Sportas

2018.06.13 17:45

Permainos LKL: nepatenkintas „Žalgirio“ noras ir nuosprendis V. Šeškui

Donatas Urbonas, 15min.lt2018.06.13 17:45

Sprendimas priimtas. Beveik dešimtmetį trūkusi Virginijaus Šeškaus ir Prienų krepšinio pasaka LKL baigta. 24sek žiniomis, LKL valdybos posėdyje paaiškėjo, kad paskutinę vietą 2017–2018 m. sezone užėmusi „Vytauto“ komanda turės užleisti savo vietą Šakių „Vyčiui“. Šiek tiek keičiasi ir LKL formatas, bet jis ne toks, kokio norėjo „Žalgiris“.  

Komandų skaičius nesikeičia – liks 10, nors posėdyje buvo svarstoma rengti 12 ekipų varžybas.

Prienų-Birštono „Vytauto“ vietą užims iš NKL teisę žaisti LKL gavęs Šakių „Vytis“. Tiesa, jis rungtyniaus Garliavoje ir dar turi praeiti licencijavimo sistemą.

Galutinis sprendimas bus priimtas liepos 9 d., pasibaigus LKL 2018–2019 m. sezono licencijavimo procesui.

„Iš pokalbių su komandos vadovais atrodo, kad klubas atitiks reikalavimus“, – teigė LKL generalinis direktorius Romualdas Brazauskas.

Komerciniu principu žaisti LKL pasiprašė Jonavos krepšinio klubas. Jis bus svarstomas LKL licencijavimo procese, tačiau patvirtina, jog kitą sezoną žais 10 klubų.

Tai reiškia, kad iš viso į LKL pretenduos 12 ekipų, tarp jų ir „Vytautas“, bet jeigu pirmos 10 komandų prioritetų tvarka atitiks licencijavimo kriterijus, tai Jonavos ir Prienų-Birštono klubai liks už kito sezono borto.

Jautriausias buvo Kėdainių klubo klausimas. „Nevėžis“ laukia savivaldybės posėdžio birželio 29-ąją, kai paaiškės, ar klubas sulauks solidžios finansinės injekcijos. Klubas informavo, jog „Nevėžis“ šiemet su visais žaidėjais atsiskaitė ir veržiasi dalyvauti turnyre ir kitąmet.

Jeigu „Nevėžio“, „Vyčio“ ar bet kuris kitas klubas nesuklups licencijavimo procese, LKL vyks be „Vytauto“ ir Jonavos komandos.

Taip pat sutarta, kad kitų metų sezonas vėliausiai baigsis gegužės 31 dieną.

Išvysime ne tik pakitusią LKL sudėtį, bet ir kitokį kelią čempionų sosto link.

LKL komandos nepatenkino Kauno „Žalgirio“ noro rengti reguliarųjį sezoną ne keturių, o trijų ratų sistema, tad liks galioti senas 36 rungtynių formatas.

Permainų bus atkrintamosiose varžybose – mažės rungtynių.

Ketvirtfinalyje bei pusfinalyje nebereiks žaisti iki 3, o finale – iki 4 pergalių. Nutarta ketvirtfinalio bei pusfinalio etapus trumpinti iki dviejų laimėjimų, o finalo seriją – iki 3.

Taip pat keisis Karaliaus Mindaugo taurės turnyro formatas. Jame dalyvaus 10 LKL ir 4 NKL komandos.

Sudėtingiausias klausimas

R. Milašiui didžiausią galvosūkį kėlė lygos plėtros klausimas. Bet lyga dar nepasiruošusi plėstis.

R. Milašius ir R. Brazauskas, BNS nuotr.

Tiesa, dėl to į LKL licencijavimo procesą pakviestos 12 komandų, kad apie jas būtų galima surinkti informacijos ateityje organizuojant LKL plėtrą.

„Per mano karjerą tai vienas sudėtingiausių klausimų. Sprendėsi, ar lyga plečiasi, ar ne. Buvo išsakyta įvairių argumentų. Juos išgirdus atėjo laikas kelti rankas. Skaičius – 6 balsavo prieš, 4 už. Mes turime žiūrėti į lygos komercializaciją“, – teigė R. Milašius.

Kai posėdyje buvo kalbama apie 12 komandų formatą, klubai būtų žaidę trijų ratų, t. y. 33 rungtynių, sistema.

Noras – tik „Žalgirio“

R. Milašiaus pasakojo, kad trumpinti LKL reguliariojo sezono rungtynių skaičių pageidavo tik „Žalgiris“.

LKL generalinio direktoriaus teigimu, kiti klubai pageidautų netgi turėti 50 rungtynių per sezoną. Tačiau rastas kompromisas, kad trumpės atkrintamosios varžybos.

„Orai Lietuvoje pasikeitė. Tas mėsos gabalas penktadienį pasiima ir visus išveža. Rungtynėse pradėjo mažėti žiūrovų skaičius, – vaizdingai užsitęsusio tvarkaraščio problemą šį sezoną įvardijo R. Milašius. – Pagal pateiktą projektą, kitąmet, jeigu nebus netikėtumų su „Žalgiriu“, baigsis gegužės pabaigoje.“

Nebebaus kritikų

LKL posėdyje taip pat priimtas sprendimas kitą sezoną nebebausti klubų už teisėjų kritiką.

„Jau seniai to norėjau, – šypsojosi R. Milašius. – Tik tikiu, kad turime galvoti, ką sakome. Bet man patinka. Ten yra daug tiesos, ką pasako, kas kam nepatinka. Aš taip prisirenku naujų idėjų“, – tikino R. Milašius.

0