2018.08.02 07:33

Antrą serbų antausį gavusi „Sūduva“ baigė pasirodymą Čempionų lygos atrankoje

Arnas Šarkūnas, LRT.lt2018.08.02 07:33

Daug noro, daug garso, tačiau mažai galimybių. Trečiadienį dėl vietos kitame Čempionų lygos etape Marijampolėje susikovė vietos „Sūduva“ ir Belgrado „Crvena Zvezda“ ekipos. Itin aktyviai ir garsiai savų sirgalių palaikomi Lietuvos čempionai ir antrą kartą nesugebėjo pasipriešinti tituluotiesiems serbams. Galutinis rungtynių rezultatas – 2:0 (2:0) Serbijos ekipos naudai.

Vladimiro Čeburino auklėtiniai Čempionų lygos pirmajame etape sukūrė kol kas didžiausią turnyro staigmeną, kai iš turnyro eliminavo Nikosijos APOEL. Marijampoliečiai Kipro čempionams namie atseikėjo net tris įvarius – 3:1, o išvykoje atlaikė tikrą varžovų šturmą ir nusileido tik 0:1.

Nugalėję bendru rezultatu 3:2 „Sūduvos“ futbolininkai žengė į kitą etapą, kur jų laukė Serbijos čempionai. Jie užkūrė tikrą pirtį „Sūduvos“ gynėjams ir šventė pergalę rezultatu 3:0.

„Nemanau, kad rungtynės mums buvo labai prastos, žaidėme gal net geriau nei Nikosijoje su APOEL. Bet rezultatas 0:3 yra ne toks, kokio tikėjomės, jis tikrai nuliūdino. Bet dar laukia atsakomosios rungtynės, kol yra bent mažiausia viltis, stengsimės galimybe pasinaudoti“, – optimistiškai prieš rungtynes kalbėjo komandos kapitonas Algis Jankauskas.

V. Čeburinas taip pat teigė, kad komanda nesudėjo ginklų.

„Yra atsakomosios rungtynės, laukia dar 90 minučių, per kurias reikia stengtis grąžinti skolą. Tikime savimi, todėl niekas dar nėra prarasta. Taip, skirtumas didelis, tačiau tai yra futbolas“, – optimistiškai kalbėjo V. Čeburinas.

S. Čirbos nuotr.

Tuo metu „Crvena zvezda“ vyriausiasis treneris Vladanas Milojevičius taip pat tvirtino, kad jo komanda atsipalaiduoti neketina.

„Pirmąsias rungtynes mes pamiršome ir atsakomosioms rengėmės taip, lyg rezultatas būtų 0:0, Futbole nieko nebūna garantuoto, kol kas sužaidėme tik pirmąjį kėlinį. „Sūduva“ įmušė 3 įvarčius APOEL, eliminavo iš turnyro šį didelį biudžetą turintį klubą, neatsitiktinai yra ir Lietuvos čempionė. Gerbiame savo varžovus“, – sakė serbų treneris.

V. Milojevičius taip pat pažymėjo, kad jam malonu atvykti į stadioną, kuriame Serbijos 19-mečių rinktinė tapo Europos čempione. Sutapimas, kad Marijampolės „Arvi“ arenoje tai įvyko lygiai prieš 5 metus – 2013 metų rugpjūčio 1 dieną.

Rungtynės

Komandos rungtynes pradėjo tokiomis sudėtimis:

Lyginant su rungtynėmis Belgrade, marijampoliečių sudėtyje – du pasikeitimai: vietoje pirmųjų rungtynių pradžioje traumą patyrusio Mihreto Topčagičiaus aikštėje – Robertas Vėževičius; vietoje Gersono Acevedo – Guilherme`as Finkleris.

Nors ir buvo manyta, kad Serbijos čempionai į Marijampolę atsiveš ganėtinai pasikeitusią sudėtį, šie spėjimai nepasitvirtino. „Crvena Zvezda“ sudėtyje buvo atliktas vos vienas keitimas: vietoj Lorenzo Ebecilio aikštėje pasirodė Slavoljubas Srničius.

Rungtynių teisėjas – portugalas Tiago Martinsas.

BNS nuotr.

Aktyviai tribūnose susirinkusių žiūrovų palaikomi „Sūduvos“ futbolininkai grėsmingai pradėjo rungtynes – 4-ą minutę progą turėjo Giedrius Matulevičius. Čia pat laimę pamėgino Slavoljubas Srničius, tačiau Ivanas Kardumas buvo savo vietoje.

Tačiau vos už trijų minučių negelbėjo ir patikimasis marijampoliečių vartų sargas. Benas Nabouhane`as tolimu, bet sudėtingu smūgiu nuginklavo I. Kardumą. 1:0 Serbijos ekipos naudai, o bendras rezultatas 4:0. „Sūduvai“ reikėjo jau 5 įvarčių. Šį taiklų smūgį šventė maždaug 13 viename iš stadiono sektorių susirinkusių Serbijos klubo sirgalių.

BNS nuotr.

Galima spręsti, kad dalis jų – iš kaimyninių valstybių atvykę futbolo sirgaliai, mat šalia Serbijos vėliavos puikavosi ir apie Belgrado ir Maskvos „Spartak“ klubų draugystę. Dar kelios dešimtys svečių komandos sirgalių buvo įsikūrę pagrindinėje stadiono tribūnoje.

