Naujienų srautas

Sportas2019.01.06 21:53

Š. Jasikevičiaus įspėjimas auklėtiniams: negalima važiuoti „zuikiu“ keturis mėnesius

DELFI.lt 2019.01.06 21:53

Kauno „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius Klaipėdoje po dviejų pratęsimų rezultatu 98:93 patirto pralaimėjimo prieš vietos „Neptūną“ per spaudos konferenciją neslėpė apmaudo ir teigė pasigedęs kai kurių savo komandos narių didesnio atsidavimo ir kovingumo. Kai kuriuos savo žaidėjus jis išvadino „zuikiais“ keturis mėnesius keliaujančiais troleibusu be bilietėlio. 

„Pas mus komandoje yra 15 žaidėjų. Turėti 15 žaidėjų yra fantastiškas dalykas. Kitos komandos to neturi. Bet, jei iškrenta vienas komandos draugas, ar kuris nors dar nėra pasiruošęs žaisti daug minučių, tas kitas negali važiuoti su troleibusu „zuikiu“ keturis mėnesius. Kai kurie važiuoja... Kontrolierius žiauriai nepatenkintas, kai pagauna „zuikiu“ važiuojančius klientus“, – vaizdžiai situaciją apibūdino Š. Jasikevičius. 

Jis sveikino „Neptūną“ su pelnyta pergale.

„Manau, kad laimėjo komanda, kuri tikrai šiandien labiau to norėjo. Turiu prisiimti atsakomybę. Prieš rungtynes buvome nusprendę paskirstyti minutes prieš laukiančią dvigubą Eurololygos savaitę. Tą ir stengėmės daryti. Palyginti, viskas ėjosi pagal planą. Aišku, du pratęsimai sumaišė kortas ir tas minučių kiekis gavosi visai kitoks. Nesinori atidavinėti rungtynių, bandėme kažkiek laviruoti, nes ir penktadienį kai kuriems žaidėjams buvo didžiulis krūvis.

Šis mačas mums buvo prieš labai svarbias antradienio rungtynes su „Efes“ ir gavosi sudėtinga situacija. Kita vertus, sakau, kad daug dalykų aš pateisinti negaliu. 20 atkovotų kamuolių po mūsų krepšiu tikrai parodo, kuri komanda labiau norėjo laimėti. Dėl šios srities aš negaliu prisiimti atsakomybės, kaip ir negaliu prisiimti atsakomybės už kai kuriuos individualius pasirodymus, kurie jau tęsiasi jau daug laiko“, – kalbėjo „Žalgirio“ treneris.

Žurnalistams pasiteiravus, ar nustebino Kyle`as Weaverio žaidimas, treneris teigė, jog tokio įspūdingo jo pasirodymo buvo laukiama.

„Prieš rungtynes mes žaidėjams pristatydami K. Weaverį sakėme, kad čia jo rungtynės. Mes visi tą žinojome. Ir treneris Kazys Maksvytis tą visada akcentuoja. Bet ne tame esmė. Jei mes mąstome apie žaidybinį planą, mes nesuprantame, kokie žaidėjai yra Slavinskas, Dambrauskas, Masiulis. Tai toks skausmingas vakaras mums, kadangi nepavyko nei gerai pasiruošti dvigubai Eurolygos savaitei, nei laimėti rungtynių. Tie žaidėjai, kurie šiandien turėjo žaisti daug, ir pajusti gerą rimtą, to nepadarė, galbūt išskyrus Ulecką. Jis žaidė solidžiai“, – sakė Š. Jasikevičius.

Tuo metu „Neptūno“ treneris Kazys Maksvytis po pergalės gyrė savo komandos žaidėjus, ypač jaunimą, už demonstruotą energiją ir didžiulį norą laimėti.

„Džiaugiamės sunkia pergale. Vėlėme kažką panašaus į krepšinį, bet aš to didžiąją rungtynių dalį nestabdžiau, nes mums sekėsi. Vienu metu buvome atsilikę apie dešimt taškų, bet džiaugiuosi, kad pavyko grįžti į žaidimą. Rungtynių pabaigoje matėsi, kad abejoms komandoms sėsta baterijos, mums galbūt net labiau. Bet gerai, kad jaunimas turi daugiau energijos ir laimėjome pergalę. Šiandien džiaugiamės, bet sukame galvą kaip reikės atsistatyti po tokių emocinių ir fizinių rungtynių“, – teigė K. Maksvytis.

Žurnalistams užsiminus, kad rezultatyviausias „Neptūno“ žaidėjas Jerai Grantas šiandien rungtynes baigė be taškų, K. Maksvytis to nesureikšmino: „Jis sirguliavo, žaidė beveik nesitreniravęs. Neturiu jam jokių priekaištų. Džiaugiuosi, kad laimėjome ir be Granto.“

„Neptūno“ treneris negailėjo gerų žodžiū jaunajam Džiugui Slavinskui, kuris rungtynių pabaigoje buvo itin pastebimas ir tempė Klaipėdos ekipą į pergalę.

„Džiugas, matėme, turėjo daug energijos, atkovojo kamuolius, bėgo į greitą puolimą, gynėsi, jis savo minutes pateisino su kaupu. Laimėjome kovą po krepšiu. Prieš „Žalgirį“ reikia žaisti su didesniu noru, kitaip nelaimėsi. Tą ir akcentavome“, – atskleidė K. Maksvytis.

„Neptūno“ treneris džiaugėsi sirgalių palaikymu – „Švyturio“ arena buvo sausakimša žiūrovų.

„Nerealu žaisti tokioje atmosferoje. Tikiuosi, kad tokių rungtynių turėsime daugiau“, – sakė K. Maksvytis. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi