tapti teisininku, tačiau Niujorke sunku prasimušti, jei neturi ryšių ir turtingų tėvų. O jis našlaitis, kurį augino močiutė.

Jo fenomenali atmintis ir nuostabus protas, tačiau jis priverstas verstis atsitiktiniais darbais. Jis rašė testus už kvailus studentus, įkliuvo ir išlėkė iš koledžo. Negana to, jo geriausias draugas Trevoras įvėlė jį į sandėrį su narkotikais.

Bėgdamas nuo policininkų Mike‘as netikėtai patenka į darbo pokalbį pas žinomą advokatą Harvey Specterį (vaid. Gabriel Macht). Harvey – advokatūros žvaigždė, pažįstantis visus savo profesijos ryklius ir vertinamas tūkstančiu dolerių už valandą. Neseniai jis tapo vyresniuoju partneriu ir dabar ieško padėjėjo, į save panašaus jaunuolio. Visi pretendentai – nuobodžios vidutinybės.

Harvey dėmesį patraukia vienintelis, išsiskiriantis erudicija ir idėjomis. Vaikinas turi stulbinamą atmintį ir geba atsiminti kiekvieną detalę, kurią kada nors yra skaitęs ar matęs. Tačiau jis nebaigęs aukštojo mokslo. O šiai advokatų kontorai Harvardo diplomas – privalu.

Harvey ryžtasi rizikuoti ir įdarbina Mike‘ą su padirbtu diplomu; šią paslaptį jie saugos nuo visų kitų. Taip gimsta unikaliai talentingas teisininkų tandemas. Bendra paslaptis labai suartina viršininką ir pavaldinį. Jiedu kartu bando susidoroti su problemomis, iškilusiomis grįžus į advokatų kontorą jos steigėjui.

Jautrus jaunuolis ir emocijų nereiškiantis jo viršininkas pešasi gana dažnai, naujokui nuolat rengiami patikrinimai, pavedami spręsti painiausi dalykai, įsakymai vilioti naujus klientus. Darbe Mike‘ą nuolat stebi jaunesnysis partneris Louisas Littas (vaid. Rick Hoffman), svarbiausias Mike‘o konkurentas.

Humoro jausmo neturintis, visų darbe ir socialiniame gyvenime ignoruojamas teisininkas dėmesį į save atkreipti bando intrigomis. Netrukus Mike‘as susipažįsta su bendradarbe Rachel Zane (vaid. Meghan Markle), ir greitai jų darbo santykiai perauga į kai ką daugiau.

Aktorė Meghan Markle, su kuria, ko gero, labiausiai siejamas serialas „Kostiumuotieji“, filmavosi jame 8 sezonus. 2015-aisiais pradėjusi susitikinėti su Didžiosios Britanijos princu Harry, po dvejų metų ji paskelbė paliekanti filmavimo aikštelę.

2017-ųjų pabaigoje pasaulis išgirdo apie jos ir princo sužadėtuves. Meghan tėvas seriale, aktorius Wendellas Pierce‘as žiniasklaidai atskleidė, jog filmavimo grupė apie prasidėjusį romaną sužinojo gana greitai.

„Aš negalėjau tuo patikėti tol, kol nepamačiau filmavimo aikštelėje besisukiojančio britų specialiosios tarnybos MI-5 agento. Meghan būdavo akivaizdžiai laiminga, ji visa švytėjo. Neabejoju, kad ji myli jį“, – kanalui „Extra“ pasakojo Pierce‘as.

Aktorius Patrickas J. Adamsas buvo nominuotas Kino aktorių gildijos apdovanojimui. 2014 metais serialas nominuotas „TV Guide Award“ už geriausią dramą ir „People’s Choice Awards“ kaip labiausiai žiūrima drama.

Aktorė Gina Torres nominuota ALMA prizui kaip labiausiai patikusi antrojo plano vaidmens atlikėja televizijoje, 2012-aisiais – „Imagen“ prizui ir jį laimėjo. Iš viso serialas „Kostiumuotieji“ pelnė 1 apdovanojimą ir 9 nominacijas.

„Kostiumuotieji“ – jau nuo birželio 10 d. pirmadieniais–ketvirtadieniais 23.00 val. per LRT TELEVIZIJĄ (arba bet kuriuo patogiu laiku pasirinkus pavėluoto žiūrėjimo funkciją).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą