Naujienų srautas

Sportas2018.12.15 12:12

Permainingose rungtynėse „Žalgiris“ pralaimėjo Miuncheno „Bayern“ komandai

LRT.lt 2018.12.15 12:12

Penktadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos dvyliktojo turo rungtynėse išvykoje kovėsi su Miuncheno „Bayern“ komanda. Po permainingos rungtynių eigos ir nesėkmingos jos pabaigos žalgiriečiai buvo priversti pripažinti aikštės šeimininkų pranašumą rezultatu 88:84 (18:12; 28:26; 17:23; 25:23).

„Žalgirio“ varžovai į stipriausią Senojo žemyno krepšinio lygą sugrįžo po dvejų metų pertraukos. Iš viso tai ketvirtasis jų bandymas Eurolygoje po pasirodymo turnyre 2013–2016 metais.

„Bayern“ vardas krepšinio pasaulyje garsiau skambėti pradėjo vos prieš keletą metų, bet savo egzistavimą krepšinio sekcija Miunchene pradėjo dar 1946 m. Tada vienam „Bayern“ futbolininkui, kare patyrus traumą, teko pakeisti sporto šaką. Entuziazmas davė vaisių ir 1954 bei 1955 m. „Bayern“ komanda tapo Vokietijos čempione. Dar po dešimtmečio Miuncheno ekipa debiutavo Europos turnyruose, tačiau pamažu rezultatai ėmė prastėti, kol galiausiai 1974 m. „Bayern“ iškrito iš aukščiausios Vokietijos lygos.

Naujos viltys Miuncheno krepšinio aistruoliams gimė 2008 m., kai „Bayern“ įsigijo licenciją rungtyniauti antrojoje Vokietijos lygoje. Per tris sezonus klubui pavyko įgyvendinti savo tikslą – iškopti į Bundeslygą. „Bayern“ iškart sulaukė pripažinimo ir buvo pakviestas rungtyniauti Europos taurės turnyre. 2013–2014 m. Miuncheno klubas debiutavo Eurolygoje ir tą patį sezoną laimėjo Vokietijos čempionatą. Dar kartą Vokietijos čempionais „Bayern“ krepšininkai tapo praėjusiame sezone. Taip varžovus prieš rungtynes pristatė zalgiris.lt.

Prieš prasidedant rungtynėms Miunchene su penkiomis pergalėmis ir šešiais pralaimėjimais „Žalgiris“ užėmė aštuntą vietą, o tokį pat pergalių/pralaimėjimų santykį turėjęs „Bayern“ buvo dešimtas.

Rungtynės

„Žalgiriui“ šiose rungtynėse padėti negalėjo čiurnos traumą patyręs Nate`as Woltersas ir traumą besigydantis Antanas Kavaliauskas. Neturėdami dviejų labai svarbių komandos draugų žalgiriečiai jautė galingą į Vokietiją atvykusių ir šioje šalyje gyvenančių sirgalių palaikymą – visa tribūna nusidažė žaliai.

zalgiris.lt nuotr.

„Bayern“ treneris Dejanas Radonjičius rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu: Stefanas Jovičius, Nihadas Dedovičius, Danilo Barthelis, Vladimiras Lučičius, Marvinas Ogunsipe.

Tuo metu Šarūnas Jasikevičius nuo pirmųjų rungtynių minučių į aikštę leido šiuos krepšininkus: Leo Westermanną, Thomą Walkupą, Paulių Jankūną, Brandoną Daviesą, Edgarą Ulanovą.

Apsikeitusios netiksliomis atakomis ir tolimais metimais komandos pirmuosius taškus pelnė prabėgus jau pusantros minutės – taškus iš po krepšio pelnė B. Daviesas. Jau kitoje atakoje amerikietis dar du taškus pridėjo nuo baudų metimo linijos. 4:0.

Pirmuosius taškus pagaliau pelnė ir Vokietijos ekipos krepšininkai – V. Lučičius pataikė iš vidutinės distancijos, į ką dviem taškais atsakė ir B. Daviesas.

