Naujienų srautas

Sportas2018.09.21 15:33

R. Davidovičius atsistatydino iš A lygos prezidento pareigų

LRT.lt 2018.09.21 15:33

Nuo šių metų sezono A lygos prezidento pareigas užėmęs Rytis Davidovičius paliko šį postą. Apie savo atsistatydinimą R. Davidovičius pranešė ketvirtadienį vykusiame Lietuvos futbolo A lygos valdybos posėdyje, praneša alyga.lt.

„Priėmiau sprendimą atsisakyti užimamų pareigų A lygoje. Priežastis yra viena ir esminė – tai laiko trūkumas. A lyga tai tarsi nedidelis startuolis, kurį reikia vystyti pasiraitojus rankoves ir neskaičiuojant valandų. Potencialo labai daug. Prisidėjus ir darbams LFF Vykdomajame komitete, darant pokyčius jame, laiko poreikis futbolui dar išaugo“, – apie apsisprendimo priežastis kalbėjo R. Davidovičius.

Anot jo, tam, kad jis galėtų užsiimti panašia veikla, reikės palaukti bent 15–20 metų.

„Turiu pripažinti, kad privalau palaukti kokius 15–20 metų, kol užaugs vaikai, sukaupsiu pakankamai kapitalo leisiančio gyventi iš dividendų, kad galėčiau pilnai nerti į panašią sritį. Savo sprendimą pristačiau ketvirtadienį A lygos Valdyboje, esu pasirengęs esant poreikiui dirbti iki lapkričio–gruodžio mėnesio, kol pilnai užbaigsiu pradėtus darbus ir perduosiu estafetę naujajam A lygos vadovui“, – sakė R. Davidovičius.

Jis dėkojo turėjęs progą prisidėti prie futbolo vystymo Lietuvoje bei tvirtino, kad ši sporto šaka Lietuvoje turi didžiulį potencialą.

„Įsitikinau, kad A lyga yra viena stipriausių sričių Lietuvos futbole. Ne veltui mūsų klubų rezultatai yra vieni sparčiausiai augančių visoje Europoje. Dirbdamas su klubų akcininkais, vadovais labai daug ko išmokau.

Žinoma, labai daug ir negatyvo aplink Lietuvos futbolą, taip, jo yra. Tačiau akivaizdu, kad potencialas yra didelis, tik reikia tikslingai dirbti. Su klubais esame apsitarę ir ilgalaikes Lietuvos futbolo vystymo gaires, kaip ir ką reiktų daryti, kurias sritis stiprinti. Ketinu per kelis likusius mėnesius ties jomis dirbti, išbaigti ir pristatyti Vykdomajame komitete.

Dešimt metų mūsų futbolo rezultatai važiavo žemyn, tad dabar svarbu tą kreivę pasukti į viršų ir nepabijoti išsikelti labai konkretų mums visiems tikslą – Lietuva turi patekti į 2028 metų Europos čempionatą. Tada aiškius žingsnius, vesiančius jo link. Visa tai turint prieš save, reikia mobilizuotis ir dirbti, dirbti, dirbti. Tą įsidiegėme regbyje, tas turi būti ir futbole“, – apie tikslus kalbėjo R. Davidovičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi