Sportas

2018.06.07 22:49

Portugalija – Europos čempionai su superžvaigžde priešakyje

AP, BNS2018.06.07 22:49

Madrido „Real“ komandos gerbėjai jau pirmoje 2018-ųjų metų pasaulio čempionato B grupės dvikovoje turės apsispręsti, už ką sirgti – Portugaliją ar Ispaniją. 

Ispanijos klubas pasistengė, kad Cristiano Ronaldo į pasaulio čempionatą vyktų geriausios sportinės formos – jis neseniai pasibaigusiame sezone buvo rotuojamas ir praleido nemažai rungtynių, kuriose „Real“ komandos pagrindą sudarė jaunimas.

Penkiskart „Auksinio kamuolio“ nugalėtojas buvo vienas iš svarbiausių Portugalijos rinktinės žaidėjų, kai ši sukūrė šalies futbolo istoriją – 2016-ais metais laimėjo Europos čempionatą.

„Ronaldo mūsų komandoje yra kertinis žaidėjas“, – iškart pasakė vyriausiasis portugalų komandos treneris Fernando Santosas. – Tačiau mes suprantame, kad norėdami pasiekti pergales, turime žaisti kaip komanda.“

Nepaisant to, kad Portugalijos rinktinė yra dabartinė Senojo žemyno čempionė, o iš sudėties, kuri žaidė Europos čempionato finale, nebus tik Nani ir Renato Sancheso, F. Santosas sutinka, kad jie nėra tarp favoritų laimėti planetos pirmenybes.

Žvilgsnis į Portugalijos komandą.

Treneris

Mažai kalbantis Fernando Santosas didžiausią savo trenerio karjeros dalį praleido treniruodamas Portugalijos ir Graikijos komandas. Prieš tapdamas Graikijos rinktinės treneriu, strategas savo šalyje treniravo tokius klubus kaip „Porto“, Lisabonos „Sporting“ bei „Benfica“.

Dirdamas Graikijos rinktinėje F.Santosas tapo pirmuoju treneriu, ją išvedusiu į pasaulio čempionato atkrintamųjų etapą, kai ši 2014-ais metais aštuntfinalyje po 11 metrų baudinių serijos nusileido Kosta Rikai. 

Vartininkai

Lisabonos „Sporting“ vartų sargas Rui Patricio, 2016-ųjų metų Europos čempionate savo vartus išsaugojęs sausus pusfinalyje ir finale, šiose planetos pirmenybėse ir toliau turėtų užimti pagrindinio vartininko poziciją.

Jam konkurenciją čempionato metu sudarys Beto ir Anthony Lopesas.

Gynėjai

Nepaisant to, kad Europos čempionate į startinį vienuoliktuką buvo prasibrovęs dabar Kinijoje rungtyniaujantis Jose Fonte, manoma, kad šiame čempionate vidurio gynėjų porą sudarys nuo 2008-ųjų metų svarbiausiuose turnyruose rungtyniaujantys Pepe bei Bruno Alvesas.

Cedricas Soaresas, rungtyniaujantis Anglijoje, turėtų žaisti dešiniajame krašte, o Raphaelis Guerreiro, paskutinius du metus praleidęs Dortmunde, greičiausiai užims kairiojo krašto gynėjo poziciją.

Konkurenciją krašto gynėjams turėtų sudaryti Ricardo Pereira ir Mario Rui. Pastarasis praėjusiame sezone sėkmingai rungtyniavo Italijos vicečempionės „Napoli“ ekipos sudėtyje. 

Saugai

Kaip ir Europos čempionate, tikimasi, kad pagrindiniai saugų linijos vedliai bus Joao Mario ir Williamas Carvalho. Į pagrindinį vienuoliktuką taip pat pretenduos tokie žaidėjai kaip Joao Moutinho, Adrienas Silva ir Bruno Fernandesas.

„Manchester City“ ekipoje spindėjusiam Bernardo Silva, kuris 2017-ųjų vasarą už 50 mln. eurų paliko „Monaco“, taip pat turėtų būti numatytas vienas pagrindinių vaidmenų komandoje.

F. Santosas į planetos pirmenybes negalėjo išsivežti Europos čempionate sėkmingai žaidusio „Porto“ atraminio saugo Danilo, patyrusio rimtą čiurnos traumą.

Puolėjai

Cristiano Ronaldo yra ryškiausia ne tik šios komandos, bet ir viso čempionato žvaigždė. Silpnai 2017-18 metų sezoną su Madrido „Real“ pradėjęs portugalas nuo sausio mėnesio rodė vis geresnius rezultatus ir ne taip seniai atšventė triumfą UEFA Čempionų lygoje.

Puolimo duetą kartu su C.Ronaldo turėtų sudaryti 22-ejų metų snaiperis Andre Silva. Nepaisant to, kad jaunas portugalas nesužaidė gero sezono „Milan“ komandoje, jis savo vertę rinktinėje jau įrodė žaisdamas praėjusių metų FIFA Konfederacijų taurėje. 

F. Santosas puolime turės dvi jaunąsias šalies žvaigždes – Gelsoną Martinsą ir Goncalo Guedesą. Ricardo Quaresma kartu su C. Ronaldo yra daugiausiai patirties sukaupę žaidėjai šioje pozicijoje.

Nani, nemažai prisidėjęs prie portugalų triumfo Europoje, šį kartą buvo paliktas už rinktinės borto.

Grupės rungtynės

Portugalija savo pirmas B grupės rungtynes su Ispanijos rinktine sužais birželio 15-ąją dieną. Po penkių dienų Maskvoje jų lauks dvikova su Maroko komanda, o savo pasirodymą grupėje birželio 25-ąją dieną užbaigs rungtynėms su Iranu.

Portugalijos rinktinės sudėtis:

Vartininkai: Anthony Lopesas („Lyon“, Prancūzija), Beto („Goztepe“, Turkija), Rui Patricio (Lisabonos „Sporting“);

Gynėjai: Bruno Alvesas („Rangers“, Škotija), Cedricas Soaresas („Southampton“, Anglija), Jose Fonte („Dalian Yifang“, Kinija), Mario Rui („Napoli“, Italija), Pepe (Stambulo „Besiktas“, Turkija), Raphaelis Guerreiro (Dortmundo „Borussia“, Vokietija), Ricardo Pereira („Porto“), Rubenas Diasas (Lisabonos „Benfica“);

Saugai: Adrienas Silva („Leicester“, Anglija), Bruno Fernandesas (Lisabonos „Sporting“), Joao Mario („West Ham“, Anglija), Joao Moutinho („Monaco“, Prancūzija), Manuelis Fernandesas (Maskvos „Lokomotiv“, Rusija), Williamas Carvalho (Lisabonos „Sporting“);

Puolėjai: Andre Silva („Milan“, Italija), Bernardo Silva („Manchester City“, Anglija), Cristiano Ronaldo (Madrido „Real“, Ispanija), Gelsonas Martinsas (Lisabonos „Sporting“), Goncalo Guedesas („Valencia“, Ispanija), Ricardo Quaresma (Stambulo „Besiktas“