Dar du M. Ogunsipės taškai, tolimas S. Jovičiaus metimas ir „Bayern“ jau priekyje – 6:7. Jau kitoje atakoje šis serbas dviem taikliais baudų metimais persvarą padidino iki trijų. Du pridėjo ir N. Dedovičius ir jau vokiečių persvara – penki taškai. Ją kiek apkarpė sėkmingai link krepšio prasiveržęs M. Grigonis. Sėkmingomis atakomis apsikeitusios komandos skirtumo tarp jų nepakeitė – 10:13.

Prasidėjus paskutinei minutei D. Waltonas sumažino skirtumą iki vieno taško, tačiau puikią atkarpą sužaidęs „Bayern“ vėl kiek atitolo. Po pirmojo kėlinio – 12:18. Nors žalgiriečiai kiek geriau atakavo iš vidutinės distancijos, tačiau visi keturi jų tolimi metimai buvo netaiklūs.

zalgiris.lt nuotr.

Antrajame kėlinyje taškų sąskaitą dviem baudų metimais ir taikliu metimu iš vidutinės distancijos pirmasis papildė D. Williamsas. Į tai tritaškiu atsakė L. Westermannas – 15:22. Kai „Bayern“ krepšininkai rinko taškus iš vidutinių distancijų, žalgiriečiai pradėjo pataikyti iš toli – nuo trijų taškų zonos kamuolį švystelėjo A. Milaknis.

Tačiau vėl gera aikštės šeimininkų atkarpa ir atitrūkimas 11 taškų – 21:32. Skirtumą kiek aptirpdė nuo lentos pataikęs D. Waltonas, tačiau į tai tolimu metimu atsakė D. Williamsas. Čia pat – įspūdingas „Žalgirio“ epizodas. Galingu dėjimu vokiečių sirgalius nutildė A. White`as. Dar kitoje atakoje M. Grigonis smeigė tritaškį ir skirtumas sumažėjo iki septynių – 28:35.

Greitomis atakomis apsikeitusios komandos skirtumą išlaikė – 33:40, tačiau keitimo paprašė susižeidęs M. Grigonis – didžiulis nuostolis komandai.

Jo komandos draugai ir toliau rinko taškus – L. Westermannas pelnė du taškus, tačiau „Bayern“ puolime buvo rezultatyvesni – S. Jovičius pridėjo du, dar du – N. Dedovičius. Šie žaidėjai po vieną tašką pelnė ir nuo baudų metimų linijos, kai Š. Jasikevičius už pernelyg didelį emocijų pliūpsnį buvo nubaustas technine pražanga. 35:46 likus žaisti vos minutę.

Į priekį mūsiškius patraukė iš toli pataikęs L. Westermannas, o paskutinę sekundę išleistas tolimas N. Dedovičiaus metimas buvo netaiklus. Rezultatu 28:26 pralaimėtas kėlinys ir 38:46 „Žalgirio“ nenaudai įpusėjus rungtynėms. Gera naujiena tai, kad į aikštę grįžo M. Grigonis.

zalgiris.lt nuotr.

Trečiajame kėlinyje pirmuosius taškus nuo baudų metimų linijos pelnė E. Ulanovas. Dar du dėjimu iš viršaus pridėjo B. Daviesas ir „Bayern“ persvara sumažėjo iki keturių – 42:46.

N. Dedovičius kitoje atakoje užsidirbo nesportinę pražangą ir A. White`as aikštės šeimininkų persvarą sumažino iki dviejų. Rezultatą po vieno taiklaus metimo dar labiau sumažino B. Daviesas. Aktyvų spaudimą panaudoję žalgiriečiai privertė N. Dedovičių suklysti, o B. Daviesas dvitaškiu persvėrė rezultatą ir mūsiškiai jau priekyje – 47:46.

D. Barthelas svarstykles vėl persvėrė „Bayern“ naudai, bet čia tritaškį švystelėjo L. Westermannas. D. Barthelas atsakė dviem taškais iš įpusėjus kėliniui lygu – 50:50.