BNS nuotr.

Tiesa, jau 13-ą minutę po kampinio situaciją po kampinio kiek pagerinti galėjo Rubenas Cicilia, tačiau kamuolys po sumaišties baudos aikštelėje kažkaip neatsidūrė vartuose.

BNS nuotr.

Lietuvos čempionai ir toliau kūrė atakas, tačiau nieko pavojingesnio sukurti nesugebėjo. 20-ą minutę Andro Švrljuga kėlė kampinį, tačiau teisėjas užfiksavo pražangą prieš vartininką.

Sužaidus pusvalandį Robertas Vėževičius pamėgino laimę, o jo smūgiuotas kamuolys skriejo prie pat vartų.

Per 30 minučių Serbijos ekipa dukart smūgiavo į vartų plotą, kai aikštės šeimininkai tai darė vos kartą.

BNS nuotr.

38-ą minutę – dar vienas skaudus smūgis Marijampolės ekipai. Į greitą ataką pabėgę trys „Crvena zvezda“ žaidėjai sužaidė tiksliai ir Nemanja Radonjičius pasiuntė kamuolį į vartus. Rezultatyvų perdavimą atliko Nenadas Krstičičius. 2:0 ir jau beveik jokių galimybių „Sūduvai“ prasibrauti į kitą Čempionų lygos etapą – tam jai reikėjo net 6 įvarčių, o žiūrint į jos žaidimą, nepanašu, kad tai būtų buvę įmanoma.

42-ą minutę buvo parodyta ir pirmoji geltona kortelė. Ja buvo nubaustas Andro Švrljuga.

Teisėjas pridėjo vieną papildomo laiko minutę, per kurią pagrasinti „Sūduvos“ vartams spėjo tas pats M. Rodičius.

BNS nuotr.

Per pirmąjį kėlinį „Sūduva“ atliko 5 smūgius („Crvena zvezda“ – 7), iš kurių 3 skriejo prie vartų („Crvena zvezda“ – 2), o 2 – į vartų plotą („Crvena zvezda“ – 4). Vienas serbų smūgis buvo blokuotas

Į rūbinę komandos patraukė švieslentei rodant rezultatą 0:2. Nors „Sūduvos“ ši skaičių kombinacija nedžiugino, tačiau sirgaliai aktyviai palaikė savus futbolininkus, o per pertrauką pagerbė iš Marijampolės kilusį buvusį futbolininką Valdą Kasparavičių.

Marijampoliečiai antrąjį kėlinį pradėjo aktyviai, o 47-ą minutę R. Vėževičius turėjo neblogą galimybę sušvelninti rezultatą, tačiau smūgis nepavyko taip, kaip norėtųsi.

54-ą minutę jau O. Verbickas galėjo pakeisti skaičius švieslentėje, o sužaidus beveik valandą V. Slavickas baudos smūgiu pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę, tačiau Milanas Borjanas prie kamuolio suskubo pirmasis.

Čia pat – po keitimą komandų sudėtyje: R. Vėževičių pakeitė Julius Kasparavičius; Nikolas Stoiljkovičius pakeitė Nemanją Miličių.

BNS nuotr.

65-ą minutę į vartus iš baudos aikštelės prieigų smūgiuoti galėjo G. Finkleris, tačiau nepataikė į kamuolį.

Po minutės – antrasis keitimas „Crvena zvezda“ ekipoje: Marko Gobeljičius pakeitė M. Rodičių. Čia pat – keitimas ir „Sūduvos“ gretose: Aleksandras Živanovičius vietą aikštėje užleido Vitalijui Gaidučikui.

BNS nuotr.

Likus žaisti 15-ą minučių tribūnos nuščiuvo. Ovidijus Verbickas turėjo puikią progą pasižymėti, tačiau jo bandymas skriejo gerokai virš vartų.

Čia pat – ir paskutiniai keitimai ekipų sudėtyse. Svečių ekipai vietoj Slavoljubo Srničiaus turėjo padėti Lorenzo Ebecilio, o vis daugiau pavojaus rodančių aikštės šeimininkų gretose vietoj G. Matulevičiaus pasirodė Gersonas Acevedo.

„Sūduva“ pamėgino surengti varžovų vartų šturmą, tačiau nieko geresnio iš to išpešti nepavyko. Jau pačioje rungtynių pabaigoje puikios progos neišnaudojo J. Kasparavičius.

BNS nuotr.

Lietuvos čempionai rungtynes pralaimėjo rezultatu 0:2, o bendras abiejų dvikovų rezultatas – 0:5.

„Crvena zvezda“ kitame Čempionų lygos etape susigrums su Varšuvos „Legią“ eliminavusia Trnavos „Spartak“ iš Slovakijos.

Tuo metu marijampoliečiai kovas tęs trečiajame Europos lygos atrankos etape – jos priešininke taps Jūrmalos „Spartaks“ arba San Marino „La Fiorita“. Pirmąją dvikovą net 6:0 laimėjo Latvijos ekipa.

„Sūduva“ – „Crvena Zvezda“ 0:2 (0:2).

8` [0:1] Ben Nabouhane

38` [0:2] Nemanja Radonjičius