2018.11.30 07:07

Lietuvos krepšinio rinktinė patyrė pirmą nesėkmę atrankoje į pasaulio čempionatą

LRT.lt 2018.11.30 07:07

Jau bilietą į pasaulio čempionatą Kinijoje turinti Lietuvos krepšinio rinktinė turėjo devintą išbandymą atrankoje į šį turnyrą. Dainius Adomaitis ir jo kariauna Brešoje susirėmė su Italijos rinktine, kuri kur kas sėkmingiau sužaidė rungtynių pabaigą ir šventė svarbią pergalę rezultatu 70:65 (20:24; 22:11; 11:18; 17:12). Septintą kartą atrankoje nugalėję italai taip pat gavo bilietą į pasaulio čempionatą. Kitas rungtynes mūsiškiai žais sekmadienį su Kroatijos komanda.

Rungtynes Dainius Adomaitis pradėjo tokia sudėtimi: Martynas Echodas, Jonas Mačiulis, Renaldas Seibutis, Eimantas Bendžius, Mantas Kalnietis.

Tuo metu Italijos rinktinės strategas Romeo Sacchetti į aikštelę nuo pirmųjų minučių išleido šiuos krepšininkus: Pietro Aradori, Achille Polonara, Stefano Tonutas, Christianas Burnsas, Luca Vitali.

R. Vysniausko/15min.lt nuotr.

Pirmąjį kamuolį laimėję italai pasileido į ataką, tačiau net trys jų bandymai iš eilės buvo netaiklūs. Jonas Mačiulis taip pat pamėgino laimę iš vidutinės distancijos, tačiau jį taip pat lydėjo nesėkmė. Atsikovoję kamuolį aikštės šeimininkai pagaliau pralaužė ledus ir Pietro Aradori pelnė pirmuosius taškus savo komandai.

Dviem taškais atsakė Mantas Kalnietis, o dar du pridėjo Renaldas Seibutis – 4:2 sužaidus tris minutes. Tačiau jau kitoje atakoje Stefano Tonutas laisvas taikliai atakavo iš toli – 4:5. Tritaškiu atsakė Eimantas Bendžius, o įpusėjus kėliniui rezultatą išlygino Pietro Aradori bei kiek vėliau persvėrė Achille Polonara. Čia pat pabėgti neleido rezultatą išlyginęs Martynas Echodas. Dar vienas mūsiškių sėkmingas išpuolis, du M. Kalniečio taškai ir mūsiškiai jau priekyje – 11:9.

Po Edgaro Želionio dviejų taškų persvara padidėjo jau iki keturių, tačiau ją čia pat nubraukė Paulas Biligha, kuris ne tik sėkmingai atakavo iš vidutinės distancijos, bet ir neklydo nuo baudų metimų linijos po to paties E. Želionio baudos.

Alessandro Gentile išvedė aikštės šeimininkus į priekį, tačiau M. Kalnietis atsakė tritaškiu ir vėl persvėrė svarstykles mūsiškių naudai. Po J. Mačiulio dėjimo iš viršaus, Mindaugo Girdžiūno tolimo metimo lietuviai atitolo, bet čia pat persvarą vėl iki dviejų taškų nubraukė Giampaolo Ricci.

Rokas Giedraitis pataikė iš toli ir rezultatas jau 24:19. Likus vos kelioms sekundėms M. Girdžiūnas prasižengė ir Michele Vitali vienu taikliu baudos metimu kiek sumažino svečių persvarą – 24:20 po pirmojo kėlinio. Per jį lietuviai įmetė visus keturis tritaškius. Puiki ir labai rezultatyvi pradžia.

Antrasis kėlinys geriau prasidėjo italams. Nors E. Želionis saviškius ir kiek patempė į priekį, tačiau po Paulo Bilighos, Arielio Filloy ir Michele Vitalio taiklių metimų – lygu. 26:26.

