Sportas

2018.09.08 09:09

E. Jankauskas po rungtynių su Serbija: buvome verti daugiau nei turime

Arnas Šarkūnas, LRT.lt2018.09.08 09:09

Jei Lietuvos rinktinės marškinėliais pasipuošę futbolininkai būtų tiksliau išnaudoję per paskutines 15 minučių susikurtas progas, galbūt šias eilutes reikėtų pradėti kur kas džiugesne gaida. Tačiau po 90 minučių pažvelgus į LFF stadiono švieslentę tenka pripažinti karčią tiesą – rudenišką penktadienio vakarą geresniam debiutui Tautų lygoje kažko pritrūko. Tačiau be užuolankų Edgaras Jankauskas kalbėjo tik apie pagyras savo žaidėjams, kurie išties jų nusipelnė.

„Jeigu pradėčiau kalbėti nuo galo, tai dėl paskutinių 15–20 minučių buvome verti daugiau nei turime. Tai buvo labai sunkios, nervingos rungtynės, kurios prasidėjo ne taip, kaip norėjome. Jautėsi jaudulys, visgi Serbija yra vienintelė komanda, kuri dalyvavo pasaulio čempionate. Tačiau vyrai prisivertė, atrado jėgų įeiti į tą ritmą ir antrajame kėlinyje kova buvo lygi: turėjome pavojingų progų į savo vartus, patys sukūrėme progų, tačiau nepavyko užbaigti jų. Turiu padėkoti savo žaidėjams, kurie paliko savo širdį, taip pat ir stadioną užpildžiusiems žiūrovams“, – po rungtynių surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo rezultatu nusivylęs strategas.

O kartėlį jausti jis priežasčių turi. Jei lietuvius sėkmė lydėjo ginantis – serbai net 4 kartus smūgiavo į vartų konstrukciją, tai puolime sėkmės pritrūko.

75-ą minutę po nesėkmingos standartinės serbų situacijos į puolimą pabėgęs Arvydas Novikovas perdavė kamuolį taip pat nuo varžovų atitrūkusiam Fiodorui Černychui, tačiau jis nieko nekliudomas smūgiavo prie pat vartų.

Dar vieną puikią ataką geltonais marškinėliais pasidabinę mūsiškiai turėjo jau baigiantis rungtynėms. Tuomet prieš vartus išsiveržė Darvydas Šernas, tačiau nesugebėjo pergudrauti Serbijos rinktinės vartininko. Prie atšokusio kamuolio suskubęs Vykintas Slivka smūgiavo virš vartų.

„Ta skaudi bėda, kai susikuriam progų, bet įmušti įvarčio nepavyksta. Aišku, skauda, nes žaidėjai stengiasi. Tose progose, kurias susikūrėme, tai meistriškumo, tai sėkmės pritrūkdavo. Tačiau jei kuriame progas, tai jos galiausiai virsta įvarčiais. Ateis diena ir bus tas įvartis bus. Galbūt jau kitose rungtynėse“, – optimizmo stengėsi rasti strategas.

E. Blaževič/LRT.lt nuotr.

Tuo metu Serbijos rinktinės vairininkas Mladenas Krstajičius pripažino, kad debiutas Tautų lygoje išties nebuvo lengvas pasivaikščiojimas jo vyrams, o mūsiškiams progų suteikusios svečių klaidos buvo individualios.

„Mes tikėjomės, kad rungtynės bus sudėtingos. Iš per paskutines 15 minučių įvykusių dalykų turime pasimokyti, tai mums bus gera pamoka. (...) Problema tame, kad turėjome daug naujų žaidėjų, rungtynių pabaigoje praradome koncentraciją, ką minėjau ir pasaulio čempionate. Turėsime sukaupti ir tai įsidėmėti visiems laikams“, – po rungtynių kalbėjo M. Krstajičius.

Serbams išspręsti reikalus ant dirbtinės LFF stadiono vejos trukdė šiose rungtynėse Lietuvos ekipoje pirmąkart pritaikytas žaidėjų išdėstymas, kai buvo žaidžiama trimis vidurio gynėjais, kuriems padėjo ir aikštės kraštuose marširavę Egidijus Vaitkūnas ir Rolandas Baravykas. Tačiau ar išvysime tokią taktiką pirmadienį rungtynėse su Juodkalnija, E. Jankauskas neatskleidė.

„Tie sprendimai priimami po rungtynių analizės. Manau, kad šiandien ta schema pasiteisino, nebuvo klaidinga. Tačiau rungtynių pabaigoje ją pakeitėme – žaidėjų išsidėstymas aikštėje priklauso nuo žaidimo, rezultato, nuo žaidėjų. Turime rungtynes po trijų dienų ir suprantu, kaip sunku atstatyti žaidėjus, nes šios rungtynės kainavo labai daug jėgų“, – intrigą išlaikė rinktinės vairininkas.

Tačiau jo planas veikė. Lietuviai laiku grįždavo į gynybą, serbai dėl sutankinto aikštės vidurio neturėjo daug progų smūgiuoti iš toli, tačiau viskas sugriuvo dar 38-ą minutę, kai Linas Klimavičius baudos aikštelėje tiesiog nukirto Aleksandarą Mitrovičių, o teisėjas nedvejodamas parodė 11 metrų žymos link. Prie kamuolio stojęs Dušanas Tadičius nesuklydo ir pergudravęs Ernestą Šetkų pasiuntė kamuolį į vartus.

Likus žaisti mažiau nei 10 minučių jau Artūras Žulpa prasižengė prieš varžovą, tačiau D. Tadičiaus ir E. Šetkaus mini dvikovą šįkart laimėjo lietuvis.

„Rungtynių teisėjas sakė, kad pirmas 11 metrų baudinys buvo, nors jo ir buvo galima išvengti. Su antru jis gal kiek paskubėjo, tačiau teisybė yra“, – nuomone apie teisėjo sprendimus pasidalino strategas.

Peržiūrėdamas rungtynių įrašą jis galės apmąstyti ne tik tai. Tačiau, skirtingai nei šiemet sirgalius į neviltį varę pralaimėjimai, šįkart mintys – kur kas pozityvesnės.

„Mes privalome būti pozityvūs, nes žaidėme prie stiprią komandą, prieš stiprius žaidėjus. Pajautėme, kad galime kovoti lygiai. (...) Mes turėjome savo varžovus išsekinti, kad jie prarastų koncentraciją ir priversti juos klysti. Tas rezultatas yra dėl sąžiningo užduočių vykdymo ir savęs negailėjimo“, – teigė E. Jankauskas.

Pozityvus buvo ir M. Krstajičius, kurio jau kitą savaitę laukia Rumunijos rinktinės egzaminas.

„Mes dominavome visą žaidimą, o tos klaidos nėra smulkios, tai tiesiog – klaidos. Mes nesame tokie favoritai, tačiau jei būtume pralaimėję, tuomet susikrautume lagaminus ir važiuotume namo. Mūsų tikslas laimėti, kas šiandien ir įvyko“, – atviravo Serbijos rinktinės vairininkas.

Tokį pat tikslą turi ir Lietuvos kariauna. Nesėkme pradėjusi Tautų lygos turnyrą įspaustu Vyčiu pasidabinę futbolininkai atsistatyti ir pasiruošti turės tik keletą dienų. O lengviau tikrai nebus – savo tvirtovėje Juodkalnijos sirgaliai moka sukurti tikrą pragarą.

Kaip lietuviams seksis įveikti šį egzaminą, sužinosime jau pirmadienį 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir naujienų portale LRT.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt