2018.08.07 23:51

D. Schippers nukarūnuota – britai Berlyne šventė dvigubą triumfą

15min.lt2018.08.07 23:51

Europos lengvosios atletikos čempionate Berlyne paaiškėjo prestižinės 100 metrų distancijos čempionai. Du aukso ir vieną sidabro medalius susižėrė Didžiosios Britanijos sprinteriai.

Moterų 100 metrų finale triumfavo britė Dina Asher-Smith, kuri finišavo per 10,85 sek.

Sprinterė ne tik dar kartą pagerino jai pačiai priklausantį Didžiosios Britanijos rekordą, bet ir pakartojo geriausią sezono rezultatą pasaulyje.

Didžiausią staigmeną pateikė vokietė Gina Luckenkemper, iškovojusi sidabrą. 21-erių sprinterė pakartojo Europos U23 rekordą – 10,98 sek.

Bronza teko tenkintis geležine Dafne vadinamai Dafne Schippers, kuri įveikė distanciją per 10,99 sek. ir pasiekė savo geriausią sezono rezultatą.

26-erių olandė bandė trečią kartą iš eilės triumfuoti Europos čempionate. Ji laimėjo šią rungtį Ciuriche ir Amsterdame.

Vyrų 100 metrų finale didžiausia staigmena įvyko dar prieš startą. Likus maždaug 10 minučių iki finalo buvo paskelbta, kad iš jo pasitraukia Jimmy Vicaut.

Prancūzas pusfinalyje buvo itin greitas (9,97) ir pagerino Europos čempionatų rekordą.

Kol kas nėra aišku, kodėl prancūzas pasitraukė iš finalo, tačiau sprinterį šį sezoną kamavo traumos, jos galėjo atsinaujinti.

Lyderio takeliui likus tuščiam dėl titulo susikovė Didžiosios Britanijos sprinteriai.

Auksu pasipuošė Zharnelis Hughesas, kuris pagerino prancūzo pasiektą Europos čempionatų rekordą – 9,95 sek.

Greičiau nei per 10 sekundžių finišavo ir kitas britas Reece`as Prescodas – 9,96 sek.

Bronzą iškovojo Turkijai atstovaujantis jamaikietis Jakas Ali Harvey (10,1).