A. Juškevičius dvitaškiu metimu, o R. Giedraitis tritaškiu mūsiškius vėl išvedė į priekį, tačiau L. Vitali taip pat atsakė tolimu metimu. Rezultatą vėl išlygino, o vėliau tolimu metimu ir dėjimu persvėrė A. Abassas – 31:36.

Mūsiškiai į žaidimą sugrįžo dviem E. Bendžiaus taikliais baudų metimais, o R. Seibutis dvitaškiu italų persvarą sumažino vos iki taško. A. Polonaros ir A. Abasso pastangomis italai vėl atitolo – 35:40. Dar du P. Aradori taškai likus vos penkioms sekundėms ir namų komandos persvara jau net 7 taškai – 35:42.

FIBA.com nuotr.

Į šiokią tokią duobę pakliuvę D. Adomaičio auklėtiniai sunkiai rado priešnuodžių būtent A. Polonarai ir A. Abassui, kurie atitinkamai įmetė po 8 ir 9 taškus. Tuo metu į mūsiškių taškų skrynelę daugiausiai įdėjo M. Kalnietis – 7 tšk.

Trečiajame kėlinyje sužaidus vos 20 sekundžių J. Mačiulis kiek sumažino aikštės šeimininkų persvarą taikliu metimu iš dviejų taškų zonos. Christianas Burnsas ją vėl padidino iki 7 taškų. Tačiau dar keturi J. Mačiulio taškai iš eilės ir mūsiškiai prisivijo iki trijų taškų – 41:44.

Luca Vitali tritaškiu padvigubino persvarą, tačiau mūsiškiai net neketino leisti atitrukti italams – M. Kalnietis atsakė taip pat tritaškiu. Įpusėjus kėliniui P. Aradori persvarą kiek padidino dvitaškiu, tačiau A. Butkevičius rezultatą išlygino, o J. Mačiulis persvėrė – 53:51. Tai jau aštuntas jo taškas šiame kėlinyje.

Pabaigti šį kėlinį pirmaujant lietuviams neleido Arielis Filloy, kuris taikliai atakavo iš vidutinės distancijos – 53:53, o R. Giedraičio tolimas metimas likus vos trim sekundėms buvo nesėkmingas. Tad viskas nusikėlė į paskutinį kėlinį.

O ketvirtajame kėlinyje reikalai greitai prastėjo – po puikios šeimininkų serijos įpusėjus kėliniui jų persvara išaugo net iki septynių taškų, tačiau prie to itin prisidėjo ir lietuviai, mat paskutiniame ketvirtyje dar nebuvo pelnę taškų. Tylą sužaidus daugiau nei penkias minutes pralaužė iš toli įmetęs R. Seibutis – 56:60.

Persvarą per pusę nupjovė M. Kalnietis, tačiau į priekį saviškius kiek patraukė tritaškį į krepšį įsūdęs A. Polonara. M. Echodas dviem baudų metimais šeimininkų persvarą sumažino iki trijų, tačiau džiaugsmas truko neilgai. B. Sacchetti tritaškiu dar labiau komplikavo mūsų padėtį – jau minus šeši taškai.

Taktinių pražangų pilnoje dvikovos pabaigoje mūsiškius arčiau pratęsimo nuvedė M. Kalnietis, kuris tribūnas nutildė tolimu taikliu metimu – 65:68. Tačiau likus aštuonioms sekundėms iki rungtynių pabaigos A. Juškevičius prie baudų metimų linijos nusiuntė puikiai rungtyniavusį A. Abassą, kuris nesuklydo ir įtvirtino savo komandos pranašumą – 65:70.

Būtent A. Abassas ir buvo rezultatyviausias italų gretose – 13 taškų. Dar 11 pridėjo A. Polonara, o aštuonis – P. Aradori.

Mūsiškių gretose daugiausiai taškų surinko M. Kalnietis – 15, J. Mačiulis – 10, R. Seibutis – 9.