2018.03.10 19:40

Lyg namuose žaidęs „Lietuvos rytas“ tritaškiais užmėtė „Juventus“

basketnews.lt2018.03.10 19:40

Vilniaus „Lietuvos rytas“ (21-4) Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) rungtynes žaidė išvykoje, tačiau solidi sirgalių armija ir jų kuriama atmosfera vertė krepšininkus jaustis tarsi namuose.

Rimo Kurtinaičio auklėtiniai neliko skolingi ir prieš vietos „Juventus“ (9-16) pasiekė užtikrintą pergalę 104:92 (34:24, 25:20, 22:17, 23:31), pataikydami net 17 tritaškių.

Vilniečiai iniciatyvą perėmė jau pirmojo kėlinio pabaigoje. Jimmy Baronas ir Travisas Petersonas smeigė po tritaškį, o svečiai spurtavo 15:5 ir susikrovė dviženklę persvarą (34:24).

„Juventus“ antrąjį ketvirtį pradėjo kur kas sėkmingiau ir po Simo Buterlevičiaus baudų metimų, šeimininkų deficitas tesiekė 4 taškus (32:36).

Vis tik Rimas Kurtinaitis paprašė minutės pertraukėlės, o po jos „Lietuvos rytas“ spurtavo 12:0 ir po Roko Giedraičio tritaškio ekipas skyrė 16 taškų (48:32).

Vilniečiai rungtynių baigtį galutinai nusprendė po ilgosios pertraukos. Po traumos grįžęs Arnas Butkevičius pasižymėjo iš toli, Petersonas pridėjo 5 taškus paeiliui ir vilniečių pranašumas išaugo iki 20 taškų (75:55).

„Juventus“ ketvirtajame kėlinyje dar bandė pakutenti sostinės klubo sirgalių nervus ir buvo sumažinę atsilikimą iki 11 taškų (80:91), tačiau Benas Madgenas pelnė 6 taškus iš eilės ir pasirūpino, jog vilniečių neužkluptų netikėti nemalonumai (97:80).

Sostinės klubas šiose rungtynėse iš toli atakavo 51 proc. taiklumu (17/33), kuomet šeimininkų toliašaudė artilerija pasižymėjo 33 proc. pataikymu (7/21).

Vilniečiai taip pat daugiau nei užtikrintai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (39-26) bei atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (24-17).

„Juventus“ ekipai po krepšiu itin trūko Karolio Gusčiko, kuris buvo priverstas praleisti rungtynes dėl patirtos traumos treniruotėje.

Vilniečiams šiose rungtynėse nepadėjo dėl asmeninių priežasčių žaisti negalėjęs Artūras Jomantas bei nugaros skausmus jaučiantis Egidijus Mockevičius. Vis tik Rimas Kurtinaitis sulaukė grįžusio Arno Butkevičiaus, kuris pasižymėjo taikliu tritaškiu.

„Juventus“: Anthony Irelandas 15, Kenny Gainesas ir LaRonas Dendy po 14, Mindaugas Kupšas ir Simas Buterlevičius po 11, Arvydas Šikšnius ir Dovis Bičkauskis po 10.

„Lietuvos rytas“: Benas Madgenas ir Travisas Petersonas po 18, Rokas Giedraitis 17, Chrisas Krameris 14, Martynas Echodas 12.