Sveikata

2021.10.13 13:22

Situacija ligoninėse blogėja: plūsta COVID-19 pacientai, jie užima vis daugiau kitiems ligoniams skirtų vietų

Modesta Gaučaitė-Znutienė, Jurga Bakaitė, LRT.lt2021.10.13 13:22

Ligoninių lovų, skirtų gydyti COVID-19 pacientus, atsargos šalies ligoninėse senka. Gydymo įstaigų atstovai neslepia, kad tai jau kainuoja – mažinamas kitų paslaugų teikimas.

Teks perimti lovas iš kitų skyrių

COVID-19 sergantiems pacientams skirtų lovų skaičius sparčiai mažėja, o kai kurios gydymo įstaigos jau turi pasitelkti kitų skyrių išteklius. Tokia situacija susiklostė ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninėje.

Kaip portalui LRT.lt komentavo ligoninės Komunikacijos skyriaus vyriausiasis specialistas Saulius Tvirbutas, šiuo metu LSMU Kauno ligoninėje gydoma apie 150 COVID-19 sergančių pacientų, o norint priimti daugiaus sergančiųjų, reikės perimti lovas iš kitų ligoninės skyrių.

„Jau turime apie 150 ligonių, tai kainavo kai kurias terapines paslaugas. Jei daugiau tų ligonių daugės ir Kauno regiono COVID-19 valdymo grupė nurodys skirti daugiau lovų, tai aukotis dar daugiau terapinių ligų vietų“, – kalbėjo S. Tvirbutas.

Jis teigė, kad išaugęs ir sergamumas kitomis ligomis, tad Kauno ligoninėje daugėja ne tik COVID-19 sergančių, bet ir kitų ligų kamuojamų pacientų. Visgi, koronaviruso pandemija situacija apsunkina.

„Tai kuria didelę įtampą, nes paslaugų prieinamumas vis siaurėja. Mes esame pasiekę tą lygį [užimtų lovų]. Paskutinis mūsų [lovų skaičiaus] didinimas buvo prieš savaitę, buvo atlaisvinta 30 terapinio skyriaus lovų ir 20 jų iškart buvo užimta COVID-19 pacientų, vietoje kitų ligonių.

Laisvų lovų niekada nebuvo ir nebus, yra tik planai ateičiai, o tai kainuoja kitų ligų gydymą“, – portalui LRT.lt komentavo LSMU Kauno ligoninės atstovas.

Santaros klinikose ribojamas pacientų lankymas

Dėl susiklosčiusios nepalankios epidemiologinės situacijos Vilniaus mieste ir regione nuo spalio 14 dienos Vilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose laikinai keičiama pacientų lankymo tvarka: leidžiama lankyti tik terminalinės sveikatos būklės pacientus. Siuntų perdavimo tvarka pacientams nesikeičia.

Pasak Santaros klinikų direktorės valdymui Jolitos Jakutienės, 2021 metų spalio 13 dieną Vilniaus regione yra gydomi 507 pacientai, iš jų 48 reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose bei 10 vaikų. Regione užimta 86 proc. aktyviam gydymui ir 76 proc. reanimacijos ir intensyviosios terapijos paslaugoms teikti skirtų vietų COVID-19 liga sergantiems pacientams.

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose, kur gydomi tik sunkūs ir labai sunkūs pacientai, iš 91 aktyviam gydymui skirtų vietų užimtos 89, iš 33 reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 30. Taip pat Santaros klinikose gydomi 10 COVID-19 liga sergantys vaikai, iš jų 2 – reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose.

Pagrindinėje atraminėje Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje šiandien yra užpildyta 93 proc. aktyvaus gydymo lovų. Todėl papildomai atidaromas dar vienas 30 lovų aktyvaus COVID-19 gydymo skyrius. Dėl to šioje ligoninėje teko uždaryti dar vieną terapinio profilio skyrių. Iš viso ligoninėje bus skirta 150 aktyviam gydymui skirtų vietų bei 6 reanimacijos ir intensyviosios terapijos, iš kurių jau dabar užimtos 4.

„Įkurdami naujas gydymo vietas, esame priversti mažinti vietų skaičių ne COVID-19 liga sergantiems pacientams“, – atkreipia dėmesį direktorė valdymui J. Jakutienė.

Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje iš 30 aktyvaus gydymo vietų užpildyta 21, iš 12 reanimacijos ir intensyviosios terapijos paslaugoms teikti skirtų vietų – 4, Alytaus S. Kudirkos ligoninėje iš 70 aktyvaus gydymo vietų užpildytos 58, iš 7 reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietų – 6, Ukmergės ligoninėje iš 50 aktyvaus gydymo vietų užimtos 47, Druskininkų ligoninėje iš 30 aktyvaus gydymo vietų užimtos 27. Elektrėnų ir Molėtų ligoninėse yra užimtos visos COVID-19 pacientų gydymui skirtos lovos, atitinkamai 40 ir 20. Be to, M. Marcinkevičiaus ligoninėje gydomi 26 sergantys pacientai bei 10 pacientų Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje, iš jų vienas – reanimacijoje ir intensyviosios terapijos skyriuje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt