Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) sulaukė kritikos dėl oficialioje internetinėje parduotuvėje siūlytos 1936 metų Berlyno olimpinių žaidynių atributikos. Šios žaidynės smerkiamos kaip nacistinės Vokietijos propagandos įrankis.
Kaip ir kitų metų atributika, skandalingi marškinėliai vaizduoja tų metų žaidynių plakatą: sportininką su lauro vainiku, 5 olimpiniais žiedais ir Branderburgo vartus. Nors ant drabužio nebuvo tiesioginių nacistinės simbolikos ženklų, renginys yra plačiai vertinamas kaip vienas pagrindinių propagandos įrankių, kuriuos prieš Antrąjį pasaulinį karą panaudojo Adolfas Hitleris.
Kritikai teigia, kad IOC tinkamai neatsižvelgė į istorinio konteksto jautrumą. Klara Schedlich, Berlyno Žaliosios partijos atstovė spaudai sporto politikos klausimais, pareiškė, kad 1936 m. žaidynės buvo „centrinis nacistinės propagandos įrankis“, ir olimpinės atributikos pardavimas su tuo susijusiu vaizdu yra neatsakingas sprendimas.
IOC gynė savo sprendimą, BBC teigdamas, kad Berlyno žaidynės iš viso sutraukė daugiau nei 4500 atletų iš 49 valstybių, o daugelis jų, pavyzdžiui, juodaodis amerikietis sprinteris Jesse Owensas įtvirtino savo vardą sporto istorijoje per išskirtinius pasirodymus. Laimėdamas aukso medalį, J. Owensas įrodė nacistinei propagandai, kad jos sukurta arijų rasės pranašumo teorija yra klaidinga.

Šiuo metu skandalą sukėlusių marškinėlių įsigyti nebegalima.




