Sveikata

2021.09.07 07:35

Sprendimas priimtas – registruotis trečiajai vakcinos nuo koronaviruso dozei dalis gyventojų gali nuo šiandien

atnaujinta 09.16
LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS, ELTA2021.09.07 07:35

Sveikatos apsaugos ministerija priėmė sprendimą dėl skiepijimo trečiąja vakcinos doze, tai LRT RADIJUI patvirtino ministras Arūnas Dulkys. Registruotis dalis gyventojų jai gali jau nuo šiandien.

„Ministerija įteisino sprendimą“, – BNS antradienio rytą informavo sveikatos apsaugos ministro atstovė spaudai Aistė Šuksta.

A. Dulkys vėliau papildė, jog registracija trečiai dozei galima nuo šiandienos, t.y. antradienio.

„Vakar vakare baigėme pagal pastabas galutinai derinti dokumentą ir išleidome, tai reiškia, kad nuo šiandien pastiprinančiai trečiajai dozei galima registruotis tiek per koronastop.lt, tiek telefonu 1808. Ir kaip jau esu minėjęs, sustiprinančioji vakcinos dozė yra skiriama asmenims, kuriems po antrosios dozės praėjo šeši mėnesiai, anksčiau galima nebus. Ir čia kalbame apie medikus, su ligoniais dirbantį personalą, greitosios medicinos pagalbos darbuotojus, tuos, kurie dirba mobiliuose punktuose, karščiavimo klinikose, dirbančius slaugoje, savanorius, laboratorijų, vaistinių darbuotojus ir, kas labai svarbu, visa 65+ grupė žmonių“, – LRT RADIJUJE kalbėjo ministras A. Dulkys.

Gyventojai bus skiepijami „Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinomis.

Gyventojų revakcinacija pradedama atlikus mokslinius tyrimus, parodžiusius, kad po pusmečio po skiepijimosi koronaviruso antikūnų kiekis organizme smarkiai sumažėja.

Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad ilgainiui visi skiepytis galintys gyventojai bus revakcinuojami.

„Nacionaliniu lygmeniu buvo atlikti trys tyrimai, būtent tų grupių žmonių, kurie nuo gruodžio 27 dienos praėjusių metų pirmieji ir buvo skiepyti. Būtent tie tyrimai parodė, kad praėjus šešiems mėnesiams po antrosios dozės labai ryškiai yra sumažėjusi apsauga. Tai reiškia, kad panašu, kad analogiškai galėsime ekstrapoliuoti tą skiepijimą ir į kitas grupes. Pasitarsime su mokslininkais, ekspertais, galbūt čia reikės ir kažką papildomo atlikti“, – LRT RADIJUI sakė ministras.

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorė Aurelija Žvirblienė LRT RADIJUI teigė, kad ateityje COVID-19 skiepai gali tapti periodiniais, o asmenys, ypač jauni žmonės, galėtų būti revakcinuojami nebūtinai kasmet, o ir kas dvejus-trejus metus.

LRT.lt primena, kad pirmadienį LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dienos tema“ sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys tikino, kad dar šią savaitę planuoja pasirašyti atitinkamus teisės aktus.

„Manau, kad rugsėjo antrą arba trečią savaitę prasidės skiepijimas pastiprinančiąja doze: sveikatos apsaugos sistemoje dirbančių žmonių, slauga, globa, visas personalas, kas yra su jais susiję, amžiaus grupė „65 plius“ ir aukščiau, nes atlikti tyrimai parodė, kad po 6 mėnesių apsauga nuo viruso yra stipriai sumažėjusi“, – laidoje tikino jis.

Prezidentūra: pradėti revakcinaciją trečiąja doze yra logiškas žingsnis

Prezidentūra laikosi pozicijos, kad Vyriausybės sprendimas pradėti pažeidžiamų grupių revakcinaciją trečiąja skiepo nuo COVID-19 doze yra logiškas žingsnis. Prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė aiškina, kad toks sprendimas atitinka tarptautinių institucijų rekomendacijas.

„Sprendimas tikrai yra nuoseklus ir jis atliepia ir tarptautinių organizacijų rekomendacijas, ir yra logiškas. Pirmieji skiepus gavo būtent sveikatos apsaugos sistemos, globos sistemos žmonės. Tyrimai parodė, kad antikūnų kiekiai sumažėję ir revakcinacija yra tikslinga“, – antradienį „Žinių radijui“ sakė I. Segalovičienė.

Pasak jos, tarptautinės organizacijos taip pat rekomenduoja skirti dėmesį vyresnių asmenų revakcinacijai.
„Lygiai taip pat tarptautinės organizacijos akcentuoja vyresnių žmonių ir sergančiųjų tam tikromis ligomis revakcinaciją, kurių imunitetas krenta ženkliai greičiau arba nesusidaro toks stiprus, kaip norėtųsi“, – tvirtino prezidento patarėja.

„Šis žingsnis yra logiškas ir jis turi būti įgyvendinamas“, – pridūrė ji.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt