2018.01.08 22:17

Trečiasis Dakaro 2018 etapas: finišą pasiekė visi lietuviai lenktynininkai

LRT.lt, DELFI.lt, ELTA 2018.01.08 22:17

Pirmadienį Dakaro ralio dalyviai tęsia savo pasirodymą jubiliejinėse 40-osiose maratoninėse varžybose. Pirmieji lietuviai automobilių klasėje – Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis. Lietuvių ekipažas preliminariai yra 25-oje vietoje, už jo 27-oje vietoje Benedikto Vanago komanda. Vaidotas Žala finišavo 34-oje vietoje. Finišą pasiekė ir motociklininkas Balys Bardauskis, kuris rikiuojasi 103-oje pozicijoje.

A. Juknevičiaus ir D. Vaičiulio ekipažas nugalėtojui pralaimėjo 1 val. 9 min. 13 sek. Etapą laimėjo katarietis Nasseras Al-Attiyah („Toyota Hilux“). Jis 296 km greičio ruožą įveikė per 3 val. 9 min. 8 sek. Antrąją vietą užėmė čempiono titulą ginantis prancūzas Stephane'as Peterhanselis („Peugeot“, +4 min. 5 sek.), trečiąją – ispanas Carlosas Sainzas („Peugeot“, +6.07).

A. Juknevičiaus ir D. Vaičiulio ekipažas nugalėtojui pralaimėjo 1 val. 9 min. 13 sek.

„Dar vienas smagus greičio ruožas – suvažiavom beveik taip, kaip norėjom – spaudėm ir lenkėm viską, kas pasitaikė. Gal aš net kiek vietomis perspaudžiau – klimpom smėlyje, teko pasikapstyt, bet gale atsigriebėm ir grįžom į savo ritmą. Stengėmės važiuoti kitaip nei varžovai – trajektorijas rinkomės patys, iš esmės šita strategija pasiteisino. Aišku, porą kartų sėdom, bet išsikasėm, tik Darius visai netausoja komandos įrangos – po vieno išsikasimo paliko sandtrack‘ą (speciali kelią imituojanti plokštė, skirta išsikasti iš smėlio)“, – papokštauti progos nepraleido A. Juknevičius.

B. Vanago ir Sebastiano Rozwadowskio ekipažui („Toyota“, +1:10.57) atiteko 27-oji vieta. B. Vanagas džiaugėsi, kad pavyko protingai nuvažiuoti sudėtingą greičio ruožą.

„Džiaugiamės čia būdami – iš esmės tikrai labai techniškas greičio ruožas, labai daug kopų, labai daug „fesh-fesh” dangos, labai daug akmenų įvairiausių, šiaip viskas tikrai būtų buvę be galo sklandžiai, jeigu kaip pirmokai nebūtume padarę keleto klaidų. Tris kartus buvome užstrigę, bet tokiose vietoje, kur tikrai užstrigti nereikėjo. Vakarykštis „kulverstukas” visgi paveikė psichologiškai, tai stengiesi būti atsargesnis ir dėl to užklimpsti. Bet nežiūrint į tai, aš manau kad darbą padarėm ir rytoj turėsim geresnę starto poziciją, tai džiaugiamės, kad pirmadienis baigėsi”, – iš karto po finišo mintimis dalinosi pilotas.

Kritimo nuo kopų neišvengė lyderiai Prieš pat finišą apvirto ispano Nani Romos automobilis. Sportininką išskraidino medikai.

Nuo etapo nugalėtojo brito Sam Sunderland`o lietuvis motociklininkas B. Bardauskas atsiliko 2 val. 8 min. ir 13 sek.

„Šiandien sportininkus alino karštis, viršijęs 30 laipsnių, bet Balys buvo tam pasirengęs ir fiziškai, ir psichologiškai“, – džiaugėsi komandos „Perkūnas Team“ vadovas Carlos Brebbia.

Pasak jo, pastaruosius abu etapus B. Bardauskas nė karto nenukrito nuo motociklo, nors pirmąją dieną teko ir tai patirti. „Tiesa, tai nebuvo skausminga ir mes matome, kiek valios turi Balys“, – teigė C. Brebbia.

Iš karto po finišo žurnalistai B. Bardausko paklausė, ar jis ką nors šiandien gelbėjo.

„Šiandien nieko negelbėjau. Važiavau lėtai. Girdėjot, kad sraigtasparnis kažką išgelbėjo, – po finišo kalbėjo B. Bardauskas. – Negrįš šiandien daug kas. Kopos tokios klampios, klampios. Visą laiką turi minti gazą“.

Pasak sportininko, kelyje buvo daug klastingų duobių, kurios nebuvo pažymėtos lenktynininkams išdalintose šio etapo legendose.

„Jos (duobės), matyt, neseniai susiformavusios. Šokau per kelias tokias duobes. Pavyko. Na ką, viskas gerai“, – neslėpė optimizmo B. Bardauskas.

Šiame etape buvo iš viso septyni paslėpti patikros punktai (WP), kuriuos turėjo pasiekti motociklininkai. Vienu atveju B. Bardauskas gerino savo pozicijas, kitais atvejais šiek tiek smuktelėdavo: WP1 (26 vieta), WP2 (57 vieta), WP3 (106 vieta), WP4 (105 vieta), WP5 (108 vieta), WP6 (99 vieta), WP7 (103 vieta).

B. Bardauskas šiame Dakaro ralyje jau įveikė vieną užkeiktą ribą. Būtent 2009 m. lenktynių trečiame etape jis patyrė sunkias traumas, susilaužydamas abi rankas. Tąsyk jis nuvažiavo dar tris etapus, bet septintame pasidavė.

Trečiajame etape sportininkai važiuoja 502 kilometrus iš Pisko į San Chuaną de Markoną. Greičio ruožo ilgis – 295 kilometrai ir jis numatytas nuo pat maršruto pradžios.

Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas („Toyota“, +1:43.23), preliminariai, užėmė 34-ąją poziciją.

Bendrojoje įskaitoje pirmauja prancūzas S. Peterhanselis. Antras yra kitas prancūzas Cyrilas Despres („Peugeot“, +3.11).

Dar negalutiniais duomenimis, A. Juknevičius ir D. Vaičiulis (+2:05.58) užima 19-ąją poziciją, V. Žala ir S. Jurgelėnas (+3:04.55) – 28-ąją, o B. Vanagas ir S. Rozwadowskis (+4:47.04) – 38-ąją.

Motociklų klasėje nugalėjo čempiono titulą ginantis britas Samas Sunderlandas. Jis tapo lyderiu ir bendroje įskaitoje. Lietuvos lenktynininkas Balys Bardauskas (+2:08.13) pirmadienio etape užėmė 105-ąją poziciją. Bendrojoje įskaitoje lietuvis rikiuojasi 115-as (+7:18.23).

Keturračių klasėje trečiąją pergalę iš eilės šventė čilietis Ignacio Casale („Yamaha“).

Sunkvežimių klasėje greičiausias buvo argentinietis Federico Villagra („Iveco“). Antras likęs rusas Eduardas Nikolajevas išsaugojo lyderio poziciją bendroje rikiuotėje.

Antradienį vyks ketvirtasis Dakaro ralio etapas. Lenktynininkams teks įveikti 330 km greičio ruožą aplink San Chuan de Markoną.