Komandos sėkmingai rinko taškus – „Bayern“ daugiausiai D. Williamso dėka. Likus žaisti minutę trečiame kėlinyje – minimalus „Žalgirio“ atsilikimas 61:62.

„Bayern“ nuotr.

Tačiau tokia persvara laikėsi labai trumpai – ketvirtą kėlinį puikiu dėjimu iš viršaus pradėjo A. White`as bei išlygino rezultatą. Po M. Lo pražangos jis dviem baudų metimais išvedė mūsiškius į priekį.

Tačiau čia pat M. Lo rezultatą išlygino, o nesustabdomai žaidęs D. Williamsas galingu dėjimu vėl išvedė savo komandą į priekį. V. Lučičius smeigė svarbų tritaškį ir rezultatas 65:70 sužaidus tris minutes paskutiniame dvikovos kėlinyje.

Po sausos pertraukos vėl iššovė „Bayern“ vedlys D. Williamsas. Į tai dviem taikliais baudų metimais atsakė „Žalgirio“ lyderis B. Daviesas. 67:73 įpusėjus kėliniui.

A. White`as pridėjo du taškus, B. Daviesas sudrebino krepšio konstrukciją galingu dėjimu iš viršaus ir aikštės šeimininkų persvara – vos du taškai. 74:76.

Tačiau visą triūsą nubraukė S. Jovičius, kuris pradžiugino gausiai susirinkusius vietinius tolimu taikliu metimu. Kai puolime vokiečiams sekėsi, tai gynyboje dažnai žalgiriečius teko stabdyti pražangomis. Po vienos jų dviem baudų metimais skirtumą vėl aptirpdė M. Grigonis.

V. Lučičius skirtumą sumažino, o E. Ulanovas nepasinaudojo puikia proga likus vos pusantros minutės įsūdyti tritaškį. N. Dedovičius po M. Grigono pražangos skirtumą, kai liko žaisti vos vieną minutę, padidino iki septynių taškų – 77:83. 

Baudų metimais taškus rinko ir žalgiriečiai – prie baudų metimo linijos stojęs A. Milaknis skirtumą sumažino iki keturių taškų. O viltį likus vos pusei minutės sugrąžino L. Westermanno tolimas taiklus metimas. 81:83.

N. Dedovičius puikiu prasiveržimu skirtumą vėl padidino, o jau kitoje atakoje B. Daviesas sumažino. Blogiausia, kad po šio išpuolio nesportinę pražangą likus žaisti vos 11 sekundžių užsidirbo A. Milaknis. Puikią dovanėlę įteikė pirmą baudą prametęs V. Lučičius. Tačiau antrąją jis pataikė.

Likus žaisti vos tris sekundes prasižengė D. Barthelas. Prie baudų metimo linijos stojęs B. Daviesas pirmą baudą įmetė, o antrąją prametė, tačiau kamuolio žalgiriečiai neatkovojo. A. White`as prasižengė prieš D. Williamsą, kuris įmetė abi baudas ir įtvirtino savo komandos pergalę. Galutinis rungtynių rezultatas – 84:88.

Į pergalę „Bayern“ vedė net 27 taškus pelnęs D. Williamsas, o po 11 pridėjo V. Lučičius, N. Dedovičius ir S. Jovičius.

„Žalgirio“ gretose rezultatyviausiai žaidė 21 tašką pelnęs B. Daviesas ir 19 pridėjęs L. Westermannas. Dar 12 taškų pelnė A. White`as, 10 – A. Milaknis.

Aikštės šeimininkai atakavo net prasčiau nei žalgiriečiai – dvitaškius metė 60 proc. („Žalgiris“ – 66,7 proc.), tritaškius – 37,5 proc. („Žalgiris“ – 38,1 proc.), o baudos metimus – 86,7 proc. („Žalgiris“ – 92,3 proc.) taiklumu. Tačiau atkovojo daugiau kamuolių – 25 prieš 22.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi